خانه / اخبار مسکن / نمایش دومین همایش ملی شهرسازی/ بهره‌گیری از تخصص …

نمایش دومین همایش ملی شهرسازی/ بهره‌گیری از تخصص …

نمایش دومین همایش ملی شهرسازی/ بهره‌گیری از تخصص …

|نمایش دومین همایش ملی شهرسازی/ بهره‌گیری از تخصص … از خراسان مسکن|

http://www.bananews.ir/

دومین همایش ملی «شهرسازی و همچنین نظام مهندسی ساختمان در کشور» با سخنرانی معاونان مسکن و همچنین ساختمان و همچنین معماری و همچنین شهرسازی وزارت راه و همچنین شهرسازی، ریاست نهاد نظام مهندسی استان تهران طی روزهای ۲۴ و همچنین ۲۵ فروردین ماه در محل سالن همایش‌های بین‌المللی هتل المپیک تهران برگزار می‌می شود.

به نقل از بنانیوز(BanaNews.ir)؛ دومین همایش ملی شهرسازی نهاد نظام مهندسی ساحتمان با سخنرانی حامد مظاهریان دست یار مسکن و همچنین ساختمان و همچنین پیروز حناچی دست یار معماری و همچنین شهرسازی وزیر راه و همچنین شهرسازی و همچنین ریاست نهاد نظام مهندسی استان تهران در مرکز همایش‌های بین المللی هتل المپیک تهران، سه شنبه ۲۴ فروردین ماه برگزار می‌می شود.

مهندس جابر نصیری، دبیر هیات رئیسه تیم تخصصی شهرسازی نهاد نظام مهندسی ساختمان استان تهران در خصوص محورهای نمایش آن همایش گفتن داشت: چالش‌های فراروی نظام شهرسازی کشور، مدیریت شهری و همچنین تعامل آن هم با نظام مهندسی ساختمان کشور، نقش کلیدی دانش شهرسازی در نظام ملی ساخت و همچنین ساز کشور، دانش شهرسازی و همچنین لزوم توجه ارکان نظام ملی ساخت و همچنین ساز به آن هم، دانش شهرسازی و همچنین جایگاه آن هم در بلندمرتبه‌سازی کشور، دانش شهرسازی و همچنین آلودگی کلان‌شهرستان تهران، دانش شهرسازی و همچنین جایگاه آن هم در مبحث ۲۱ مقررات ملی ساختمان، دانش شهرسازی و همچنین ارتباط آن هم با مقررات ملی ساختمان، نظام آموزش شهرسازی و همچنین چالش‌های آتی، بررسی کردن وضع شهرسازی در نظام آموزش عالی کشور و همچنین دوره‌های آموزشی اختیاری مهندسان شهرساز عضو نظام مهندسی و همچنین شهرسازی و همچنین اخلاق حرفه‌ای از اهم محورای مورد بحث و همچنین بررسی کردن در آن همایش خواهد بود.

او همچنین هدف از نمایش آن همایش ملی را اعتلا و همچنین ارتقای دانش شهرسازی در سطح کشور و همچنین بهره‌گیری هر چه بهتر و همچنین اکثرا و بیشتر از تجارب اساتید، فعالان و همچنین حرفه‌مندان رشته شهرسازی گفتن کرد.

نصیری همچنین از کلیه فرهیختگان، پژوهشگران و همچنین صاحب‌نظران و همچنین دانشجویان شهرسازی در سراسر کشور دعوت کرد تا با ارائه تجربیات خود حول محورهای مذکور، در مسیر تعالی جایگاه شهرسازی در صنعت ساخت و همچنین ساز کشور قدم بردارند.

جابر نصیری عنوان کرد: موضوع شرح سرویس ها و خدمات و همچنین حدود صلاحیت مهندسان شهرساز و همچنین بحث نظارت مهندسان شهرساز بر ساخت و همچنین سازها به یکی إز مباحث روز حوزه شهرسازی در نظامات مهندسی ساختمان سراسر کشور بدل شده می باشد. اعضا جامعه مهندسی شهرسازی کشور، همگی دغدغه آن دارند که به نحوی به آن حرکت پهناور و بزرگ یاری رسانده و همچنین بهره بری و استفاده از سرویس ها و خدمات مهندسان شهرساز به نحو احسن اجرائی می شود.

دکتر الهام امینی دبیر علمی همایش نیز در آن خصوص گفت: نبود نظارت مهندسان شهرساز بر ساخت و همچنین سازهای شهری، دلیل اصلی انحراف شهری از ضوابط بالادست شهرسازی و همچنین در پس نتیجه آن می شود که انحراف ساخت و همچنین سازها از مسیر تحقق اهداف و همچنین اعمال سلیقه مدیران شهری می باشد.

او همچنین ادامه داد: پیامدهای ناصواب آن امر، امروز در کلان شهرها و روستاها بالاخص تهران به شکل تغییر در تراکم ساختمانی شهرستان، سرانه فضای سبز و همچنین باز، تغییر در شکل و همچنین مساحت شهرستان و همچنین پهنه‌های حریم و همچنین غیره دیده می می شود.

امینی افزود: دربخش شهرسازی در کشور وحدت رویه وجود ندارد و همچنین جای خالی حضور مهندسین و متخصصین شهرساز در مقوله‌های شهری که بایستی و حتما بر آن هم‌ها نظارت داشته باشند و همچنین یا از تخصصشان بهره بری و استفاده می شود کاملا محسوس می است و خواهد بود.تبعات بی توجهی به تخصص شهرسازی و همچنین جایگاه فراموش شده مهندسان شهرساز در پست‌های اجرائی توسط مسئولان ذی‌ربط، شهرهایی می باشد که با فروش تراکم اداره می‌شوند و همچنین عارضه‌های بسیاری با خود به دنبال دارند؛ اتلاف منابع و همچنین سرمایه‌های ملی، عدم رقابت‌پذیری شهرها و روستاها و همچنین باره سازی جهت تحمیل هزینه‌ها در میان مدت و همچنین آشفتگی و همچنین سیمای شهری و همچنین نهایتا سلب اسایش شهروندان می باشد.

آن در حالی می باشد که روح و همچنین جان پروژه‌های ساخت و همچنین سازهای شهری در قالب شهرسازی می باشد و همچنین إیجاد ارتباط و رابطه منطقی میان انسان و همچنین محیط زیست هنر شهرسازان می باشد. از همین رو می‌بایست نقش مهندسان شهرساز در شهرها و روستاها پر رنگ ‌َر شده و همچنین به ضرورت نظارت شهرسازی بر ساخت و همچنین سازهای شهری و همچنین شرکت فعال نمایندگان شهرساز در کمیسیون‌ها و همچنین کارگروه‌های حوزه های شهرسازی در دستگاه‌های دولتی مرتبط در طرح‌های جامع و همچنین تفصیلی توجه أساسی می شود.

الهام امینی در پایان عنوان داشت: مشارکت گسترده صاحب نظران، فعالان صنف و همچنین حرفه شهرسازی، اساتید، پژوهشگران و همچنین دانشجویان از اقصی نقاط کشور می‌تواند بر اهمیت موضوع جایگاه شهرسازی و همچنین نقش کلیدی آن هم در نظام ساخت و همچنین ساز کشور افزوده و همچنین فرصتی جهت گفتن طیف وسیع و همچنین متنوع دیدگاه‌ها در حوزه‌ شهرسازی را فراهم آورد.گفتنی می باشد حامد مظاهریان، پیروز حناچی، اکبر ترکان، حبیب الله بیطرف، جابر نصیری و همچنین مصطفی کواکبیان سخنرانان دومین همایش ملی شهرسازی و همچنین نظام مهندسی ساختمان در کشور خواهند بود.

 

پایگاه خبری وزارت راه و همچنین شهرسازی 

نمایش دومین همایش ملی شهرسازی/ بهره‌گیری از تخصص … در تاریخ ۱۱ April 2016 | 12:29 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …