خانه / دسته‌بندی نشده / بیوگرافی محمد اصفهانی

بیوگرافی محمد اصفهانی


آهنگ جدید

۲AFM اکنون دیگر یکی از ستاره‌های سرشناس موسیقی زیرزمینی ایران است. چهره‌ای که اکنون دیگر می‌خواهد از زیرزمین بیرون بیاید و به صورت رسمی با مجوز کارهایش را منتشر نماید . این اولین گفت‌وگوی مطبوعانی آرمین است.

هفته‌‌‌‌نامه تماشاگران امروز: چند روز پیش که برای اولین بار با او ارتباط گرفته بودیم، مدتی را زمان خواست تا فکرهایش را بکند. بعد از یکی دو روز ارتباط گرفت و پرسید: «من چنانچه مصاحبه کنم، واقعا ً شما می‌توانید چاپش بکنید ؟»

بعد از آن مکالمه باز خواست. با چند نفری مشورت کرد و بالاخره جواب نهایی را داد. به دفترمان آمد، گرم و صمیمی حرف زد. اما نگران بود. ابتدای مصاحبه با هر سر صدایی که بیرون از فضای دفتر به گوش می‌رسید، نگران‌تر می‌شد. ولی هر چه گذشت، آرام‌تر شد.

از میانه مصاحبه دیگر آنقدر ریلکس شد که سیب سرخ پوست نماید خورد.آرمان زارعی متولد ۶۵ است. تمام زندگی‌اش را به پای آهنگ گذاشته ولی کسی او را به نام واقعی‌اش نمی‌شناسد. ۲AFM نیز اکنون دیگر یکی از ستاره‌های سرشناس موسیقی زیرزمینی ایران است. چهره‌ای که هم اکنون دیگر می‌خواهد از زیرزمین بیرون بیاید به صورت رسمی و با مجوز کارهایش را منتشر نماید . این اولین گفت‌وگوی مطبوعانی آرمین است.

خواننده مشهور زیرزمینی از صحت سقم شایعاتی که در مورد او وجود دارد و علاقه‌اش به مجوز گرفتن می‌گویدمضای تعهدنامه یا تغییر سبک؛ برای مجوز گرفتن هر کاری می‌کنم

آرمین زارعی، بچه شرق تهران؛ وبلاگ‌ها در مورد تو اینطوری نوشته‌اند. تکذیب که نمی‌کنی؟

(می‌خندد) گاهی از اطلاعات‌ درست است ولی تنها یک‌سری. متولد قلب تهران هستم‌.

چند سال است که به صورت جدی خوانندگی می‌کنی؟

به‌طور جدی بر‌می‌گردد به ۱۰ سال پیش؛ دوره‌ای که در دبیرستان درس می‌خواندم‌.

چه شد که اصلاً گفتی دور جمع شویم و بخوانیم‌؟

آن زمان با ۴ تا از دوست ها دبیرستانم در استودیو خانگی کار می‌کردیم، اما تمام چیزش خانگی بود!

در چه میزانی تجهیزات داشتید؟

معمولی بود، ممکن است نیز به نوعی زیر‌خط فقر‌، در خانه کار می‌کردیم و دور نیز جمع می‌شدیم و می‌نوشتیم و می‌خواندیم‌؛ چه روزهایی بود!

یعنی با این امکانات زیر خط فقر، آهنگ سازی هم می‌کردید؟

نه‌زیاد. آن‌روزها ما فقط کارهای خارجی را برمی‌داشتیم و روی آن ترانه‌های ایرانی می‌نوشتیم می‌خواندیم. روی همان بیت‌ها و موزیک ‌هایی که می‌شنیدم را می‌خواندیم‌، نه چیزی بیشتر و نه کمتر، حرفه‌ای کار نمی‌کردیم‌.

با «رضایا» در همان دوره‌ آشنا شدی؟

بعد از دوره خانگی خواندن، گفتیم برویم استودیو و کار ضبط کنیم. پیش از آن من رضا یکدیگر را در خزر‌شهر دیده بودیم. بعد نیز به صورت کاملاً اتفاقی همدیگر را‌ در یک‌ استودیو دیدیم‌. همه‌چیز برایمان جنبه سرگرمی داشت‌. در آن سال‌ها‌ فکر بسیار چیز‌ها را نمی‌کردیم‌. اینکه بخواهیم تیم شویم بخوانیم یا اصلاً شبیه چه کسی بخوانیم. فقط بسیار شر ‌و ‌شور بودیم و هیجان و خوانندگی را رفیق داشتیم.‌ رضایا موسیقی «ناز‌گل» را برایم گذاشت و گفت بیا روی این موزیک بخوان‌، موسیقی را شنیدم رفیق داشتم و گفتم می‌خوانم‌.

تمام رپ‌خوان‌‌ها همین را می‌گویند :«همدیگر را اتفاقی در خزرشهر دیدیم و شروع به کار با کردیم». جهت چه اینقدر رپ‌خوان‌ها، همدیگر را در خزرشهر می‌بینند؟!

نه، آن روزها تنها استودیو بود که تمام رپ‌خوان‌ها آنجا می‌رفتند و کار می‌ساختند‌. اصلاً مگر چند رپ‌خوان داشتیم‌؟ به اندازه انگشت‌های دست نمی‌شدند‌. استودیویی در محله یوسف‌آباد تهران بود که بیشتر افرادی که می‌خواستند کاری ضبط کنند، به آنجا می‌رفتند. ما همدیگر را آنجا دیدیم‌.

آن آهنگ باعث شد نام تو سرزبان‌ها بیفتد.

دقیقاً هر دو نفر ما از زمانی نام‌مان سر زبان‌ها افتاد که با کار کردیم‌. همکاری ما ادامه داشت تا‌ به جایی رسیدیم که کارمان به حاشیه کشیده شد؛ رضا گفت که می‌خواهم بروم، بیا برویم از ایران‌، من گفتم نمی‌روم‌، رفیق نداشتم از ایران بروم؛ همین شد که از نیز جدا شدیم.

آن روزها هنوز به‌ ۲AFM شهرت پیدا نکرده بودی؟

ببینید ۲AFM مخفف چهار اسم از دوست ها دبیرستانی من بود که سال‌ها پیش با هم کار می‌کردیم.

بعد از جدایی از آن جمع ۴‌نفره دبیرستانی جهت چه نامت را تغییر ندادی؟ ‌از دوره دبیرستان کلی قدیم و دیگر هیچ‌کدام از آن۴‌‌‌ نفر کنارت نیستند‌.

اسمم را عوض کنم چه بگذارم؟

آرمین زارعی‌.

زارعی را رفیق نداشتم؛ هنری نبود. بعد از موسیقی «نازگل» که با رضایا خواندیم تمام من را با این نام می‌شناختند؛ تغییر نام برایم سخت بود.

اصلا این چه فضایی‌ است که تمام رپ‌خوان‌ها یک پسوند عجیب‌و‌غریب دارند؟ سروش هیچکس، شاهین فلاکت، تو که آرمین ۲AFM

در مورد بقیه خودشان باید نظر بدهند. اما در مورد خودم می‌گویم. ممکن است ۷ نفر به نام آرمین وارد کار خوانندگی رپ شوند. من رفیق دارم زمانی که می‌گویند آرمین منظورشان من هستم‌ تمام بدانند حرف چه کسی است. به همین خاطر ترجیح دآدم آرمین۲AFM بمانم.

آن سال‌هایی که تو رپ‌خوانی را شروع کردی، کسی‌ برای رپ فارسی آینده‌ای نمی‌دید. چه شد که سراغ خوانندگی پاپ نرفتی؟

همه‌چیز در یک دوره اتفاق افتاد. من به شدت رپ خارجی گوش می‌دآدم طرفدار این سبک بودم‌.

«امینم» گوش می‌دادی؟

دقیقاً. آن‌موقع ما قشر خاصی بودیم که این کار را رفیق داشتیم. به ما می‌گفتند این چه سبکی است وسط‌ آهنگ دکلمه می‌کنید‌؟ این چه‌جور خواندن است؟ اصلاً کار ما را موزیک حساب نمی‌کردند، ولی این روزها همه‌جا شما رپ می‌شنوید، حتی می‌توانم بگویم رکورد پاپی‌ها را هم زده‌ا‌یم‌.

یاس تتلو و سروش هم در همان دوره تو کار می‌کردند؟

ما تقریباً با شروع کردیم. من «حسین تُهی» از دبیرستان تا دانشگاه هم‌کلاس بودیم‌. حسین شلوار بَگی می‌پوشید و رپ گوش می‌داد، شبیه من بود؛ اخلاقیاتش را می‌گویم. بالاخره سر چیز با تفاهم داشتیم و آن موزیک بود.

چه مدرسه‌ای بوده مدرسه شما! آنجا تمام رپ‌خوان بودید؟ تو که بودی، حسین تهی هم بوده، آن ۳ تا رفیق دبیرستانی تو هم بوده‌اند. دوست ها ت به نام A F و M

مدرسه جالبی بود، همه نیز بچه زرنگ بودند، به خصوص حسین تهی‌ که یکی از شاگردان ممتاز کلاس بود و روی دستش کسی پیدا نمی‌شد.

با «حسین تهی» دانشگاه رفتید؟ چه شد که دانشگاه را رها کردید‌؟

آن روزها چهره ما خیلی شناخته‌شده نبود، ولی تا دل‌تان بخواهد، ولوم ما لو رفته بود. آنقدر بزرگ نشده بودیم که بخواهیم سیاست‌مدارانه برخورد کنیم ‌و بدانیم چه راهی رفتاری ‌درست است چه چیزی غلط. به همین‌خاطر زمانی که فهمیدند رپ‌خوان هستیم، محترمانه از ما خواستند که از دانشگاه برویم.

چه شد که اینقدر فضای کارهایت دوستانه شد؟ حتی«امینم» نیز که خواننده محبوب توست، ترانه‌هایش عاشقـانه نیست. رپ، بیشتر ریشه‌های اجتماعی دارد.

به‌هر‌حال سبک او این است‌.

تو جهت چه در کنار ترانه‌های عشقی ، سراغ کارهای اجتماعی نمی‌روی؟ الان چند سال است که فقط دوستانه می‌خوانی و از خیانت می‌گویی‌؟

من از سال ۸۸، فقط ۱۰ آهنگ بیرون داده‌ام. کار‌هایی که رپ‌خوان‌های دیگر بیرون دادند را بشمارید ببینید چندتا بوده.

اما باز اجتماعی نخواندی؟

چنانچه من کار اجتماعی بیرون بدهم مردم نپسندند چه؟

یاس هم اجتماعی می‌خواند و هم صمیمیت . طرفدارانش نیز دوستش دارند و هر ‌بار که کار نو ی رو می‌کند، طرفداران زیادتری سمتش می‌آیند.

قبول دارم، اما سبک او این است. من سبک خودم را در ترانه و آهنگ دارم‌. موسیقی ‌هایم بیشتر R B هستند فضای دوستانه دارند. رفیق ندارم شبیه کسی دیگری کار کنم.

تا هم اکنون برخوردی از طرف سازمان‌های امنیتی با شما شده است؟

نه‌خیر، هیچ‌زمان برخوردی از سازمانی با من نشده است‌.

یعنی اصلاً اهل مهمانی‌های مجلل نیستی؟

من اصلاً مهمانی نمی‌روم که بخواهد برخوردی با من شود. جمع محدودی از دوست ها م اطرافم می باشند که با همان‌ها رفت‌و‌آمد دارم.

کنسرت‌های زیر‌زمینی که می‌گذارید، مشکل‌ساز نمی‌شود‌؟

من خودم دیگر تهِ زیرزمین هستم، ولی چرا از این کنسرت‌هایی که شما می‌گویید خـبر ندارم؟ کدام کنسرت؟ مگر شوخی است که کنسرت بگذاری و هیچ‌کس هم هیچ‌چیز نگوید؟ آن در حالی که اگر بخواهی برای دختر کوچکت تولد بگیری، همسایه‌های سر و ته کوچه با‌خبر می‌شوند! بالاخره کسی هست که زنگ بزند از صوت موزیک «تولدت مبارک» شکایت نماید .

یعنی می‌خواهی بگویی تا هم اکنون در هیچ جمعی اجرا نکرده ‌ای؟

من ممکن است در محیط محدود دوست ها م خوانده باشم، اما کنسرت برای ۲۰ نفر اجرا نکرده ‌ام. اصلاً نه نیاز مالی به این قضیه دارم نه نیاز به شهرت.

در‌آمدت از کجاست؟ موزیک سازی می‌کنی؟ برای افراد دیگر ترانه می‌گویی؟

کاری جدا از هنر برای خودم دارم‌. نه موسیقی سازی‌، نه ترانه‌سرایی و نه هیچ چیز دیگر که به رپ خوانندگی مربوط باشد. برای خودم در فضای دیگری پول در می‌آورم.

پس پشتت به جایی گرم است که فکر پول در‌آوردن نیستی؟

شما جهت چه فکر می‌کنید من خوب پول در می‌آورم؟ خانواده‌ام حامی من هستند . همین و بس. خانواده‌ام گفتند دنبال هر چیزی که رفیق داری برو و فقط خوب باش‌.

کسی شبیه تو، خرج‌های زیادتری دارد از این که بخواهد با پشتیبانی خانواده زندگی نماید .

جهت چه فکر می‌کنید من با شما تفاوت دارم از مریخ آمده‌ام؟

تو بهترین ساعت را می‌بندی‌، بهترین برند را می‌پوشی، بهترین ماشین را سوار‌ می‌شوی. طرفداران تو این را‌ از تو می‌خواهند. به‌هر‌حال سبک زندگی‌ات حتی با ما روزنامه‌نگارها تفاوت دارد، چه برسد به اینکه‌ پسر معمولی خانواده باشی.

قبول دارم، اما باور بکنید این مسائل را می‌شود بسیار آسان حل کرد. من ۳ ساعت است دارم با شما مصاحبه می‌کنم می‌گویم دلم می‌خواهد مجوز بگیرم، چه کسی از پول بدش می‌آید؟ ولی نمی‌شود من که تا کنون ۱۰ کار در شبکه‌های آن‌ور آبی داشته‌ام، بیایم به راحتی فکر مجوز به سرم بزند. باید راه را طی کرد، ولی از مسیرش‌. بگذارید همه‌چیز را برایتان شفاف کنم؛ من چنانچه می‌خواستم به خاطر پول مجوز بگیرم، می‌رفتم بازیگر می‌شدم‌ زمانی که فیلم زیبا نامه مجوز گرفته و همه‌چیز جلو رفته بود، می‌رفتم بازی می‌کردم، نه اینکه به خودم زحمت‌ بدهم‌.

شبیه افرادی هستی که می‌گویند سرگیم نمی‌روم تا اینکه بالاخره معافم کنند.

نه‌، من به هیچ‌وجه رفیق ندارم بی‌قید‌و‌بند زندگی‌ام جلو برود.

آن فروشگاه پوشاک که در مجتمع تجاری نارون به نام تو کار می‌کند، برای تو است؟

بابا شما که همه‌چیز را می‌دانید! بله، آن کاری نیز که گفتم از آن پول در می‌آورم، همین پوشاک است.

پس وضع‌تان بد نیست؟

صادقانه می‌گویم شخص دیگری سرمایه‌گذاری کرده و من به او کمک می‌کنم.

یکی از همکاران رپ‌خوان تو به خاطر مجوز برای مدتی هیچ موسیقی ی نخواند و بعد توانست مجوز بگیرد. تو نمی‌خواهی مجوز بگیری؟

دقیقاً می‌دانم منظورتان کیست. ولی اولاً او رپ‌خوان نبود، بعد بعد از اینکه مجوز گرفت، کلیپ‌اش در شبکه‌های ماهواره‌ای پخش شد بعد مجوز‌ش دچار مساله شد. بیشتر افرادی که در حال حاضر کار با مجوز راهی بازار می‌کنند، کلیپ‌شان از آن‌ور آب پخش می‌شود. مگر غیر از این است‌؟ چنانچه من مجوز بگیرم و بعد به راحتی کلیپ پخش کنم، درست نیست.

کلیپ خواننده‌های مجاز اول در اینترنت پخش بعد، از فضای مجازی دانـلود می‌شود از طرف شبکه‌های ماهواره‌ای پخش می‌شود. این مسئله چه ارتباطی با خواننده بخت‌برگشته دارد؟

چگونه می‌شود که کلیپ با کیفیت بالا‌ی صدا و عکس را از اینترنت دریافت کنند تا از شبکه‌های ماهواره‌ای پخش شود. اصلاً کجای اینترنت این فیلم جالب های باکیفیت آپلود می‌شود؟ بگویند ما بتوانیم دانلود کنیم.

در یکی از کلیپ‌هایت بود که موهایت را از ته زدی در کل قیافه‌ات را عوض کردی. بعضی از طرفدارانت از آنجا بود که به تو علاقه‌مند شدند.

آن روزها را بهتر به یاد دارم. من ۲ سال کار نکرده بودم و می‌ترسیدم‌. ۲ سال در انزوا بودم‌، ۲ سال تنهایی. بعد از ۲ سال آمدم‌، گفتم خدایا کارم می‌گیرد یا نمی‌گیرد. خواستم همه‌چیز عوض شده باشد. اندام‌، مو و حتی ‌هایم را عوض کردم.

همان ۲ سال بود که از ایران رفتی؟

من هیچ‌ از ایران نرفتم‌.

اما آن ‌روزها کلیپ‌هایت با آرم شرکت آونگ منتشر می‌شد. شرکت آونگ که در ایران کار نمی‌کند.

من با آن شرکـت کار می‌کردم، ولی تمام کلیپ‌هایم حتی در ایران فیلم جذاب برداری شده هیچ‌وقت به خاطر کلیپ نیز ایران را ترک نکردم. قبلاً کار از طریق این شرکـت پخش می‌شد، ولی الان ً بیشتر کارهای من از طریق اینترنت پخش می‌شود.

چه شد که آن ۲ سال چیزی نخواندی؟ بعد از اتفاقات سال ۸۸ می‌ترسیدی؟

بی‌تجربه بودم، می‌ترسیدم، می‌گفتم زندانی می‌شوم‌، رفتار‌های بدی با من خواهد شد. ولی «امیر تتلو» با من حرف زد، گفت در ایران هیچ‌زمان با تو رفتاری غیر‌قانونی نمی‌کنند. کلی کمک‌ام کرد نظرم را نسبت به حال‌و‌هوای آن روزها تغییر داد. بعد شجاعت پیدا کردم و موسیقی م را منتشر کردم.‌ دیدم اصلاً خبری از‌ آن رفتارهایی که فکر می‌کردم، نیست. فکر می‌کردم الان کار از من پخش شود، می‌روم کلانتری کتک می‌خورم، ولی باور بکنید این شایعه‌ها درست نیست. هیچ‌ بیرون از چار‌چوب قانون با ما برخورد نکردند.‌

این روزها گویا شبکه‌های ماهواره‌ایِ پخش موسیقی با شما خواننده‌های زیر‌زمینی داخل ایران مساله دارند؟

بچه‌هایی که در ایران کار می‌کنند، نمی‌توانند پول در ‌بیاورند، کنسرت ندارند. آلبوم‌شان هم‌ فروخته نمی‌شود فقط دانلود دارد‌. تجهیزات ندارند و همه‌چیز در میزان معمولی حتی محدود است. ولی همین بچه‌ها می‌آیند و بهتر از افرادی کار می‌کنند که سال‌ها است آن‌ور آب هستند و کلی تجربه دارند. خواننده‌های لس‌آنجلسی تا دل‌تان بخواهد از کنسرت‌ها پول در می‌آورند‌. این خواننده‌ها چشـم دیدن بچه‌های داخل ایران را ندارند. نمی‌توانند ببینند که بچه‌های زیرزمینی داخل ایران با امکانات محدود‌تر از آنها پیشی گرفته‌اند. خب این منطقی نیست که شبکه‌هایی که از این افراد پولی به جیب می‌زنند طرفداری آنها را بکنند؟

کسی از این خواننده‌های لس‌آنجلسی زیرآب شما‌ را در این شبکه‌ها زده که کلیپ‌ات کمتر پخش می‌شود؟ جوری حرف می‌زنی که انگار این اتفاقات برای خودت افتاده است.

نه، اصلاً کسی زیرآب من را نزده. منظورم این است که این شبکه‌ها تنها از افرادی طرفداری می‌کنند که برایشان سود‌دهی داشته باشد‌. من در ایران ماندم، در دل مردم. از همه‌چیز خـبر دارم‌، مسائل ‌شان را می‌دانم این می‌شود که مردم ترانه‌هایم را بیشتر درک می‌کنند.

زندگی‌ات این روزها چگونه می‌گذرد؟

ممکن است باور نکنید، اما فقط خانه‌، باشگاه و موزیک .

تنها زندگی می‌کنی یا با خانواده‌؟

با خانواده‌، مدتی رفیق داشتم فقط زندگی کنم. مدتی نیز امتحان کردم. ولی من آدم ی نیستم که بدون خانواده زندگی کنم. زمانی که تنها زندگی می‌کنی، راه‌های خطا برایت بیشتر باز می‌شود. من رفیق داشتم کنار خانواده‌ام باشم و پشتیبانی ‌شان را ببینم. رفیق دارم اگر غلط کردم‌، خانواده‌ام‌ جلویم را بگیرند. رفیق دارم همواره پشتم به خانواده‌ام گرم باشد‌.

از اعضای خانواده‌ات هم برای ترانه‌هایت الهام می‌گیری؟

من از تمام افرادی که می‌بینم، برای ترانه‌هایم سوژه می‌گیرم. حتی زمانی که تنها در ماشین دارم رانندگی می‌کنم مثلاً موسیقی آرام تک‌نوازی پیانو گوش می‌دهم.

تمام ترانه‌هایت برای خودت است‌؟

ترانه‌ها، ملودی موسیقی سازی برای خودم است. فقط تنظیم موزیک ‌ها را یکی از دوست ها م انجام می‌دهد.

برای چه تا هم اکنون برای خواننده دیگری موسیقی نساخته‌ای؟

بیشتر کارهای خودم را جلو می‌برم. ترانه نمی‌فروشم، برای انتشار آهنگ دوصدائه با کسی هم پول نمی‌گیرم، اسپانسر ندارم. چند ‌سال پیش پدرم گفت در خوانندگی راهت را برو‌ و فقط روی پای خودت بایست. چه باور بکنید چه نه، من تا هم اکنون روی پای خودم بوده‌ام.

مشکلی نداری که غیرمجاز کار می‌کنی؟

به هر حال آهنگ زیر‌زمینی همه‌اش دردسر است.

تا اکنون فکر نکرده ‌ای که بخواهی مجاز کار کنی؟

من چیزی که خوانده‌ام، مجاز بوده است.‌ نه به کسی توهین کرده ‌ام، نه کار خلاف شرعی انجام داده‌ام. همواره خط‌قرطعم ا را رعایت کرده ‌ام، چون می‌خواهم در ایران زندگی کنم.

اما گاهی از خط‌قرطعم ا را هم رعایت نکرده ‌ای؟

مثلاً کدام؟

با یک خواننده دختر ترانه خوانده‌ای.

تصمیم گرفته‌ام دیگر این کار را نیز نکنم.

قبول داری که در بعضی از ترانه‌هایت کلمه‌های مشکل‌دار استفاده کرده ‌ای؟

مشکل‌دار که نه. ولی اگر بخواهم کار مجاز بکنم، باید آنها را عوض کنم. اصلاً این را نیز بگویم که در دو سه تا کار آخرم این کلمه‌ها کمتر شده‌اند.

انگار به دنبال گرفتن مجوز هستی؟

چرا نباشم؟ من پسر ایران هستم رفیق دارم با مجوز در ایران کار کنم. رفیق دارم مجاز باشم و به راحتی برای مردم کار کنم.

می‌دانی تمام کلیپ‌هایی که در چند سال قدیم ساخته‌ای، مساله داشته و به خاطر آنها ممکن است به تو مجوز ندهند؟

آره.

می‌دانی که حضـور دختر در کلیپ‌هایت غیر‌مجاز بوده؟

بله می‌دانم. ولی دیگر تصمیم گرفته‌ام که از این کارها نکنم.

نمی‌ترسی که مردم به عنوان خواننده مجاز این‌قدر دوستت نداشته باشند؟

این اقطعا ل وجود دارد. بعضی از خواننده‌های زیرزمینی بوده‌اند که بعد از گرفتن مجوز دیگر محبوبیت سابق را نداشته‌اند. بدون رو‌درباید بگویم افرادی که این روزها دارند با مجوز خوب پول در می‌آورند کنسرت می‌گذارند، زمانی به اوج مشهور یت خود رسیدند که در زیر‌زمین کار کردند‌. من به این فکر کرده ‌ام که چطور می‌توانم بعد از گرفتن مجوز کار کنم.

حاضری کاری که «امیر تتلو» کرد را بکنی و «تعهدنامه» بنویسی؟

بله. چنانچه ضروری باشد، نامه می‌نویسم و عذرخواهی می‌کنم. خطاب به مردم نامه می‌نویسم و از آنها معذرت می‌خواهم.

مد موهای ت که شبیه بچه‌مثبت‌هاست. انگار ً باید منتظر یک آرمین نو باشیم.

نه این برای کلیپ م است.

در این یکی ‌کلیپ که دختری نیست.

نه خیال‌تان ر‌احت باشد. می‌خواهم مجوز بگیرم. ممکن است باور نکنید چند ‌ پیش برندی خواست از عکـس من استفاده نماید تا در تهران ۴۰ تا بیلبورد تبلیغاتی بزنند. به آنها مجوز این کار را ندادند. شما ببینید عکس زیبا من اجازه منتشر‌ شدن ندارد‌، اجازه درس خواندن نداشتم. دیگر از اینآموزش کار خسته شده‌ام. دلم می‌خواهد کنسرت بگذارم و هوادارانم را ببینم برایشان بخوانم.

ممکن است به تو ایراد بگیرند که رپ‌خوان هستی برای همین به تو مجوز ندهند. حاضری برای مجوز سبک خواندنت را هم عوض کنی؟

بله. سبک خواندن با کمی اصلاح از فضای رپ خارج می‌شود. امتحان کرده ‌ام و خیالم آسان است.

تا اکنون پیش آمده که جیبت خالی شود؟

برای چه نشود؟ من مانند همه، بارها شده جیب‌ام خالی بوده. هیچ‌ یآدم نمی‌رود یک روز از رسالت تا یوسف‌آباد پیاده رفتم تا به استودیو برسم. نمی‌خواستم پول تاکسی بدهم‌ که نکند پول استودیو کم بیاید.

اما همان روزها می‌گفتند آرمین پولدار است. می‌گفتند پدرش مایه‌دار است که توانسته خواننده شود.

من ۱۰ سال است که خرج می‌کنم و می‌خوانم و ۴ سال‌ است که دارم جواب می‌گیرم. من بارها توصیه داشتم که با قیمت بالا با خواننده‌ای ناشناس فیت بزنم، ولی قبول نکردم. با خودم گفتم ممکن است بعدها این موسیقی کارنامه‌ام را خراب نماید .

یعنی خودت ماشین نداری؟

نه‌، من از رانندگی می‌ترسم‌. تصادف شدیدی داشتم که از آن روز به بعد دیگر به هیچ‌وجه رفیق ندارم رانندگی کنم.

در آن تصادف خودت پشت فرمان بودی‌؟

نه، جالب است که روی صندلی‌های عقب نشسته بودم‌. رفیق صمیمی‌ام در همین تصادف نخاع‌اش آسیب دیده من کلاً از رانندگی ترسیده‌ام.

اما در سایت‌های هواداری نوشته بودند که راننده برادرت بود! صورتش هم به تو شباهت بسیاری داشت.

نه آیدین رفیق صمیمی من است. مثل برادرم می‌ماند. من از رانندگی خاطرات خوب ی ندارم. بار در لواسان چپ کردم، چند جای بدنم شکست و مجبور شدند در بدنم پلاتین بگذارند.

این زخم روی پیشانی هم برای تصادف‌ات است؟

بله. کلا آنقدر خاطرات بد از رانندگی دارم که خودم دیگر رانندگی نمی‌کنم.

نسبت به رپ‌خوان‌های دیگر، کمتر خبرسازی می‌کنی. دلیل خاصی دارد؟

دقیقاً. همین است که می‌گویم، دلیل خاصی ندارد. هر چقدر کم‌حاشیه‌تر باشم و کمتر به چشم بیایم، برایم بهتر است.

کلاً در اینترنت چراغ خاموش هستی. تمام اطلاعاتی که از تو در سایت‌های هواداری وجود دارد، این است که ماشین ت تویوتا کمری است رنگ سبز لجنی را رفیق داری.

زندگی آرام را رفیق دارم. من تصادف کردم و تا اتاق عمل رفتم، ولی به هیچکس نگفتم. نمی‌دانم از کجا درز پیدا کرد که من تصادف کرده ‌ام. به هر‌حال خودم در شبکه‌های اجتماعی آنقدر فعال نیستم‌. اما این را بگویم که نه کمری دارم و نه رنگ سبز لجنی را رفیق دارم.

اهل فوتبال هستی‌؟

هر چند امیرحسین فشنگچی چند فوتبالیست دیگر از دوست ها م هستند ، ولی اهل فوتبال نیستم‌. من نه پرسپولیسی هستم نه استقلالی‌. فوتبال را هم در میزان بازی‌های استقلال – پرسپولیس یا رئال – بارسا می‌بینم و خودم طرفدار بارسا هستم.

اما یک بار در استادیوم دیده شدی؟

یک بار به دعوت فشنگچی سر بازی پرسپولیس – سپاهان آمدم. در آن گیم مأموران گفتند چرا آمده‌ای؟ گفتم از طرف امیرحسین فشنگچی دعوت شده‌ام. اما محترمانه به من گفتند که خوب است گیم را از تلویزیون نگاه کنی روی سکوها نروی.

یعنی به خانه برگشتی؟

نه. همانجا در استادیوم اتاقی بود که من را به آنجا بردند و بازی را از مانیتور دیدم.

با سینما میانه‌ات چگونه است‌؟

بد نیست‌.

چرا کلیشه‌ای جواب می‌دهی؟

برای اینکه من تا‌کنون با نشریه‌های رسمی مصاحبه نداشته‌ام. نمی‌دانم چه باید بگویم‌، ممکن است هنرش را ندارم‌. خیلی اهل حرف‌زدن نیستم.

کار خواننده‌های مجاز پاپ را رفیق داری؟

برخی از خواننده های پاپ دوست ها م هستند که کارهایشان را گوش می‌دهم.

مثلاً چه افرادی ؟

مرتضی پاشایی. یک‌ بار هم به کنسرتش رفتم که لطف کرد و من را معرفی کرد مردم شرمنده‌ام کردند.

چه خواننده‌های دیگری را رفیق داری؟

چنانچه حرف نمی‌زنم، بدون رو‌درباید به خاطر این است که من در کل آدم محتاطی هستم.

مصاحبه تمام شد. ظاهراً اول مصاحبه بسیار نگران بودی.

واقعیتش را بخواهید آره. نگران بودم. (می‌خندد)

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اهمیت و لزوم تبلیغات اینترنتی در دنیای کسب و کار

ثبت آگهی اینترنتیثبت آگهی رایگان تبلیغات اینترنتی به استفاده از اینترنت به عنوان یک کانال …