خانه / اخبار مسکن / رکود مسکن باقی می ماند/مسکن در سال شمسی ۹۵ گران نمی می شود

رکود مسکن باقی می ماند/مسکن در سال شمسی ۹۵ گران نمی می شود

رکود مسکن باقی می ماند/مسکن در سال شمسی ۹۵ گران نمی می شود

|رکود مسکن باقی می ماند/مسکن در سال شمسی ۹۵ گران نمی می شود از خراسان مسکن|

http://www.bananews.ir/

ریاست اتحادیه صنف مشاوران املاک گفت: معاملات مسکن در شش ماهه نخست سال شمسی جاری نسبت به مدت مشابه سال شمسی قبل افزایش خواهد داشت. ولی باید توجه داشت آن موضوع به معنای آن نیست که از رکود خارج می‌شویم.

به نقل از بنانیوز(BanaNews.ir)؛ حسام عقبائی ریاست اتحادیه صنف مشاوران املاک خاطرنشان کرد: از سال شمسی ۹۲ اوضاع بازار مسکن در رکود سنگین قرار گرفته می باشد. پیش از آن نیز آن احتمال را می‌دادیم که آن اوضاع رکود در سال شمسی ۹۵ دستخوش تغییر می شود. در حال حاضر شرایط کشور به نحوی می باشد که در شش ماه اول سال شمسی شاهد افزایش حجم معاملات مسکن خواهیم بود؛ یعنی معاملات مسکن در شش ماهه نخست سال شمسی جاری نسبت به مدت مشابه سال شمسی قبل افزایش خواهد داشت. ولی باید توجه داشت آن موضوع به معنای آن نیست که از رکود خارج می‌شویم. ولی باید توجه داشت به نوعی فاز اول خروج از رکود را در شش ماهه اول سال شمسی ۹۵ تجربه خواهیم کرد. آن نقطه را هم بایستی و حتما در نظر داشت که آن تغییرات بازار تأثیر ویژه ای در قیمت و نرخ ها به وجود نخواهد آورد.

او همچنین افزود: در شش ماهه دوم سال شمسی هم احتمال آنکه شاهد افزایش اکثرا و بیشتر معاملات و همچنین بازگشت رونق اکثرا و بیشتر از شش ماه اول باشیم وجود دارد. البته آن رونق به مفهوم گرانی مسکن نیست. معمولاً در اقتصاد ما رونق با گرانی مترادف می‌می شود ولی باید توجه داشت در بازار مسکن با توجه به حجم نقدیگی و همچنین مقدار و اندازه و میزان کم مراجعات، بحث عرضه و همچنین تقاضا و همچنین همچنین مشکلاتی که تسهیلات حکومت به دنبال دارد پیش بینی می‌می شود در شش ماهه دوم سال شمسی هم تغییرات محسوسی در بحث نرخ ساخته یا ایجاد نشود. چرا که در سالهای قبل نرخ مسکن با رشدی ویژه همراه بوده و همچنین ظرفیت جهش دوباره نرخ وجود ندارد.

عقبایی خاطرنشان کرد: در مورد بحث اجاره بها هم بایستی و حتما چند نقطه مورد توجه قرار گیرد. دهک‌های متوسط و همچنین ضعیف جامعه در زمره مستأجران قرار دارند و همچنین از نیمه دوم فروردین تا پایان شهریور فصل اصلی نقل و همچنین انتقال می باشد. در آن زمان شهروندان و مردم شهر با جابه جایی مواجهه خواهند بود. اصلی‌ترین عامل مشخص کردن کننده نرخ اجاره مسکن نیز آن هم نرخ مسکن می باشد. بر آن اساس زمانی که ما اعلام می‌کنیم مسکن در سال شمسی ۹۵ گران نمی‌می شود لاجرم اجاره بها نیز افزایش نخواهد داشت.

بر اساس عرف بازار هم آن اتفاق نباید بیفتد. لذا پیش بینی ما آن می باشد که نرخ اجاره مسکن در سال شمسی ۹۵ آن هم نرخ سال شمسی ۹۴ می باشد و همچنین مالکینی هم که می‌خواهند ارزش مورد اجاره را با سود بانک و همچنین یا نرخ تورم حاکم مقایسه کنند بایستی و حتما بدانند که آن قیاس غیر کارشناسی می باشد.

ریاست اتحادیه صنف مشاوران املاک در پایان تاکید کرد: در حال حاضر ۱۲۰ هزار مشاور املاک در سراسر کشور تلاش دارند تا جایی که اختیار دارند در متعادل سازی قیمت و نرخ ها کمک کنند. توصیه ما آن می باشد که مالکان نخواهند افزایش نرخ داشته باشند. زیرا و به درستی که نه ظرفیت آن کار وجود دارد و همچنین نه نرخ مسکن در سال شمسی جدید افزوده شده می باشد. همچنین رشد حقوق کارمندان نیز در حدی نیست که بتوانند جهت افزایش اجاره هزینه کنند. بنابراین در مجموع بازار مسکن در سال شمسی ۹۵ آرام و همچنین بی تلاطم می باشد.

 

تسنیم

رکود مسکن باقی می ماند/مسکن در سال شمسی ۹۵ گران نمی می شود در تاریخ ۱۵ April 2016 | 5:47 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …