خانه / اخبار مسکن / آمار معاملات منزل و خانه‌های کلنگی در پایتخت + نرخ

آمار معاملات منزل و خانه‌های کلنگی در پایتخت + نرخ

آمار معاملات منزل و خانه‌های کلنگی در پایتخت + نرخ

|آمار معاملات منزل و خانه‌های کلنگی در پایتخت + نرخ از خراسان مسکن|

بازار منزل و خانه‌های کلنگی بالای ۳۰ سال شمسی ساخت در شهرستان تهران نشان می‌دهد در منطقه یک به عنوان توسعه یافته ترین منطقه تهران خرید و همچنین فروش خیلی زیاد کند شده می باشد.

به به گفته بنانیوز(BanaNews.ir)؛ تحولات بازار منزل و خانه‌های کلنگی در پایتخت نشان می‌دهد در شمال شهرستان تهران کمتر شاهد خرید و همچنین فروش املاک کلنگی هستیم که نرخ بالای زمین آن منطقه ها و مناطق از یک طرف و همچنین ساخت و همچنین ساز سال شمسی‌های اخیر از طرف دیگر باعث شده تا کمتر منزل و خانه بالای ۳۰ سال شمسی در شمال تهران باقی بماند. همچنین منطقه ها و مناطق شمال شهرستان سهم قابل توجهی از ۲۴۰ هزار واحد مسکونی خالی تهران را به خود اختصاص داده‌اند و همچنین تا پیدا کردن و یافتن مشتری جهت آن واحدها سرعت ساخت و همچنین سازهای جدید کم شده می باشد.

http://www.bananews.ir/

از ابتدای سال شمسی جاری تا روز ۲۸ فروردین ۶۶۶ مورد منزل و خانه بالای ۱۳ سال شمسی ساخت در تهران به فروش رسیده که سهم منطقه یک تنها ۱۴ مورد بوده و همچنین منطقه ها و مناطق ۲، ۳، ۴، ۵، نیز به ترتیب ۶۱، ۲۲، ۵۱ و همچنین ۸۰ مورد را به خود اختصاص داده‌اند. در شهرستان تهران طی ماه‌های آذر، دی، بهمن، اسفند، به ترتیب ۲۳۸۰، ۵۸۹۹، ۲۷۹۱ و همچنین ۹۹۳ مورد خرید و همچنین فروش منزل و خانه‌های بالای ۱۳ سال شمسی انجام شده می باشد. اغلب منزل و خانه‌های بالای ۱۳ سال شمسی ساخت فروش رفته در آن منطقه ها و مناطق کمتر از ۲۰ سال شمسی قدمت دارند؛ منزل و خانه‌هایی که قاعدتا نباید کلنگی محسوب شوند.

با آن‌که پیش‌بینی می‌شد با امضای برجام بازار خرید و همچنین فروش منزل و خانه‌های کلنگی واکنش نشان دهد بررسی کردن‌ها حاکی از آن هم می باشد که معاملات آن بازار هنوز گرم نشده می باشد.

متوسط نرخ منزل و خانه‌های کلنگی تهران بسته به محله، شرایط قدرالسهم، ابعاد و همچنین موقعیت شمالی یا جنوبی بودن زمین بین حدود ۱٫۵ تا ۱۰ میلیون تومان در هر متر مربع می باشد. با آن حال منزل و خانه‌هایی با ارزش کمتر از ۱٫۵ و همچنین بالاتر از ۱۰ میلیون تومان در هر متر مربع نیز وجود دارد.

چرخه تغییر پیدا کردن منزل و خانه‌های کلنگی به آپارتمان‌های نوساز سبب شده می باشد تا هر مقدار و اندازه عرضه آپارتمان‌های نوساز در شهرستان افزایش پیدا می‌کند، عرضه منزل و خانه‌های کلنگی کاهش یابد. همین امر نسبت نرخ آپارتمان نوساز و همچنین کلنگی را به نفع منزل و خانه‌های کلنگی تغییر می‌دهد ولی باید توجه داشت خوشحالی مالکان منزل و خانه‌های کلنگی به دلیل رکود مسکن ادامه نیافت.

ولی باید توجه داشت طی ماه‌های اخیر با امضای برجام و همچنین پیش‌بینی عمومی از رونق مسکن در سال شمسی ۹۵ انتظار می‌رفت بازار منزل و خانه‌های کلنگی اولین واکنش‌ها را نسبت به آن مساله نشان دهد ولی بررسی کردن‌ها حاکی از آن می باشد که پایین آمدن ارزش افزوده قسمت و بخش ساختمان طی ۲٫۵ سال شمسی اخیر باعث شده تا تمایل سازندگان به خرید منزل و خانه‌های کلنگی کاهش یابد؛ تا جایی که طی دو سه سال شمسی اخیر سهم مالک و همچنین سازنده در قراردادهای مشارکتی که قبلا ۶۰-۴۰ به نفع مالکان بود به ۵۰-۵۰ رسیده می باشد.

سیر صعودی ارزش افزوده قسمت و بخش ساخت و همچنین ساز بخصوص در حکومت‌های نهم و همچنین دهم باعث شد تا نوعی تعریف جدید از منزل و خانه‌های کلنگی ارایه می شود؛ تا جایی که هم‌اکنون منزل و خانه‌های ۱۳ سال شمسی به بالا هم بعضا در آن چارچوب تعریف می‌شوند و همچنین سرنوشت خود را به دست پتک کارگران می‌سپارند که به گفته‌ی عبده تبریزی، مشاور وزیر راه و همچنین شهرسازی هیچ کشوری با سرمایه‌های خود چنین کاری نمی‌کند.

 

ایسنا

آمار معاملات منزل و خانه‌های کلنگی در پایتخت + نرخ در تاریخ ۱۹ April 2016 | 9:42 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …