خانه / اخبار مسکن / مسکن گران می می شود؟

مسکن گران می می شود؟

مسکن گران می می شود؟

|مسکن گران می می شود؟ از خراسان مسکن|

بک کارشناس مسکن با گفتن آنکه پیش بینی می می شود افزایش نرخ مسکن در حدود نرخ تورم باشد، گفت: به نظر می رسد تحرک قیمتی در واحدهای مسکونی کوچک و همچنین متوسط اکثرا و بیشتر باشد به ویژه در صورتی که وام هایی که بانک مسکن قول داده عملی می شود و همچنین صندوق مسکن در سایر بانک ها پیاده سازی و راه اندازی می شود.

اقتصاد آنلاین به گفته می دهد

مسکن گران می می شود؟

بک کارشناس مسکن با گفتن آنکه پیش بینی می می شود افزایش نرخ مسکن در حدود نرخ تورم باشد، گفت: به نظر می رسد تحرک قیمتی در واحدهای مسکونی کوچک و همچنین متوسط اکثرا و بیشتر باشد به ویژه در صورتی که وام هایی که بانک مسکن قول داده عملی می شود و همچنین صندوق مسکن در سایر بانک ها پیاده سازی و راه اندازی می شود.

سعید اسلامی در گفت و همچنین گو با روزنامه نویس و خبرنگار اقتصاد آنلاین در مورد اوضاع قسمت و بخش مسکن در سال شمسی ۹۵ اظهار کرد:با فرض ثبات پارامترهای فعلی، معنقدم که در سال شمسی جاری حجم معاملات نسبت به سال شمسی ۹۴ افزایش خواهد یافت، ممکن می باشد که آن اتفاق را در نیمه اول سال شمسی شاهد نباشیم ولی باید توجه داشت در نیمه دوم آن اتفاق خواهد افتاد.
آن کارشناس مسکن در مورد نرخ مسکن در سال شمسی جاری تصریح کرد:درست می باشد که طی دو سال شمسی قبل نرخ اسمی مسکن ثات بوده و همچنین نرخ واقعی آن هم کاهش یافته می باشد ولی باید توجه داشت به نظر بنده در سال شمسی جاری جهشی که بعضی به آن هم اشاره می کنند در آن قسمت و بخش رخ نخواهد داد و همچنین امیدواریم  افزایش نرخ مسکن به مقدار و اندازه تورم باشدد.
او همچنین با گفتن آنکه ممکن می باشد به دلیل دو سال شمسی رکود حاکم بر آن قسمت و بخش رشد نرخ اندکی بیش از تورم باشد، گفته استقطعا آن تحلیل در مورد شاخص کل مسکن می باشد و همچنین جهت اظهار نظر در آن باره بایستی و حتما طبقه بندی های متنوع و گوناگون و مختلف را مورد بررسی کردن قرار داد چرا که اتفاقی که جهت واحدهای لوکس می افتد قطعا با اتفاقی که جهت واحدهای با متراژ پایین می افتد متغایر و متفاوت خواهد بود و همچنین همه آن واحدها یک روند را طی نخواهند کرد.
اسلامی در ادامه افزود:به نظر می رسد تحرک قیمتی در واحدهای مسکونی کوچک و همچنین متوسط اکثرا و بیشتر باشد به ویژه در صورتی که  وام هایی که بانک مسکن قول داده عملی می شود و همچنین صندوق مسکن در سایر بانک ها پیاده سازی و راه اندازی می شود.
آن کارشناس مسکن در مورد چرخه های تکراری رکود و همچنین رونق در قسمت و بخش مسکن و همچنین شکاف موجود بین عرضه و همچنین تقاضا که همواره وجود داشته می باشد، اظهار کرد:بخشی از آن امر به سیکل های تجاری مرتبط می باشد که طبیعی می باشد ولی باید توجه داشت همچنین و علاوه بر آن ما در کشوری زندگی می کنیم که خود به خود ثبات اقتصادی بسیاری ندارد و همچنین سال شمسی ها نرخ تورم بالایی داشتیم که در همه  اقتصادهای جهانی پدیده استثنا محسوب می می شود و همچنین کشورها سال شمسی های اندکی را با تورم های بالا سر می کنند.
او همچنین افزود:نقطه دیگر آن می باشد که در کشور ما قسمت و بخش عمده ای از نرخ مسکن به نرخ زمین بر می گردد و همچنین یکی از بازیگران جدید مهم در بازار زمین نهادهای حاکمیتی شامل حکومت، نهادهای خارج از حکومت و همچنین شهرداری ها خواهند بود که خیلی زیاد بر سیاستگذاری ها تاثیرگذارند و همچنین بازار نسبت به آن سیاستگذاری ها منفعلانه عمل می کند و همچنین آنچه اتفاق می افتد بازتابی از سیاستگذاری ها در قسمت و بخش پولی و همچنین زمین می باشد .
اسلامی با اشاره به آنکه چندان غیر قابل پیش بینی نیست که آن نوسانات رخ دهد، تاکید کرد:قسمت و بخش غیره ای از آن نوسانات همانطور که اشاره کردم به سیکل های تجاری بر می گردد که در سایر کشورها هم وجود دارد ولی باید توجه داشت وظیفه حکومت ها آن می باشد که  آن سیکل ها را ملایم کند و همچنین فاصله بین دوران رونق و همچنین رکود را کاهش دهد.
آن کارشناس مسکن ثبات اقتصادی، مشخص بودن سیاست های بانکی جهت سال شمسی های آتی، را از عوامل کلیدی عنوان کرد که می تواند موجب بازگشت ثبات به همه بازارهای اقتصادی و مالی می شود.
او همچنین در پایان در مورد شکاف بین عرضه و همچنین تقاضا گفته استشکاف بین عرضه و همچنین تقاضا نیز ناشی از عدم ثبات در سیاستگذاری ها می باشد،  به عنوان مثال زمانی که قسمت و بخش مسکن در رونق می باشد تعداد پروانه های ساختمانی افزایش می یابد و همچنین بعد از آنکه ساخت و همچنین سازها انجام شد عرضه افزایش می یابد و همچنین رکود افزایش می یابد، بنابراین سرمایه گذاران به چشم انداز سود در بازار نگاه می کنند و همچنین  بر اساس سودی که کسب می کنند در بازارها حضور پیدا می کنند بنابراین در صورتی که چشم انداز سود به تعادل برسد آن شکاف بین عرضه و همچنین تقاضا هم تا حدودی از بین خواهد رفت

ارسال به فیسبوک
ارسال به لینکداین
ارسال به توییتر


مسکن گران می می شود؟ در تاریخ ۸ April 2016 | 10:01 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …