خانه / اخبار خراسان / کمیسیون حل اختلاف صنعت به‌عنوان نهادی شبه قضایی تشکیل می شود

کمیسیون حل اختلاف صنعت به‌عنوان نهادی شبه قضایی تشکیل می شود

کمیسیون حل اختلاف صنعت به‌عنوان نهادی شبه قضایی تشکیل می شود

|کمیسیون حل اختلاف صنعت به‌عنوان نهادی شبه قضایی تشکیل می شود از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، سید امیر مرتضوی صبح امروز در دیدار با افراد هیئت رئیسه انجمن مدیران صنایع خراسان‌رضوی در مجتمع قضایی ولایت مشهد با اشاره به نامگذاری امسال اظهار داشت: آن فرمایشات نقشه راه کشور را در سال شمسی جاری معین کرد و همچنین مسئولان نیز بایستی و حتما آن هم را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند.

او همچنین با اشاره به بعضی کم کاری‌ها در حوزه‌های متنوع و گوناگون و مختلف افزود: متأسفانه در بسیاری از موارد صنعت و همچنین تجارت حتی از سوی متولیان امر نیز مورد بی‌مهری قرار می‌گیرد که آن مسائل بایستی و حتما توسط دلسوزان صنعت منعکس می شود و همچنین دادگستری استان از هیچ کمک قوانین و قانونی جهت رفع معظلات و مسائل و مشکلات موجود عرصه صنعت و همچنین تجارت دریغ نخواهد کرد.

مرتضوی افزود: کمیسیون صنعت و همچنین کارآفرینی در دو حوزه عمومی و همچنین خصوصی با همت دادگستری و همچنین با عاملیت اتاق بازرگانی تشکیل و همچنین تلاش خیلی زیاد بسیاری از سوی دستگاه قضایی انجام و همچنین بازدیدهای متعددی از واحدهای صنعتی انجام شد و همچنین نتایج خوبی بدست آمد ولی باید توجه داشت متأسفانه متولیان امر در باره صنعت و همچنین تجارت آن هم‌گونه که شایسته می باشد پای کار نیستند.

او همچنین تصریح کرد: در کمیته حفظ و همچنین حمایت از سرمایه‌گذاری، کمیسیونی به‌نام کمیته حل اختلاف صنعت شکل گرفت و همچنین حمایت از سرمایه‌گذاری سرلوحه حرکت آن کمیسیون قرار گرفت و همچنین در آن باره نیز اقدامات خیلی زیاد خوبی انجام و همچنین از تعطیلی بسیاری از واحدهای صنعتی پیشگیری به عمل آمد.

دست یار دادگستری خراسان رضوی گفت: در سال شمسی قبل ۱۹۷ پرونده در باره واحدهای تولیدی تشکیل و همچنین ۱۵۷ مورد مشکلاتشان حل شد و همچنین مابقی نیز در حال حل می باشد.

مرتضوی با تأکید بر تأثیرات اقدامات انجام شده گفت: تعامل خوبی با دفاتر شرکت‌های صنعتی استان وجود دارد و همچنین ۵۱۵ مورد بازدید موردی از کارخانه‌ها و همچنین کارگاه‌های تولید با هدف پیشگیری و همچنین حمایت حقوقی و همچنین قضایی صورت پذیرفت و همچنین همچنین ۴۵۰ مورد مشاوره به آن واحدها ارائه شد.

او همچنین در باره نحوه اجرای احکام صادره نیز گفت: کمیسیون صیانت از قوانین و همچنین مقررات با ریاست مدیرکل بازرسی استان در حال فعالیت می باشد و همچنین اقدامات خیلی خوبی نیز انجام داده و همچنین انشاء الله استمرار خواهد یافت.

مرتضوی با گلایه از متولیان صنعت و همچنین تجارت در استان افزود: متأسفانه بسیاری از شوراها، کمیته‌ها و همچنین کمیسیون‌هایی که وظیفه حمایت و همچنین حل اختلاف معظلات و مسائل و مشکلات صنعت را به دست دارند به درستی به وظیفه خود عمل نمی‌کنند و همچنین دستگاه قضایی استان فراتر از آنچه تکلیف قوانین و قانونی دارد عمل می‌کند.

دست یار فرهنگی و اجتماعی و همچنین فرهنگی دادگستری خراسان رضوی افزود: از مدیران صنایع انتظار داریم در سال شمسی جاری بیش از پیش و همچنین با جدیت اکثرا و بیشتر و همچنین همگام با دستگاه قضایی در باره حمایت از صنایع و همچنین پیشگیری از وقوع جرایم و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات جدید در آن عرصه اقدام و همچنین عمل کنند.

ریاست حوزه ریاست دادگستری استان خراسان رضوی گفت: با توجه به اهمیت دغدغه‌های اقتصادی رهبری و همچنین شهروندان و مردم شهر، شعب ویژه‌ای که متشکل از قضات مجرب می باشد در دادسرا، دادگاه‌ها و همچنین شعب تجدیدنظر تشکیل شده ولی باید توجه داشت به هر صورت تمامی مسئولان بایستی و حتما نگاهشان نگاه حمایتی از فعالیت های سالم اقتصادی و همچنین قوانین و قانونی باشد.

مرتضوی افزود: کمیسیون حل اختلاف صنعت بایستی و حتما قوانین و قانونی می شود و همچنین  به عنوان یک نهاد شبه قضایی فعالیت کند و همچنین ماده واحده‌ای به همراه شیوه نامه توسط آن معاونت تهیه و همچنین در اختیار نمایندگان مجلس قرار گرفت و همچنین به دنبال تصویب آن هم در صحن علنی مجلس هستیم و همچنین در آن باره مدیران صنایع بایستی و حتما به ما کمک کنند.

او همچنین افزود: مدیران صنایع بایستی و حتما از ظرفیت قوانین موجود در باره بهبود فضای کسب و همچنین کار و همچنین حمایت از سرمایه گذاری‌های سالم و همچنین تولید ملی بهره بری و استفاده کنند و همچنین قطعاً دستگاه قضایی در آن باره حامی فعالیت‌های اقتصادی می باشد و همچنین آن پیشامد جدید را در عمل به اثبات رسانده می باشد.

مرتضوی خاطرنشان کرد: چنانچه تمامی نهاد‌های مسئول حمایت از صنعت و همچنین تجارت را اولویت اول اقدامات خود قرار دهند شاهد حل بسیاری از معظلات و مسائل و مشکلات خواهیم بود.

انتهای پیام/

کمیسیون حل اختلاف صنعت به‌عنوان نهادی شبه قضایی تشکیل می شود در تاریخ ۱۴ April 2016 | 7:19 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …