خانه / اخبار مسکن / کاهش سخت‌گیری اتحادیه اروپا جهت پروازهای ایران ایر

کاهش سخت‌گیری اتحادیه اروپا جهت پروازهای ایران ایر

کاهش سخت‌گیری اتحادیه اروپا جهت پروازهای ایران ایر

|کاهش سخت‌گیری اتحادیه اروپا جهت پروازهای ایران ایر از خراسان مسکن|

http://www.bananews.ir/

اتحادیه اروپا تقریبا شش سال شمسی قبل دسترسی ناوگان هواپیمایی فرسوده ایران به فضای هوایی آن منطقه را محدود کرد ولی باید توجه داشت مقامات اروپایی اظهار کرده اند اکنون که تسهیل تحریم‌ها امکان وارد شدن هواپیماهای جدید و همچنین قطعات یدکی به ایران را فراهم کرده آماده کاهش بخشی از محدودیتهای مذکور خواهند بود.

به به گفته بنانیوز(BanaNews.ir)؛ نیویورک تایمز به نقل از مقامات اروپایی نوشت: آن تغییر موضع در پی اجرایی شدن توافق هسته ای میان ایران و همچنین قدرتهای جهانی در ژانویه صورت می‌گیرد و همچنین در هفته جاری در سفر یک هیات از کمیسیون اروپا به تهران مطرح خواهد شد. اقدام مذکور در راستای تلاشهای گسترده اتحادیه اروپا جهت احیای روابط اقتصادی میان ایران و همچنین آن بلوک که زمانی بزرگترین شریک تجاری ایران بود، صورت می‌گیرد.

رسانه‌های ایرانی اثبات و یا تایید کرده اند که نمایندگان بویینگ جهت فروش مدلهای ۷۳۷، ۷۸۷ و همچنین ۷۷۷ با ایران مذاکره کرده اند که نخستین مذاکره آن شرکت هواپیماسازی آمریکایی با تهران در چند دهه قبل می باشد. ایرباس که رقیب اروپایی بویینگ می باشد در ماه ژانویه به ایران جهت خرید جتهای جدید به ارزش ۲۷ میلیارد دلار توافقنامه امضا کرد.

اتحادیه اروپا به دلیل نگرانی‌ها نسبت به صلاحیت هواپیماها جهت پرواز ایمن، پرواز اکثرا و بیشتر هواپیماهای ایران ایر در آسمانهای آن منطقه را در سال شمسی ۲۰۱۰ ممنوع کرد. ناوگان هواپیماهای آن ایرلاین با متوسط عمر بیش از ۲۶ سال شمسی یکی از فرسوده‌ترین ناوگانهای هواپیمایی جهان خواهند بود و همچنین محدودیتهای تجاری اروپایی و همچنین آمریکایی مانع از فروش قطعات یدکی جهت نگهداری مناسب آن هواپیماها شده می باشد.

ویولتا بولک، کمیسر حمل و همچنین نقل اتحادیه اروپا پیش از دیدار هفته جاری در مصاحبه ای اظهار کرد که کاهش محدودیتهای پرواز جهت ایران ایر یک اولویت مهم جهت بروکسل می باشد که مایل می باشد دسترسی شرکتهای هواپیمایی اروپایی به اقتصاد ۴۰۰ میلیارد دلاری ایران را گسترش دهد.

او همچنین ابراز خوش بینی کرد که بازرسی اتحادیه اروپا از فعالیتهای تعمیر و همچنین نگهداری ایران ایر که قرار می باشد ماه بعدی آغاز می شود، باره را جهت افزایش ارتباطات حمل و همچنین نقل هوایی میان ایران و همچنین اروپا هموار می‌کند زیرا آن امر مزایای اقتصادی و همچنین دیپلماتیک به همراه خواهد شد.

خانم بولک اظهار کرد: ارتباطات حمل و همچنین نقل هوایی بایستی و حتما دوباره برقرار می باشد زیرا ما به برقراری مجدد اعتماد مستلزم و نیاز داریم.

بر اساس به گفته نیویورک تایمز، با وجود محدودیتهای مذکور ایران ایر با ۱۲ فروند هواپیما به ده‌ها شهرستان اروپایی پرواز دارد که همگی آنها مدلهای قدیمی A300 و همچنین A310 خواهند بود که در بازرسی‌های ایمنی آن بلوک اثبات و یا تایید شده اند. شرکت خصوصی ماهان ایر اخیرا ناوگانش را با بهره بری و استفاده از مدلهای جدیدتر ایرباس نوسازی کرده و همچنین بدون محدودیتهای ایمنی از تهران به شهرهای اروپایی متعدد شامل آتن، میلان و همچنین مونیخ پرواز مستقیم دارد.

ولی باید توجه داشت ارتباطات هوایی شرکتهای هواپیمایی ایران کم بوده و همچنین هزینه فعالیت آنها را در مقایسه با رقیبان اروپایی مانند لوفتهانزا، ایرفرانس و همچنین بریتیش ایرویز که همگی پروازهای مستقیم به تهران را ازسرگرفته اند، غیررقابتی می‌کند.

 

ایسنا

کاهش سخت‌گیری اتحادیه اروپا جهت پروازهای ایران ایر در تاریخ ۱۷ April 2016 | 11:55 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …