خانه / اخبار خراسان / ۱۷ تیم از خراسان رضوی روی سکوی قهرمانی رفتند/‌کسب ۲۹ مدال بین‌المللی در حوزه بانوان

۱۷ تیم از خراسان رضوی روی سکوی قهرمانی رفتند/‌کسب ۲۹ مدال بین‌المللی در حوزه بانوان

۱۷ تیم از خراسان رضوی روی سکوی قهرمانی رفتند/‌کسب ۲۹ مدال بین‌المللی در حوزه بانوان

|۱۷ تیم از خراسان رضوی روی سکوی قهرمانی رفتند/‌کسب ۲۹ مدال بین‌المللی در حوزه بانوان از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس،هوشنگ ولی‌پور امروز در نشست هم‌اندیشی با خبرنگاران اسپورت و ورزشی خراسان رضوی اظهار داشت: ورزش قهرمانی استان نسبت به سال شمسی ۹۲ دو پله رشد داشته و همچنین از جایگاه پنجم به سوم صعود کرده و همچنین در قسمت و بخش ورزش همگانی نیز شاهد یک پله صعود بوده‌ایم.

او همچنین در ‌ارتباط‌ با شرایط سهمیه المپیک استان افزود: خراسان رضوی در المپیک لندن هیچ نماینده‌ای نداشت ولی باید توجه داشت در المپیک ریو حسن تفتیان، جواد محجوب و همچنین  فرهاد ظریف در تیم ملی والیبال و همچنین ابراهیمی نیز در ماده ۸۰۰ متر دوومیدانی سهمیه المپیک را کسب نموده اند و همچنین در صورتی که تیم بسکتبال در مسابقات آسیایی سهمیه کسب کند دو ورزشکار دیگر به المپیکی‌های استان اضافه می‌می شود.

دست یار توسعه مسائل ورزش خراسان رضوی تصریح کرد: در سال شمسی قبل ۵۷ تیم لیگی  از استان در کشور به میدان رفتند که از آن میان ۱۷ تیم استان بر روی سکو قرار گرفتند.در سال شمسی ۹۴ شاهد نمایش ۱۴ مجمع انتخاب ریاست هیئت بودیم که در سال شمسی ۹۵ با توجه به هیئت‌هایی که چهار سال شمسی مدیریت آن هم به پایان می‌رسد ۱۱ مجمع دیگر برگزار خواهد شد.

فهیمه سروری دست یار ورزش بانوان اداره کل ورزش و همچنین جوانان خراسان رضوی نیز گفت: در بین المپیکی‌های ریو در قسمت و بخش بانوان معصومه زارعی حضور دارد که جهت حفظ شرایط بهتر هر آنچه در قدرت داشته‌ایم به کار گرفته‌‌ایم تا مدال کسب کند.

او همچنین عنوان کرد: ۲۳ رشته فعال در قسمت و بخش بانوان داریم که از  آن میان در سال شمسی ۹۴، ۴۷۴ مدال توسط بانوان کسب شد که شامل ۱۱۸ طلا، ۱۳۹ نقره و همچنین ۱۷۱ برنز بود و همچنین از آن تعداد ۲۹ مدال بین‌المللی بوده می باشد.

سروری با گفتن آن مطلب که از لحاظ حضور در مسابقات داخلی و همچنین اعزام‌ها شاهد رشد ۲۵ درصدی بودیم عنوان کرد: در قسمت و بخش دعوت به تیم ملی نسبت به سال شمسی قبل با آمار کمتری روبه‌رو هستیم ولی باید توجه داشت در بحث فیکس شدن و همچنین عضویت در تیم ملی شاهد رشد ۲۰ درصدی بوده‌ایم.

دست یار ورزش بانوان اداره کل ورزش و همچنین جوانان خراسان رضوی با گفتن آنکه  به دنبال ساخته یا ایجاد تفاهم‌نامه‌ای جهت حضور مربیان اسپورت و ورزشی در مهدهای کودک‌‌ هستیم گفت: تمامی مهدهای کودک‌‌ مجاز به داشتن مربی ورزش خواهند بود ولی باید توجه داشت بایستی و حتما آنها را مجاب کنیم تا ورزش  پایه  نیز گسترش پیدا کند.

انتهای پیام/

۱۷ تیم از خراسان رضوی روی سکوی قهرمانی رفتند/‌کسب ۲۹ مدال بین‌المللی در حوزه بانوان در تاریخ ۲۰ April 2016 | 4:07 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …