خانه / اخبار مسکن / ترین‌های مسکن تهران را بشناسید

ترین‌های مسکن تهران را بشناسید

ترین‌های مسکن تهران را بشناسید

|ترین‌های مسکن تهران را بشناسید از خراسان مسکن|

در بازار مسکن پایتخت ترین‌هایی وجود دارد که آگاهی از آنها می‌تواند در بررسی کردن اوضاع مسکن شهرستان تهران به تو کمک کند.

به نقل از بنانیوز(BanaNews.ir)؛ بیشترین متوسط نرخ یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۸۲٫۸ میلیون ریال به منطقه ۱ و همچنین کمترین آن هم با ۲۱٫۴ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشته می باشد.

جدول زیر، ترین‌های مسکن شهرستان تهران را نشان می‌دهد:

http://www.bananews.ir/

بر اساس آمارهای بانک مرکزی در اسفندماه سال شمسی ۱۳۹۴ از میان منطقه ها و مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط نرخ یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۸۲٫۸ میلیون ریال به منطقه ۱ و همچنین کمترین آن هم با ۲۱٫۴ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشته می باشد.

هم‌چنین بیشترین رشد متوسط نرخ در آن ماه نسبت به ماه مشابه سال شمسی قبل به منطقه ۱۱ (معادل ۵٫۲ قسمت و بخش) و همچنین بیشترین کاهش نرخ به منطقه ۱۰ (معادل ۲٫۶ قسمت و بخش) تعلق دارد.

۷۰٫۴ قسمت و بخش از کل تعداد معاملات انجام شده در شهرستان تهران صرفا مرتبط به ۱۰ منطقه شهرستان (به ترتیب بیشترین فراوانی شامل منطقه ها و مناطق ۵، ۴، ۲، ۸، ۱۴، ۱۵، ۱۰، ۱، ۷ و همچنین ۳) بوده و همچنین ۱۲ منطقه دیگر تنها ۲۹٫۶ قسمت و بخش از تعداد معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

بررسی کردن توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده به تفکیک عمر بنا در اسفندماه سال شمسی ۱۳۹۴ نیز حاکی از آن هم می باشد که واحدهای نوساز تا ۵ سال شمسی با سهم ۵۵٫۸ قسمت و بخش بیشترین حجم از واحدهای مسکونی معامله شده را به خود اختصاص داده‌اند. سهم مزبور در مقایسه با اسفندماه سال شمسی ۱۳۹۳، ۲٫۴ واحد قسمت و بخش کاهش نشان می‌دهد.

 

ایسنا

ترین‌های مسکن تهران را بشناسید در تاریخ ۴ April 2016 | 5:54 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …