خانه / مقالات / استفاده مجدد از فاضلاب

استفاده مجدد از فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب

مصرف مجدد از فاضلاب در کشاورزی امری مقرون به صرفه و در جهت استفاده از فاضلاب شهری جهت مصارف آبیاری کشت کاملا هم راستا با محیط زیست است. مصرف مجدد از فاضلاب در دیدگاه کلی:
منابع آب، مواد غذایی مواد آلی را برای خاک بوجود خواهد آورد.
سبب ویرایش وضعیت زیست محیطی با حذف یا کاهش تخلیه فاضلاب به آب های سطحی می گردد.
سبب حفظ منابع آب سالم می گردد.
باعث می گردد بازده اقتصادی، سرمایه گذاری ها را در دفع فاضلاب و آبیاریبه ویژه مناطق نزدیک شهر ها و شهرک ها که دارای سیستم جمع آوری فاضلاب می باشند ، بالاتر رود.
فاضلاب اکثرا به ۵ یک منبع آب به شمار نرفته است:
کمبود اطلاعات در مورد فوائد آن، استرس از تهدیدهای بهداشتی محتمل آن، موارد فرهنگی، فقدان روشی جهت آنالیز اقتصادی پروژه های استفاده مجدد از فاضلاب به صورت مبسوط تجربه های بد که در آن فاضلاب جهت مناطقی مورد استفاده مجدد قرار گرفته است، که شرایط در آن کنترل نشده طراحی ها با نقص های بسیار زیاد همراه بوده است.
مصرف از فاضلاب آدم ی برای کشاورزی در طول سالیان دراز یکآموزش معمول عمومی بوده است. کود آدم ی نیمه خشک (مدفوع ادرار آدم ) از زمان های دیرین در چین وبقیه کشورهای آسیایی به منظور حاصلخیز کردن مزارع استفاده می شد و این کار هنوز در همین کشور ها ادامه دارد.
پیش از قرن ۱۶میلادی در آلمان همچنین در طول قرن ۱۷ در انگلیس یکی از نحوه های دفع فاضلاب شهری، استفاده از آن در مزارع و آبیاری محصولات است. گسترش زود شبکه های جمع آوری فاضلاب در نیمه دوم صده ۱۸ف مزارع فوق الذکر به عنوان یکروش عمومی عمومی جهت دفع تصفیه فاضلاب در امریکای شمالی و اروپا، استرالیا معمول گردید. اینروش دفع فاضلاب در بسیاری از موارد ادامه دار نبود ولی در مکزیکوسیتی ملبورن، ادامه یافت امروزه به صورت پایدار مناسبی درآمده است.
مزارع دفع فاضلاب تا قرن ۲۰ف زیاد عمومی و تمام گیر شده بود. اما در قرن بیستم، گسترش شهرها، نیازمند زمین بود و این مساله سبب می شد که نتوان از مزارع بزر وسیع صرفا به منظور دفع فاضلاب استفاده نمود.
همزمان و متقارن با این توسعه هم راستا با گسترشروش های جدید کشاورزی مصرف رو به بیشتر شدن از کودهای شیمیایی نیز گسترش مصرف ازروش های شیمیایی، مکانیکی و بیولوژیکی در تصفیه فاضلاب، مصرف ازروش های منسوخ سنتی کمتر شد.
در سال ۱۹۵۰ تمایل جدید در مصرف از فاضلاب برای آبیاری دیده می شود، دلیل آن بیشتر شدن سریع شهرسازی متعاقبا ارتقا آلودگی آب سطحی به واسطه تخلیه فاضلاب بود و دیگر این مساله در بیشتر شهرهابخصوص در نواحی خشک، دلهره و ترس از کمبود آب سالم برای آبیاری کاهش خروجی تصفیه خانه فاضلاب جهت آبیاری است .
این عوامل و بیشتر شدن فکری بشر در زمینه بهداشت و سلامت جامعه سبب گردید که روند بازیافت فاضلاب عمدتا خروجی تصفیه خانه فاضلاب افزایش یابد.
فوائد این امر مشابه آنچه در قدیم بوده است است که عبارتند از:
حفاظت زیست محیطی آب های دریافت کننده فاضلاب
غنی سازی خاک توسط مواد مغذی موجود در فاضلاب
حفاظت از منابع آب مدیریت آن
اما مصرف مجدد از فاضلاب جهت آبیاری هم با محدودیت هایی همراه است. این مساله زمان ی نمود پیدا می نماید که فاضلاب های صنعتی با مقیاس های آلودگی مفرق بالا وارد شبکه جمع آوری فاضلاب میگردد. تخلیه این فاضلاب به شبکه جمع آوری شهری ویژگیها پساب را برای آبیاری نا مناسب می سازد. گاهی از موارد ممکن است از عدم قانونگذاری مناسب در مورد منابع آب و پیامد آن عدم توانایی کنترل در آن نشات بگیرد، مانند:
الف) کیفیت پساب
ب) گزینش محل جهت مصرف مجدد از فاضلاب
ج)روش فرد د پساب جهت آبیاری
سایر محدودیت ها اکثرا ناشی از اقلیم و ویژگیها جغرافیایی است. همین طور در حالی که تعداد رو به رشدی از کشورها ارزش بازیافت فاضلاب را تشخیص می دهند تنها تعداد محدودی از این کشورها خط مشی های ملی و پروگرام های جامعی برای آبیاری با فاضلاب را تدوین کرده اند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

معرفی گوشی شیائومی ردمی نوت ۵ پرو

معرفی گوشی شیائومی ردمی نوت ۵ پرو در این مقاله می خواهیم به معرفی گوشی شیائومی …