خانه / اخبار خراسان / اقتصاد مقاومتی ورژن و نسخه‌ای شفابخش جهت محروم و بی بهره زدایی در کشور می باشد

اقتصاد مقاومتی ورژن و نسخه‌ای شفابخش جهت محروم و بی بهره زدایی در کشور می باشد

اقتصاد مقاومتی ورژن و نسخه‌ای شفابخش جهت محروم و بی بهره زدایی در کشور می باشد

|اقتصاد مقاومتی ورژن و نسخه‌ای شفابخش جهت محروم و بی بهره زدایی در کشور می باشد از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدابراهیم رئیسی طی سخنانی در دیدار افراد هیئت‌امنا، ریاست و همچنین مدیران کمیته امداد امام و پیشوا خمینی(ره) با تأکید بر آنکه توانمندی‌ها و همچنین ظرفیت‌های کشور خیلی زیاد زیاد می باشد، اظهار داشت: در صورتی که فرمان رهبر معظم انقلاب در باره سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در میدان عمل اجرایی می شود، بدون تردید شاهد رفع محروم و بی بهره در کشور خواهیم بود.

او همچنین افزود: حکومت نیز به هر مقدار و اندازه و میزان که به آن ورژن و نسخه ارزشمند توجه داشته باشد، می‌تواند در راستای رفع محروم و بی بهره عمل کند و همچنین به موفقیت دست یابد.

رئیسی، رفع فقر و همچنین محروم و بی بهره را وابسته به سازوکارهای اقتصادی همچون نظام برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی اقتصادی و مالی، صادرات، واردات، مالیات و همچنین مدیریت فعالیت‌های اقتصادی در کشور دانست و همچنین اظهار کرد: اراده و تصمیم راسخ‌سازی‌ و همچنین اراده و تصمیم راسخ‌گیری‌ها در باره مسائل اقتصادی کشور بایستی و حتما به‌گونه‌ای باشد که به کاهش فقر و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی و همچنین فرهنگی و اجتماعی در جامعه منجر می شود.

کمیته امداد و همچنین تسکین آلام محرومان

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری با گفتن آنکه فعالیت‌های کمیته امداد در باره کاهش آلام و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات خانواده‌های مستمند خیلی زیاد تسکین‌دهنده می باشد، گفت: وجود مرکزی که تحت نام امام و پیشوا خمینی(ره) و همچنین بااراده مقام معظم رهبری نسبت به کاهش محروم و بی بهره در کشور تلاش می‌کند، خیلی زیاد ارزشمند و همچنین جهت عموم شهروندان و مردم شهر قابل‌توجه می باشد.

او همچنین با اشاره به آنکه رفع محروم و بی بهره در کشور، مأموریت اصلی کمیته امداد به‌حساب می‌آید، گفت: مقام معظم رهبری در سه قسمت و بخش از منشور هفت‌گانه‌ای که در قالب حکم انتصاب تولیت، جهت آستان قدس رضوی مشخص کردن کردند نیز بر آن پیشامد جدید تأکید داشتند و همچنین بر آن اساس ما هم خود را نسبت به رفع محروم و بی بهره و همچنین استضعاف در کشور موظف می‌دانیم.

رئیسی افزود: پیش‌ از آن هم اقداماتی با نگاه درون‌سازمانی در راستای رفع محروم و بی بهره در آستان قدس رضوی انجام‌شده، ولی باید توجه داشت ما امروز در آن باره مأموریت داریم و همچنین بایستی و حتما متغایر و متفاوت با قبل و همچنین با اولویت مجاوران بارگاه منور امام و پیشوا رضا(ع)، شهروندان و مردم شهر خراسان پهناور و بزرگ، هم‌میهنانمان در سراسر کشور و همچنین سایر ارادتمندان ساحت قدسی حضرت رضا(ع)، نسبت به آن موضوع تلاش کنیم.

ضرورت تعامل کمیته امداد و همچنین آستان قدس

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر ضرورت روشمندی اقدامات در حوزه رفع محروم و بی بهره و همچنین استضعاف، گفت: در آن باره کمیته امداد امام و پیشوا خمینی(ره) تجربیات ارزشمندی دارد و همچنین روش‌های متنوعی را به کار گرفته که جهت آستان قدس رضوی نیز می‌تواند خیلی زیاد کارساز و همچنین قابل‌ بهره بری و استفاده باشد.

او همچنین وجود شبکه اعلام مستلزم و نیاز، بررسی کردن، شناسایی و همچنین امداد مستضعفان در کمیته امداد را ظرفیتی ارزشمند دانست و همچنین عنوان کرد: در ایام نوروز امسال نیز ما با بهره‌گیری از همکاری کمیته امداد و همچنین اطلاعات موجود در همین شبکه، توانستیم بسته‌های کالایی را به نام تبریک و مبارک امام و پیشوا رضا(ع) میان نیازمندان استان‌های خراسان توزیع کنیم.

مشاور عالی ریاست قوه قضائیه در ادامه بررسی کردن فرصت‌های موجود جهت همکاری کمیته امداد امام و پیشوا خمینی(ره) و همچنین آستان قدس رضوی را خواستار شد و همچنین گفت: مأموریت ما در باره امداد مستضعفان تکمیل‌کننده وظایف نهادهایی هم زیرا و به درستی که کمیته امداد و همچنین بهزیستی می باشد و همچنین از آن‌رو بایستی و حتما با کار کارشناسی فرصت‌های موجود جهت برقرار تعامل دوسویه را احصا کنیم.

رئیسی با گفتن آنکه آستان قدس رضوی ظرفیت‌های ویژه‌ای جهت پیگیری مسائل آن حوزه دارد، افزود: بایستی و حتما به‌گونه‌ای برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی کنیم که ضمن اجتناب از کارهای تکراری، ناهماهنگ و همچنین ناموزون، گام‌های اساسی‌تر و همچنین ارزشمندتری برداشته می شود.

فرصتی جهت زیارت اولی‌ها

تولیت آستان قدس رضوی، از فراهم آوردن شرایط تشرف فقرا و همچنین افرادی که امکان زیارت امام و پیشوا رضا(ع) را نداشته‌اند، به‌عنوان یکی از فرصت‌های موجود جهت همکاری یاد و همچنین عنوان کرد: آن امر همچنین و علاوه بر نقشی که در رفع استضعاف ایفا می‌کند، می‌تواند ازنظر روحی و همچنین تقویت بنیه معنوی نیز تأثیر ویژه‌ای داشته باشد و همچنین به‌طورقطع جهت خانواده‌های محروم نیز خیلی زیاد ارزشمند خواهد بود.

انتهای پیام/

اقتصاد مقاومتی ورژن و نسخه‌ای شفابخش جهت محروم و بی بهره زدایی در کشور می باشد در تاریخ ۷ April 2016 | 10:32 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

تلاش دشمن جهت تحمیل فرهنگ استبدادی و همچنین استعماری‌اش‌ بر دل، جان و همچنین ذائقه شهروندان و مردم شهر ایران‌/مبلغان شرایط دفاع را در مقابل تهاجم‌های فرهنگی فراهم کنند

تلاش دشمن جهت تحمیل فرهنگ استبدادی و همچنین استعماری‌اش‌ بر دل، جان و همچنین ذائقه …