خانه / اخبار مسکن / بازار سرمایه ۱۵۰۰ فرد یا شخص را منزل و خانه‌دار کرد

بازار سرمایه ۱۵۰۰ فرد یا شخص را منزل و خانه‌دار کرد

بازار سرمایه ۱۵۰۰ فرد یا شخص را منزل و خانه‌دار کرد

|بازار سرمایه ۱۵۰۰ فرد یا شخص را منزل و خانه‌دار کرد از خراسان مسکن|

http://www.bananews.ir/

در نخستین هفته معاملات فرابورس ایران در سال شمسی ۹۵ تعداد یک‌هزار و همچنین ۵۰۰ فرد یا شخص با بهره بری و استفاده از ۶۶ هزار و همچنین ۳۶۵ اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن وارد فرآیند گرفتن تسهیلات از بانک مسکن شدند.

به نقل از بنانیوز(BanaNews.ir)؛ حجم معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن در هفته منتهی به ۱۳ فروردین ماه جاری، ۱۰۳ هزار و همچنین ۶۸۹ و همچنین ارزش معاملات آن اوراق بالغ بر ۸۲ میلیارد ریال بود.

معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن از سال شمسی ۸۹ در شرکت فرابورس ایران آغاز شده می باشد که هم اکنون بیش از ۲۰ نماد حق تقدم تسهیلات مسکن در آن شرکت معامله می می شود.

براساس بخشنامه بانک مسکن، نرخ سود تسهیلات خرید منزل و خانه، فروش اقساطی و همچنین جعاله تعمیر مسکن از ۱۸.۵ به ۱۷ قسمت و بخش کاهش یافته و همچنین نرخ سود تسهیلات مشارکتی نیز ۲۱ قسمت و بخش مشخص کردن شده می باشد.

براساس اطلاعیه فرابورس، سقف تسهیلات خرید و همچنین ساخت مسکن از محل اوراق گواهی حق‌تقدم بهره بری و استفاده از تسهیلات مسکن جهت زوجینی که تاریخ عقد آنها از اول فروردین‌ ۸۵ و همچنین بعد از آن هم باشد (مشروط به بهره بری و استفاده نکردن از تسهیلات طرح ۹۲) از ۵۰۰ میلیون ریال به سقف‌های جدید افزایش پیدا کرده می باشد، به‌طوریکه سقف تسهیلات جهت هر پلاک ثبتی در تهران ۱۰۰ میلیون تومان و همچنین در مراکز استان‌ها و همچنین شهرهای بالای ۲۰۰ هزار فرد یا شخص مبلغ ۸۰ میلیون تومان می باشد که در آن صورت اوراق مورد مستلزم و نیاز جهت تهران ۲۰۰ برگه و همچنین جهت شهرستان‌های بالای ۲۰۰ هزار فرد یا شخص ۱۶۰ برگه و همچنین جهت سایر منطقه ها و مناطق شهری که ۶۰ میلیون تومان جهت هر پلاک ثبتی می باشد، ۱۲۰ برگه خواهد بود.

سقف فردی تسهیلات خرید و همچنین ساخت مسکن از محل گواهی حق تقدم بهره بری و استفاده از تسهیلات مسکن در تهران ۶۰ میلیون تومان و همچنین در مراکز استان‌های بالای ۲۰۰ هزار فرد یا شخص مبلغ ۵۰ میلیون تومان می باشد که تعداد اوراق مورد مستلزم و نیاز در تهران ۱۲۰ ورقه و همچنین در مراکز استان‌ها ۱۰۰ ورقه می باشد.

بهره بری و استفاده از سقف‌های تسهیلاتی مذکور از محل گواهی حق تقدم بهره بری و استفاده از تسهیلات مسکن صادرشده از نمادهای «آبان ۹۴» و همچنین بعد از آن هم امکان پذیر می باشد. پرداخت تسهیلات از محل اوراق گواهی حق‌تقدم بهره بری و استفاده از تسهیلات مسکن صادر شده در نمادهای مهر ۹۴ و همچنین قبل از آن هم صرفا تا سقف‌‌های تسهیلات قبلی (۵۰ میلیون تومان جهت زوجین و همچنین ۳۵میلیون تومان جهت سایر اشخاص) امکان پذیر خواهد بود.

متقاضیان می‌توانند از طریق خرید اوراق گواهی حق تقدم بهره بری و استفاده از تسهیلات مسکن به تعداد مورد مستلزم و نیاز در نمادهای آبان ۹۴ به بعد، خرید اوراق گواهی حق تقدم بهره بری و استفاده از تسهیلات مسکن قبلی در نمادهای مهر ۹۴ و همچنین قبل از آن هم تا سقف‌های تسهیلات قبلی ۳۵۰ میلیون ریال جهت هر یک از زوجین، خرید مابه‌التفاوت از محل اوراق گواهی حق تقدم بهره بری و استفاده از تسهیلات مسکن جدید در نمادهای «آبان ۹۴»‌ و همچنین بعد از آن هم و همچنین همچنین پرداخت دو فقره تسهیلات جهت خرید یک واحد مسکونی توسط زوجین مستلزم خرید ۶ دانگ یک واحد مسکونی از سوی زوجین می باشد، از آن مزایا بهره‌مند شوند.

 

مهر

بازار سرمایه ۱۵۰۰ فرد یا شخص را منزل و خانه‌دار کرد در تاریخ ۲ April 2016 | 6:50 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …