خانه / اخبار مسکن / بارش‌ها تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد

بارش‌ها تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد

بارش‌ها تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد

|بارش‌ها تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد از خراسان مسکن|

http://www.bananews.ir/

ریاست نهاد هواشناسی با گفتن آنکه در حال حاضر ۶۹ ایستگاه هواشناسی جاده‌ای در گردنه‌ محورهای سردسیر و همچنین برف‌خیز نصب شده می باشد، گفت: بعد از اردیبهشت به تدریج، خشکی غالب شده و همچنین بارش‌ها کاهش می‌یابد.

به نقل از بنانیوز(BanaNews.ir)؛ داود پرهیزگار در مراسم امضای تفاهم‌نامه ساخته یا ایجاد هماهنگی های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به منظور بهره گیری از تمام ظرفیت‌های سامانه هواشناسی جاده ای بالغ بر ۶۹ ایستگاه هواشناسی، گفت: با توجه به توپوگرافی کشور ایران و همچنین وجود جاده‌های کوهستانی، نیازمند توسعه شبکه‌های اطلاع‌رسانی جاده‌ای هستیم؛ به همین دلیل فعالیت‌های تحقیقاتی در حال انجام می باشد تا نقاطی که مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد به ایستگاه‌های پایش هواشناسی تجهیز شوند.

او همچنین با گفتن آنکه در حال حاضر ۶۹ ایستگاه هواشناسی جاده‌ای در گردنه‌ محورهای سردسیر و همچنین برف‌خیز نصب شده می باشد، اظهار داشت: رویکرد نهاد هواشناسی، اصولی و کاربردی کردن اطلاعات هواشناسی می باشد، در همین راستا سامانه توسعه هواشناسی اصولی و کاربردی (تهک) راه‌اندازی شد.

ریاست نهاد هواشناسی ادامه داد: آنکه طیف کاربران هواشناسی از شهروندان و مردم شهر عادی، کشاورزان، سیستم حمل و همچنین نقل تا قسمت و بخش‌های نظامی گسترده می باشد و همچنین همه خواهان اطلاعات هواشناسی به روز خواهند بود.

پرهیزکار با گفتن آنکه پیش‌آگاهی از شرایط جوی از مخاطرات رانندگی می‌کاهد و همچنین به مدیریت بهتر راه‌ها می‌انجامد، گفت: در نوروز امسال، اطلاعیه‌های هواشناسی موجب شد شهروندان و مردم شهر از جاده‌های برفگیر کوهستانی تردد نکنند و همچنین ترافیک و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات راهداری‌ها کاهش یابد.

او همچنین با اشاره به آنکه اولویت ما در هواشناسی جاده‌ای، ارائه سرویس ها و خدمات به نهاد راهداری به صورت تخصصی می باشد، افزود: تلاش می‌می شود اطلاعات هواشناسی به نحوی ارائه می شود که جهت کاربران قابل فهم باشد.

ریاست نهاد هواشناسی در خصوص آخرین اوضاع آب و همچنین هوا، گفت: تا پایان اردیبهشت‌ماه بارش‌ها ادامه دارد و همچنین بعد از آن هم به تدریج خشکی غالب می‌می شود ضمن آنکه عمده بارش‌ها در شمال غرب و همچنین جنوب شرق کشور ادامه می یابد. بارش‌ها در حال حاضر ۲ قسمت و بخش بیش از رقم نرمال و همچنین طبیعی می باشد و همچنین تا پایان سال شمسی زراعی نیز بارش‌ها در حد نرمال خواهد بود.

 

مهر

بارش‌ها تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد در تاریخ ۲۰ April 2016 | 6:21 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …