خانه / دسته‌بندی نشده / اهمیت زبان انگلیسی در پژوهش و تحقیق

اهمیت زبان انگلیسی در پژوهش و تحقیق


ویرایش انگلیسی

اکثر مطالبی که می نویسم اقطعا لا قبلش موضوعی ذهنم را درگیر کرده بوده یا اینکه اتفاقی در اجتماع دیده ام و خلاصه اینکه هر کدام از مطالب بهانه ای داشته که آن بهانه تلنگری برای نوشتن آن مطلب شده است.

از آنجا که برای مورد پروژه درسی‌ام باید منابع مختلف ی را مطالعه می کردم که در واقع نود درصد انگلیسی بودند و می توان گفت منبع فارسی مفید ی وجود ندارد دربقیه رشته های مهندسی هم نسبتا وضعیت همچنین است و برای تحقیق منبع فارسی مفید ی یافت نمی شود.

برای تحقیق پژوهشی که بتوان گفت یک پژوهش دانشگاهی باشد (نه صرفا کپی پیست!) شخص باید بتواند منابع مفید و مورد مصرف را زمان جستجو تشخیص دهد این هم جز با آشنایی با زبان علمی جهان یعنی انگلیسی عملی نیست. وگرنه اگر هر فردی بداند که چه منبعی مفید است می دهد کسی برایش ترجمه نماید کار خودش را آسان کند در صورتی که آنچه که با اهمیت است این است که آن فرد بتواند تشخیص دهد که منبع مفید برای تحقیق کدام است.

مساله دیگر در باب وضعیت زبان انگلیسی در سیسـتم راهنمای ی این است که دانش آموزان و دانشجویان در این درس با اهمیت ضعیف هستند فارغ التحصیل با اینکه نزدیک به یازده سال در کلاس ها زبان خوانده با این حال هنوز مسائل مهم و ساختاری دارد در حالی که افرادی که پنج سال کانون زبان و یا زبان سرا رفته اند بسیار قوی تر هستند . به نظرم کم اندازه آسان بودن کتاب های زبان در دبیرستان دانشگاه است که باید به طور علمی اندکی به اندازه آن افزوده شود. دوم ضریب پایین این درس در کنکور کارشناسی و کارشناسی ارشد و سوم نداشتن رابطه بین جامعه ما جامعه جهان ی است.

توصیه ‌ای که به خانواده ها دوست ها عزیز دانش آموز دانشجو دارم این است که قطعا دانش آموزان دانشجویان به کلاس زبان بروند و والدین هم از کودکی فرزندان خود را به کلاس های زبان بفرستند منتظر نباشند که این نظام راهنمای ی ضعیف، باعث تقویت زبان افراد شود. من خودم تا اکنون تنها یه ترم کلاس زبان رفتم ولی من تو همون ترم به دلیل اینکه سطحش برام بالا بود، مجبور شدم نزدیک به شش تا کتاب ترم های قبل زبان سرا رو بخونم که برام مفید بود. ترجیح اولویت باید این باشه افراد به صورت خودخوان و بدون معلم استاد زبان انگلیسی بررسی کنند اما اگه فکر می بکنید عزم و نظم کافی ندارید، خب خوبتر هست که کلاس زبان برید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اهمیت و لزوم تبلیغات اینترنتی در دنیای کسب و کار

ثبت آگهی اینترنتیثبت آگهی رایگان تبلیغات اینترنتی به استفاده از اینترنت به عنوان یک کانال …