خانه / اخبار مسکن / شمارش معکوس افتتاح بزرگترین ایستگاه مترو خاورمیانه

شمارش معکوس افتتاح بزرگترین ایستگاه مترو خاورمیانه

شمارش معکوس افتتاح بزرگترین ایستگاه مترو خاورمیانه

|شمارش معکوس افتتاح بزرگترین ایستگاه مترو خاورمیانه از خراسان مسکن|

http://www.bananews.ir/

شمارش معکوس افتتاح بزرگترین ایستگاه مترو خاورمیانه آغاز شد.

به به گفته بنانیوز(BanaNews.ir)؛ ایستگاه مترو شهرآفتاب که باهدف تردد به مجموعه نمایشگاههای بین المللی شهرآفتاب و همچنین در انتهای مسیر فاز نخست خط مترو تهران- پرند احداث شده، هم اکنون در مراحل نازک کاری و همچنین نصب تجهیزات و همچنین پله های برقی قرار دارد.

مساحت آن ایستگاه ۲۵ هزار متر مربع و همچنین تقریباً ۳ برابر ایستگاههای معمولی می باشد و همچنین شرکت مترو تهران پیش از آن با احداث ایستگاه مترو تجریش به ابعاد ۱۵ هزار متر مربع، رکوردار ساخت بزرگترین ایستگاه مترو در خاورمیانه بود.

آن ایستگاه به منظور امکان مسافرگیری از دو طرف و همچنین به صورت جزیره ای ساخته شده می باشد و همچنین در ساخت بزرگترین ایستگاه مترو خاورمیانه، ۲ هزار و همچنین ۸۰۰ تن آرماتوربندی، ۳۴ هزار و همچنین ۵۰۰ مترمربع قالب بندی، ۲۳ هزار متر مکعب بتن ریزی و همچنین ۷۰ هزار متر مکعب خاکبرداری به کار رفته می باشد.

معماری ایستگاه مترو شهرآفتاب، ایرانی- اسلامی و همچنین ملهم از بنای تاریخی چهلستون اصفهان و همچنین مطابق و یکدست با معماری مجموعه نمایشگاههای بین المللی شهرآفتاب می باشد که آن ابرسازه زیرزمینی و همچنین باشکوه آواخر ماه جاری جهت بهره برداری آماده خواهد شد.

برپایه آن به گفته، مسیر تونلی فاز نخست پروژه خط مترو تهران پرند به طول ۵٫۵ کیلومتر به دو روش ترانشه باز و همچنین ترانشه بسته(روش اتریشی) حفاری و همچنین ساخته شده می باشد و همچنین در آن مسیر تونلی هم ۵۰۰ هزار مترمکعب خاکبرداری، ۱۳۷ هزار مترمربع قالب بندی، ۹ هزار و همچنین ۷۰۰ تن آرماتوربندی و همچنین ۱۰۸ هزار مترمکعب بتن ریزی به کار رفته می باشد و همچنین مسافران ناوگان مترو تهران می توانند در ایستگاههای تقاطعی خطوط متنوع و گوناگون و مختلف با تغییر مسیر حرکت به خط یک و همچنین در نهایت ایستگاه مترو شهرآفتاب به نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب دسترسی داشته باشند.

به به گفته روابط عمومی مترو، طبق مصوبه، صد در صد تامین اعتبارات خط مترو تهران پرند به طول ۵۲ کیلومتر با حکومت می باشد ولی باید توجه داشت شهرداری تهران به منظور تسهیل تردد مراجعین به نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب که قرار می باشد نیمه اول اردیبهشت ماه جاری افتتاح می شود، قسمت و بخش مهم بودجه فاز نخست را عهده دار شده می باشد.

 

ایسنا

شمارش معکوس افتتاح بزرگترین ایستگاه مترو خاورمیانه در تاریخ ۶ April 2016 | 7:58 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …