خانه / اخبار مسکن / اجرای سیاست پس انداز جهت خرید منزل و خانه

اجرای سیاست پس انداز جهت خرید منزل و خانه

اجرای سیاست پس انداز جهت خرید منزل و خانه

|اجرای سیاست پس انداز جهت خرید منزل و خانه از خراسان مسکن|

وزیر راه و همچنین شهرسازی با گفتن آنکه ۲۴۰ میلیون تومان در شهرستان تهران هنوز رقم خیلی زیاد بزرگی جهت خرید منزل و خانه نیست، گفت: در شهرهای میانی خانوار با ۱۶۰ میلیون تومان اقتدار و قدرت خرید خوبی دارند.

آخوندی عنوان کرد:

اجرای سیاست پس انداز جهت خرید منزل و خانه

وزیر راه و همچنین شهرسازی با گفتن آنکه ۲۴۰ میلیون تومان در شهرستان تهران هنوز رقم خیلی زیاد بزرگی جهت خرید منزل و خانه نیست، گفت: در شهرهای میانی خانوار با ۱۶۰ میلیون تومان اقتدار و قدرت خرید خوبی دارند.

عباس آخوندی امروز در مراسم سالگرد تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعلام آنکه بنیاد مسکن می تواند وارد ساخت شهرهای جدید می شود گفت: در صورتی که بنیاد مسکن علاقه داشته باشد می‌تواند در ساخت شهرهای جدید هم وارد شدن کند و همچنین حکومت هم استقبال می‌کند.

به نقل از اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، وزیر راه و همچنین شهرسازی با گفتن آنکه اصلی‌ترین کار و همچنین سیاست در حوزه مسکن تلفیق سیاست‌های خُرد و همچنین کلان می باشد تاکید کرد: منظور از سیاست‌های خُرد پس‌اندازهای خانوار می باشد. تحول قسمت و بخش عمده‌ای از تحول جمعیتی در جامعه شهری ایران انجام شده و همچنین در بعدی با تحول جمعیتی روبرو نخواهیم شد.

آخوندی ادامه داد: در قسمتهای آخر دهه ۴۰ جمعیت ایران حدود ۳۰ میلیون فرد یا شخص بود که امروز به حدود ۸۰ میلیون فرد یا شخص رسیده و همچنین ۷۰ قسمت و بخش آن جمعیت در شهرستان ها و همچنین کمتر از ۳۰ قسمت و بخش آن هم در روستاها تمرکز داردکه آن امر در قبل معکوس بوده می باشد.

وزیر راه و همچنین شهرسازی تصریح کرد: نرخ رشد جمعیت شهری تقریبا کُند شده و همچنین در بعدی در شهرستان ها رشد قابل توجهی نخواهیم داشت و همچنین در ۵۰ سال شمسی قبل جمعیت شهری کشور به ۶۵ میلیون فرد یا شخص رسیده که تقریبا ۱۰ برابر شده می باشد.

او همچنین با گفتن آنکه تعداد خانوار رو به کاهش می باشد، گفت: باتوجه به افزایش طلاق مقدار و اندازه و میزان مستلزم و نیاز به واحدهای مسکونی افزایش یافته می باشد و همچنین با توجه به کاهش نفرات خانوار، امروز به تعداد واحد مسکونی زیاد با متراژ کم مستلزم و نیاز داریم.

وزیر راه و همچنین شهرسازی در مورد وضع کالبدی شهرستان ها گفت: متاسفانه عمده شهرستان ها از درون دچار پوسیدگی و همچنین فرسودگی خواهند بود و همچنین شهرستان ها پفکی شده‌اند به طوری که پیرامون شهرستان ها در حال رشد می باشد و همچنین همزمان مراکز شهرستان ها پوسیده شده‌اند که آن اوضاع در تغییر ارزش زمین هم اثر خیلی بسیاری گذاشته می باشد.

آخوندی ادامه داد: پیشنهادی که امروز ریاست‌جمهوری به بنیاد مسکن داده آن می باشد که فعالیت‌های خود را به سمت نوسازی مراکز شهری هم ببرند و همچنین حکومت هم از آن موضوع استقبال می‌کند. شهرستان تهران جهت سکونت ۵ میلیون فرد یا شخص طراحی شده که به تدریج جمعیت شهرستان تهران به ۷.۵ و همچنین ۸.۵ میلیون فرد یا شخص رسید و همچنین در حال حاضر هم به ۱۱.۵ میلیون فرد یا شخص در حال افزایش می باشد.

او همچنین با تاکید بر آنکه سیاست حکومت توسعه کلانشهرها نیست ادامه داد: به روش قطع هر چه کلانشهرها بزرگتر می شود گرفتاری‌ها و همچنین نابسامانی‌های شهری هم اکثرا و بیشتر می‌می شود. جمعیت کلانشهر مشهد بایستی و حتما تا حد یک میلیون و همچنین ۹۰۰ هزار فرد یا شخص کنترل می‌شد ولی باید توجه داشت امروز جمعیت آن شهرستان به ۳ میلیون و همچنین ۳۰۰ هزار فرد یا شخص رسیده می باشد و همچنین آن کلانشهر حدود یک میلیون و همچنین ۲۰۰ هزار فرد یا شخص حاشیه‌نشین دارد، آن در حالی می باشد که مشهد پایتخت تشیع جهان می باشد و همچنین آن وضع جهت آن شهرستان خوشایند نیست.

وزیر و همچنین راه شهرسازی ادامه داد: دشت مشهد زمانی مرکز میوه ایران بود ولی باید توجه داشت امروز به دلیل توسعه شهری چیزی از آن دشت باقی نمانده می باشد. همچنین اصفهان هم جهت جمعیت یک میلیون و همچنین ۳۰۰ هزار نفری طراحی شده ولی باید توجه داشت امروز جمعیت آن کلانشهر به یک میلیون و همچنین ۹۰۰ هزار فرد یا شخص رسیده می باشد و همچنین آن اوضاع را در شهرهای اهواز و همچنین تبریز و همچنین حتی قم هم شاهد هستیم.

آخوندی تاکید کرد: تمام سیاست‌های حمایت از شهرهای مسکنی حکومت جهت شهرای میانی یعنی شهرهای زیر ۲۰۰ هزار فرد یا شخص خواهد بود و همچنین سیاست‌های مسکنی را تنها و فقط جهت آن شهرستان ها دنبال می‌کنیم. او همچنین با گفتن آنکه اکثر شهرهای میانی اوضاع خوبی دارند گفت: شهرهای میانی کشور جمعیت‌پذیر خواهند بود و همچنین از طریق ارائه تسهیلات می‌توانیم به جمعیت‌پذیری و همچنین توسعه آن شهرستان ها کمک کنیم.

وزیر راه و همچنین شهرسازی گفت: اصلی‌ترین کار و همچنین سیاست در حوزه مسکن تلفیق سیاست‌های خُرد و همچنین کلان می باشد و همچنین منظور از سیاست‌های خرد پس‌اندازهای خانوار می باشد که بتوان با سیاست‌های کلان یعنی ارائه تسهیلات بانک‌ها متقاضیان را صاحب منزل و خانه کرد.

آخوندی گفت: با سیاست پس‌انداز در حال حاضر اشخاص می‌توانند چند برابر پس‌اندازی که کرده‌اند تسهیلات خرید مسکن گرفتن کنند. وزیر راه و همچنین شهرسازی با گفتن آنکه در حال حاضر اشخاص می‌توانند با سپرده‌گذاری ۴۰ میلیون تومانی در بازه زمانی یکساله ۸۰ میلیون تومان تسهیلات گرفتن کنند که در نهایت ۱۲۰ میلیون تومان (با احتساب سپرده) اقتدار و قدرت خرید دارند؛ همچنین زوج‌ها می‌توانند جهت یک پلاک ثبتی ۱۶۰ میلیون تومان تسهیلات بگیرند که با رقم پس‌انداز خود اقتدار و قدرت خرید ۲۴۰ میلیون تومانی در بازار مسکن دارند که آن رقم ۷۰ قسمت و بخش هزینه خرید را در شهرهای میانی پوشش می‌دهد.

او همچنین ادامه داد: البته آن رقم در کلانشهرها شامل زوج‌ها می‌می شود ولی باید توجه داشت در شهرهای میانی تمام اشخاص مشمول گرفتن وام مسکن خواهند بود. آخوندی با گفتن آنکه ۲۴۰ میلیون تومان در شهرستان تهران هنوز رقم خیلی زیاد بزرگی جهت خرید منزل و خانه نیست گفت: در شهرهای میانی خانوار با ۱۶۰ میلیون تومان اقتدار و قدرت خرید خوبی دارند و همچنین آن رقم می‌تواند ۷۰ قسمت و بخش از هزینه خرید یک واحد مسکونی را پوشش دهد.

وزیر راه و همچنین شهرسازی با اشاره به استقبال شهروندان و مردم شهر از سیستم پس‌انداز گفت: هر روز خدا به روش متوسط ۲۱۰ فرد یا شخص در حساب صندوق پس‌انداز یکم جهت گرفتن وام مسکن سپرده‌گذاری می‌کنند. آخوندی با گفتن آنکه در دهه ۷۰ سیستم پس انداز جهت خرید منزل و خانه خوب پیش رفت تاکید کرد: در اوایل دهه ۸۰ تعداد خانوارهایی که جهت خرید منزل و خانه از سیستم پس‌انداز بهره بری و استفاده کرده بودند به ۳ میلیون خانوار رسید ولی باید توجه داشت متاسفانه در ادامه آن راه قطع شد و همچنین حکومت اعلام کرد که جهت منزل و خانه‌دار شدن نیازی به پس‌انداز نیست.

آخوندی افزود: هر چند که عدم بهره بری و استفاده از سیستم پس‌انداز جهت منزل و خانه‌دار شدن سیاستی دوست داشتنی و جذاب می باشد ولی باید توجه داشت عقلایی و همچنین عملیاتی نیست. او همچنین با گفتن آنکه در حال حاضر به آن هم سیستم سیاست پس‌انداز جهت خرید منزل و خانه برگشته‌ایم گفت: آن سیاست به نفع بافت‌های میانی شهرستان ها می باشد و همچنین در چند سال شمسی بعدی آن سیاست نظم قابل توجهی به شهرسازی می‌دهد.

وزیر راه و همچنین شهرسازی همچنین در مورد ساخته یا ایجاد شهرهای جدید گفت: اندیشه‌ای که در شکل‌گیری شهرهای جدید دنبال می‌کنیم آن می باشد در مناطقی که اشتغال زایی دارد شهرستان جدید ساخته یا ایجاد کنیم مانند عسلویه و همچنین چابهار. او همچنین با گفتن آنکه حاشیه جنوبی ایران از جنگل خالی شده می باشد افزود: مقدار و اندازه و میزان تراکم فرد یا شخص در کیلومتر مربع در حاشیه سواحل جنوبی کشور به ۴.۸ فرد یا شخص رسیده می باشد که آن امنیت ملی را هم به خطر می‌اندازد.

ارسال به فیسبوک
ارسال به لینکداین
ارسال به توییتر


اجرای سیاست پس انداز جهت خرید منزل و خانه در تاریخ ۹ April 2016 | 4:27 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …