خانه / مقالات / هر خانمی چه مانتویی بپوشد؟

هر خانمی چه مانتویی بپوشد؟


مدل مانتو ترک ۲۰۱۵

یکی از لبـاس ‌های ضروری خانم‌های ایرانی مانتو است. نکات خیلی مهمی در گزینش مانتو وجود دارد که بستگی به اندازه قد ترکیب اندامی شما دارد، که با رعایت این اصول می‌توانید با کیفیت ترین مانتو را گزینش بکنید تا ظاهرتان متناسب دیده شد. من در اینجا مهمترین این نکات را با توجه به اعضا مفرق جهت شما شرح خواهم داد:
خانم‌های قد بلند:

لبـاس ی که از بالا تا پایین تکرنگ باشد به اینکه خطی یکدست ایجاد می‌کند، شما را بلندتر نشان خواهد داد. انتخاب رنگی مفرق جهت مانتو شلوارتان، باعث می‌شود که قد شما به چند سری مختلف تقسیم تفکیک بشود در نتیجه کوتاهتر و متناسب‌تر دیده بشوید. پس به خاطر داشته باشید هرگز مانتو و شلوار رنگ نپوشید و سعی بکنید مانتو و شلوار و حتی کفشتان در چند رنگ مفرق اما در یک‌هارمونی گزینش شود. مانتوهای بسیار زیاد کوتاه نیز پاها را بلندتر از آنچه هست نشان می‌دهد بعد از پوشیدن چنین مـدل ‌هایی خودداری بکنید . هر مانتوی که بسیار زیاد گشاد باد کرده باشد شما را بزرگتر از آنچه که هستید نشان می‌دهد. مانتوهای زنانه کمردار تنگ شما را خوش اندام و زیبا نشان می‌دهد. مانتوی که به انحناها برجستگی‌های بدن اصرار بکند، توجه را از قد بلند دور می‌کند و اعضا شما را متناسب‌تر نشان می‌دهد.
خانم‌های ریزه اندام و کوتاه قد:

مانتوهای ساده‌ای که تنگ و قالب تن هستند ، انتخاب بکنید . از پوشیدن مانتوهایی با دامن‌های زیاد گشاد و کلوش خودداری بکنید . مانتو، بارانی یا پالتویی گزینش بکنید که سایز کوچک اندازه شما باشد. چنانچه در گزینش سایز خود دقت نکنید، مجبورید شانه‌های بزرگ آستین‌های بلند مانتویتان را به خیاط بسپرید تا آن را اصلاح نماید . مانتوهای خیلی بلند سبب می‌شود که کوتاهتر دیده شوید. یک مـدل کوتاه تا روی زانو برای شما بسیار زیاد مناسب است. مانتویی که راه‌های عمودی باریکی دارد، باعث ایجاد خطوط عمودی روی می‌شود درنتیجه شما را بلندتر نشان می‌دهد، همین طور این مانتوها رسمی کلاسیک است. دقت بکنید که دامن مانتوی شما تا روی زانو باشد که به بلندتر دیده شدن شما کمک می‌کند. از پوشیدن هر مانتویی که جعبه مانند یا بسیار زیاد گشاد باشد(که شما را چاق و تپل نشان می‌دهد) یا مدل ‌های چروک خودداری بکنید .
خانم‌های چاق درشت اندام:

سایز را فراموش بکنید به دوخت مانتو توجه بکنید . هیچ کس نمی داند شما دقیقا چه سایز مانتویی می بایست بپوشید، پس تلاش بکنید تا را در لباس ی بسیار زیاد تنگ، در لبـاس ی که کاملا متناسب اعضا شما نیست، در فشار قرار ندهید. درعوض مانتو‌هایی را گزینش بکنید که اندازه شما دوخته شده باشد و دوختش مناسب اعضا شما باشد. مانتو‌های کشی استرچ و کمرهای کشی اکثرا جهت زنان درشت اعضا مناسب نیست.سعی بکنید خطوط افقی در مانتو‌یتان نباشد، راه راه پارچه‌ها، نوارها و خطوط افقی شما را چاق‌تر عریض‌تر نشان می‌دهد. مانتو‌هایی را بپوشید که خطوط راه‌های عمودی دارند یا اصلا راه خطی ندارند. از پوشیدن مانتوهایی که جیب‌های بغل از رو دارد، خودداری بکنید مانتوهای خیلی کوتاه انتخاب نکنید و به دنبال مـدل ‌هایی باشید که شکاف‌های پهلو جانبی دارند، زیرا این مـدل ‌ها علاوه بـر بیشتر شدن شیکی و مد بودن، به راحتی شما در حرکت کمک می‌کنند. مانتوهایی با دامن‌های کلوش یاA شکل بپوشید.
خانم‌هایی با شکم بزرگ:

از پوشیدن مانتوهای کمردار جدا خودداری بکنید . کمر باعث ایجاد جمع‌شدگی چین در پارت شکم می‌شود و دور شکم را بزرگتر از آنچه که هست، نشان می‌دهد. اما مانتوهای مـدل Wrap (مدل ی که یک طرف لبـاس روی طرف دیگر پیچیده می‌شود) را می‌توانید بپوشید. این مـدل بالاتنه باعث می‌شود که سینه شما به دو بخش تفکیک بشود کمر معین ‌تری ایجاد نماید ، در نتیجه شکم شما کوچکتر به نظر می‌رسد. به دنبال مانتو‌های قالب تن راسته باشید که یک فرم یکدست مستقیم از شانه تا پایین پای شما ایجاد می‌کند. به طور کلی جیب، پلیسه و چین در ناحیه پشت، جلو و پهلوی شکم باعث می‌شود که به بخش میانی بدن شما بیشتر تذکر بشود شکم شما بزرگتر به نظر برسد.
خانم‌هایی با سینه بزرگ:

مانتوهایی با بالاتنه گشاد بپوشید تا سینه‌هایتان را کوچکتر نشان بدهید.مانتو‌های تنگ، در اطراف سینه کشیده می‌شود و سبب می‌شود تا افراد به این ناحیه نگاه کنند. مانتوهایی که در دو طرف دگمه دارند، سینه‌های شما را بزرگتر نشان خواهد داد. از لوازم جانبی مصرف بکنید که توجه را از سینه‌های شما دور می‌کند. با استفاده ازروسری‌های رنگی زیبا فریبنده و جذاب یا کفش‌های زیبا ، افراد بیشتر به آنها نگاه می‌کنند تا سینه‌های بزرگ شما. مانتوهایی با بالاتنه ساده و گشاد استفاده بکنید .جیب باعث جلب توجه به سینه‌های شما می‌شود. مانتوهای پلیسه دار چین دار، تنها باعث می‌شود که شکل سینه شما بزرگتر نشان داده شود مانتوهایی با دامن چین دار یا پلیسه دار، تذکر را از سینه‌های شما دور می‌کند شما متناسب دیده خواهدی شد.
خانم‌هایی با سینه کوچک:

مانتوهای طرح دار بپوشید. زنانی که سینه‌های کوچکی دارند، اعضا گلابی شکلی دارند، در این صورت نیمه پایین بدن آنها از نیم تنه بالایی آنها بزرگتر و سنگینتر است. برای ایجاد تعادل، مانتوهای طرح دار و رنگ روشن با شلوارهای تکرنگ و آسان بپوشید. اما طرح‌های بسیار زیاد بزرگ را جهت مانتوی خود گزینش نکنید. درعوض مانتو‌هایی که طرح‌های متوسط ی دارد نه زیاد کوچک و نه خیلی بزرگ است، انتخاب بکنید . مانتوهایی بپوشید که در پارت سینه خود تزئینات دارد. هرچیزی در ناحیه سینه سبب می‌شود که سینه‌های شما بزرگتر به نظر برسد. مد ‌هایی که درست زیر سینه جمع می‌شود، خودبه سینه را بزرگتر نشان می‌دهد. پارچه‌های بافت دار یا براق در قسمت سینه همین تاثیر را دارد. دگمه، تزئینات ، قلابدوزی گلدوزیروش خیلی بهتر ی برای ارتقا اندازه سینه شما است. پس از مانتوهایی که تزئینات خیلی ی در بالاتنه آن به کار گرفته شده است انتخاب بکنید .

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

معرفی گوشی شیائومی ردمی نوت ۵ پرو

معرفی گوشی شیائومی ردمی نوت ۵ پرو در این مقاله می خواهیم به معرفی گوشی شیائومی …