خانه / اخبار خراسان / دیدن کردن و نمایش «تاریکی» نگاهی خیالی به بخشی از زندگی نادر شاه افشار می باشد

دیدن کردن و نمایش «تاریکی» نگاهی خیالی به بخشی از زندگی نادر شاه افشار می باشد

دیدن کردن و نمایش «تاریکی» نگاهی خیالی به بخشی از زندگی نادر شاه افشار می باشد

|دیدن کردن و نمایش «تاریکی» نگاهی خیالی به بخشی از زندگی نادر شاه افشار می باشد از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس عبدالله برجسته ظهر امروز در نشست خبری دیدن کردن و نمایش تاریکی اظهار داشت: دیدن کردن و نمایش” تاریکی” از ۲۵ فروردین تا ۱۷ اردیبهشت ماه در محل سالن اصلی تئاتر شهرستان به روی صحنه می‌رود و همچنین در صورت استقبال تماشاچیان مدت اجرای آن دیدن کردن و نمایش تمدید می‌می شود.

برجسته با گفتن آنکه دیدن کردن و نمایش “تاریکی” کاری از تیم تئاتر کربن می باشد، افزود: آن دیدن کردن و نمایش هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به روی صحنه می‌رود و همچنین دو روز نخست اجرای آن دیدن کردن و نمایش جهت تماشاگران تخفیف ۲۰ درصدی در نظر گرفته شده همچنین جهت دانشجویان در روز دوشنبه هر هفته با ارائه کارت دانشجویی تخفیف ۵۰ درصدی داده می‌می شود.

او همچنین با گفتن آنکه دیدن کردن و نمایش تاریکی در سی و همچنین چهارمین جشنواره تئاتر فجر توانسته بود سه جایزه گرفتن کند، تصریح کرد: آن دیدن کردن و نمایش در جشنواره تئاتر فجر توانسته بود جوایز بهترین بازیگر مرد، بهترین طراح صحنه و همچنین بهترین طراحی پوستر را از آن هم خود کند.

کارگردان تئاتر مشهد با اشاره به آن مطلب که تئاتر مشهد هر ساله ۴ یا ۵ نماینده در جشنواره تئاتر فجر دارد، گفتن کرد: در سی و همچنین چهارمین جشنواره تئاتر فجر کشور نیز دیدن کردن و نمایش ” تاریکی” در کنار نمایشی از استان هرمزگان و همچنین هشت دیدن کردن و نمایش دیگر از تهران در قسمت و بخش جدید و تو و تازه‌ها آن دوره از جشنواره حضور پیدا کرد.

 برجسته به موضوع دیدن کردن و نمایش تاریکی اشاره و همچنین تصریح کرد: دیدن کردن و نمایش تاریکی روایت‌گر برهه‌ای از زندگی نادرشاه افشار بعد از کور شدن فرزندش رضا قلی میرزا می باشد که آن قسمت و بخش از زندگی نادرشاه افشار با نگاهی خیالی و همچنین به دور از وابستگی به تاریخ  می باشد که به روی صحنه می‌رود.

او همچنین با اشاره به آن مطلب که در طراحی صحنه، لباس و همچنین نور آن دیدن کردن و نمایش سعی شده نقاط طلایی دیدن کردن و نمایش به خوبی جهت تماشاچی به دیدن کردن و نمایش گذاشته می شود، گفتن‌کرد: اجرای آن دیدن کردن و نمایش به گونه‌ای می باشد که در دل مخاطب و همچنین با فاصله کم با تماشاچی  اجرا می‌می شود و همچنین تماشاچی با نیم رخ بازیگران جدید آن دیدن کردن و نمایش رو به خواهند بود.

برجسته به تغییرات اجرای عمومی دیدن کردن و نمایش “تاریکی” با اجرای آن دیدن کردن و نمایش در سی و همچنین چهارمین جشنواره تئاتر فجر اشاره کرد و همچنین گفت: تغییرات اجرای عمومی آن دیدن کردن و نمایش از ۱۰ روز قبل آغاز شده و همچنین در اجرای عمومی دیدن کردن و نمایش سعی شده از بعد هنری متن، کارگردانی و همچنین بازیگری جشنواره خارج و همچنین  آن دیدن کردن و نمایش در اجرای عمومی روان‌تر به روی صحنه برود.

کارگردان دیدن کردن و نمایش تاریکی مهمترین ویژیگی آن اثر نمایشی  را دو سویه بودن آن کار  دانست و همچنین گفت: در آن دیدن کردن و نمایش ۶ بازیگر به ایفای نقش می‌پردازند که از آن تعداد پنج بازیگر مرد و همچنین یک بازیگر خانم حضور دارند.

او همچنین با انتقاد از آن موضوع که در مشهد سالن دیدن کردن و نمایش استاندارد دو سویه نداریم، خاطرنشان کرد: جهت اجرای عمومی آن دیدن کردن و نمایش با هزینه فردی یا شخصی مجبور به تغییر صندلی‌های سالن اصلی تئاتر شهرستان شدیم و همچنین در آن ارتباط و رابطه ۱۰ میلیون هزینه شده می باشد.

کارگردان دیدن کردن و نمایش تاریکی گفتن کرد: امیدواریم بعد از اجرای آن دیدن کردن و نمایش مسئولان به  ساخت سالن استاندارد دوسویه در مشهد بیندیشند.

 برجسته عنوان کرد: مشهد قطب دوم تئاتر کشور بعد از تهران می باشد  ولی باید توجه داشت آن شهرستان از منظر سخت افزاری قطب سی و همچنین چهارم کشور می باشد آن در حالی می باشد که بسیاری از استان‌های کشور با معظلات و مسائل و مشکلات سخت افزاری مشکل ندارند.

کارگردان دیدن کردن و نمایش تاریکی عنوان کرد: در بحث فنی جزو کارگردانان خوشبخت تئاتر مشهد هستم چرا که نویسندگان برجسته‌ای مثل علی حاتمی نژاد و همچنین رئوف دشتی در کنارم خواهند بود.

انتهای پیام/

دیدن کردن و نمایش «تاریکی» نگاهی خیالی به بخشی از زندگی نادر شاه افشار می باشد در تاریخ ۱۱ April 2016 | 10:52 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …