خانه / اخبار مسکن / الآن بهترین زمان خرید مسکن می باشد

الآن بهترین زمان خرید مسکن می باشد

الآن بهترین زمان خرید مسکن می باشد

|الآن بهترین زمان خرید مسکن می باشد از خراسان مسکن|

http://www.bananews.ir/

مدیرکل دفتر برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی و همچنین اقتصاد مسکن وزارت راه و همچنین شهرسازی با گفتن آنکه هنوز ظرفیت افزایش اجاره‌بها در بازار مسکن وجود دارد، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم خیز خروج از رکود در بازار مسکن بدون افزایش قیمت و نرخ ها از تابستان برداشته می شود.

به به گفته بنانیوز(BanaNews.ir)؛ علی چگنی با اشاره به اوضاع صندوق‌های زمین و همچنین ساختمان در سال شمسی قبل، اظهار داشت: از ابزارهای رونق مسکن غیر از بهره بری و استفاده از تسهیلات بازار بانکی، تغذیه از بازار سرمایه می باشد و همچنین در ماده ۱۴ «قانون ساماندهی و همچنین حمایت از تولید و همچنین عرضه مسکن تصویب شده و مصوب قانون ۱۳۸۷ مجلس شورای اسلامی» هم آمده می باشد که جهت گسترش و همچنین توسعه بازارهای اقتصادی و مالی در قسمت و بخش مسکن همچنین و علاوه بر بانک‌ها می‌قدرت از بازار سرمایه هم بهره بری و استفاده می شود، به آن معنا که سرمایه‌های خرد را وارد بازار مسکن کرد.

مدیرکل دفتر برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی و همچنین اقتصاد مسکن وزارت راه و همچنین شهرسازی افزود: صندوق‌های زمین و همچنین ساختمان نهادهای نوپا خواهند بود و همچنین هنوز شهروندان و مردم شهر با کارکرد آن صندوق‌ها آشنایی ندارند و همچنین توسعه آن صندوق‌ها مستلزم و نیاز به زمان دارد.

او همچنین ادامه داد: از سوی دیگر اقتصاد کشور و همچنین به دنبال آن هم قسمت و بخش مسکن سه سال شمسی می باشد که در رکود به سر می‌برد و همچنین یکی از دلایلی که صندوق‌های زمین و همچنین مسکن توسعه نیافت هم همین بحث رکود بود.

چگنی با گفتن آنکه پیش‌بینی می‌کنیم در سال شمسی جاری صندوق‌های زمین و همچنین مسکن فعالیت جدی‌تری داشته باشند، گفت: پیش‌بینی ما آن می باشد که تعداد آن صندوق‌ها هم افزایش یابد و همچنین پیش از آن حدود ۲۰ صندوق هم در صف اخذ مجوز جهت تأسیس بودند و همچنین به روش حتم در سال شمسی جاری بهره بری و استفاده از آن ابزار جهت منزل و خانه‌دار شدن متقاضی بیشتری خواهد داشت.

او همچنین در پاسخ به آن سؤال که چه زمانی فرصت مناسبی جهت خرید منزل و خانه می باشد، گفت: معتقدم اکنون زمان خوبی جهت تغییر پیدا کردن به احسن ملک و همچنین اقدام جهت خرید مسکن می باشد.

آن اقتصاددان همچنین در مورد اوضاع بازار مسکن در سال شمسی جاری گفت: پیش‌بینی می‌کنیم فضای اقتصادی حوزه مسکن در سال شمسی جاری بهتر از سال شمسی قبل باشد ولی باید توجه داشت به معنای رونق و همچنین افزایش قیمت و نرخ ها نیست و همچنین همچنان نرخ تورم مسکن کمتر از نرخ تورم عمومی خواهد بود ولی باید توجه داشت فعالیت و همچنین فضای کسب و همچنین کار در حوزه مسکن در سال شمسی جاری بهتر می‌می شود با آن حال تأکید می‌کنم، آن به معنای افزایش نرخ مسکن نیست و همچنین خیز خروج از رکود از تابستان امسال برداشته می می شود.

مدیرکل دفتر برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی و همچنین اقتصاد مسکن وزارت راه و همچنین شهرسازی در مورد اوضاع اجاره‌بها و همچنین پیش‌بینی آن هم در سال شمسی جاری، اظهار کرد: اجاره‌بها در دو سال شمسی قبل به دلیل افزایش عرضه، کمترین افزایش بها را داشت چراکه بسیاری نتوانستند در دوره رکود ملک خود را بفروشند و همچنین آن هم را به بازار اجاره منتقل کردند.

او همچنین افزود: پیش‌بینی می‌کنیم افزایش اجاره‌بها در سال شمسی جاری شدت بسیاری نداشته باشد و همچنین افزایش بها، نزدیک به تورم و همچنین یا حتی زیر نرخ تورم باشد، علی‌رغم آنکه ظرفیت افزایش قیمت و نرخ ها در بازار اجاره هنوز وجود دارد.

چگنی با رد آنکه علت افزایش اجاره‌بها کاهش عرضه بوده می باشد، تأکید کرد: به هیچ وجه در بازار اجاره کاهش عرضه نداشتیم و همچنین علت افزایش اجاره‌بها کاهش عرضه نیست. افزایش اجاره‌بها در دو سال شمسی اخیر قابل توجه نبوده و همچنین معتقدم عرضه واحدهای اجاره‌ای مسکونی افزایش هم یافته می باشد، چراکه همچنین و علاوه بر واحدهای مسکونی اجاره‌ای، واحدهایی هم که به فروش نرفتند در بازار اجاره عرضه شدند.

آن مقام معاونت مسکن و همچنین ساختمان وزارت راه و همچنین شهرسازی افزود: از سوی دیگر شاخص تراکم خانوار در واحد مسکونی کاهش یافته و همچنین آن نشان می‌دهد که نسبت موجودی مسکن به خانوار افزایش داشته که مفهوم آن هم افزایش عرضه واحدهای اجاره‌ای و همچنین فروش می باشد.

 

ایلنا

الآن بهترین زمان خرید مسکن می باشد در تاریخ ۳ April 2016 | 10:41 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …