خانه / اخبار مسکن / جزئیات وام ۱۵۰ میلیونی و همچنین مسکن قسطی

جزئیات وام ۱۵۰ میلیونی و همچنین مسکن قسطی

جزئیات وام ۱۵۰ میلیونی و همچنین مسکن قسطی

|جزئیات وام ۱۵۰ میلیونی و همچنین مسکن قسطی از خراسان مسکن|

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان گفت: با توجه به آنکه شرایط پیش روی اقتصادی در سال شمسی ۹۵ خوب به نظر می‌رسد و همچنین همچنین ریسک معاملات در حوزه مسکن پایین می‌آید، پیش‌بینی‌ها به آن صورت می باشد که سال شمسی ۹۵ سال شمسی شروع یک حرکت خوب در بازار مسکن کشور خواهد بود.

جزئیات وام ۱۵۰ میلیونی و همچنین مسکن قسطی

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان گفت: با توجه به آنکه شرایط پیش روی اقتصادی در سال شمسی ۹۵ خوب به نظر می‌رسد و همچنین همچنین ریسک معاملات در حوزه مسکن پایین می‌آید، پیش‌بینی‌ها به آن صورت می باشد که سال شمسی ۹۵ سال شمسی شروع یک حرکت خوب در بازار مسکن کشور خواهد بود.

فرشید پورحاجت افزود: گفتن آنکه از رکود کاملاً خارج خواهیم شد کمی سخت می باشد، ولی باید توجه داشت بایستی و حتما کاری کنیم که از رکود خارج شویم، البته بایستی و حتما ببینیم که چه تفسیری از رکود داریم؛ ظاهراً بعضی‌ها به نظرشان می‌رسد که رونق در بازار مسکن به افزایش نرخ مسکن برمی‌گردد، ولی باید توجه داشت رونق را زمانی حاصل می‌دانیم که معاملات بازار مسکن یک عدد قابل توجهی پیدا کند و همچنین متناسب با ظرفیت بازار معاملات انجام پذیرد، با آن تفاسیر به نظر می‌رسد که امسال سال شمسی خوبی باشد و همچنین از ابتدای تابستان معاملات قابل قبولی صورت گیرد. به نقل از اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصاد، پورحاجت در ادامه گفتن کرد: به روش یقین افزایش قیمتی در قسمت و بخش مسکن خواهیم داشت، هزینه‌های تولید و همچنین شاخه‌هایی که ارتباط مستقیم با آن هم دارند مثل بحث انرژی و همچنین دستمزد نیز افزایش پیدا خواهند کرد و همچنین دیدن می‌کنیم که آن افزایش از ابتدای سال شمسی در دستور کار حکومت بوده و همچنین قطعاً آن افزایش نرخ، تاثیری در قسمت و بخش مسکن هم خواهد داشت.

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان گفت: به هر جهت در صورتی که در هر معامله‌ای ریسک کاهش پیدا کند، قطعاً در آن هم قسمت سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد، به نظر من با توجه به فضای سیاسی که در کشور حاکم می باشد و همچنین با توجه به آنکه در سال شمسی قبل هم دیدن کردیم، نیمه اول سال شمسی رکودی بی‌سابقه بود و همچنین زمانی که ما به توافقات در حوزه برجام نزدیک ‌شدیم، دیدیم که زیرا و به درستی که ریسک معاملات کاهش پیدا کرد شهروندان و مردم شهر به حضور در بازار رغبت پیدا ‌کردند و همچنین شروع به خرید و همچنین فروش‌ کردند؛ فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنم که شرایط خیلی زیاد خوبی در روزهای آتی در حوزه مسکن بایستی و حتما داشته باشیم و همچنین به نظر می‌رسد که شهروندان و مردم شهر جهت سرمایه‌گذاری کردن در آن قسمت و بخش رغبت پیدا می‌کنند.

او افزود: در یکی دو سال شمسی قبل مقداری معظلات و مسائل و مشکلات بانکی و همچنین رفتارهای نهاد‌ها و همچنین نهادهای اقتصادی و مالی ما باعث شده که به تولید مسکن لطمه وارد می شود و همچنین آن موضوع اکنون در حال تغییر می باشد و همچنین در صورتی که که موضوعیت توسعه‌گری در بانک مسکن اتفاق بیفتد و همچنین با توجه به لایحه‌ای که در سال شمسی ۹۵ حکومت به مجلس تقدیم کرده، من فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنم که اتفاق خوبی صورت گیرد. چند روز پیش، دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان در گفت‌وگوی با مهر با اشاره به جزئیات فروش قسطی مسکن گفتن کرد: بانک مسکن تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان از یک واحد مسکونی را جهت فروش اقساطی و همچنین با نرخ سود توافقی تضمین می‌کند.

فرشید پورحاجت در خصوص توافق با بانک مسکن و همچنین فروش اقساطی، گفت: براساس توافقی که میان کانون سراسری انبوه‌سازان و همچنین بانک مسکن انجام شده، تا سقف مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان از یک واحد مسکونی را بانک مسکن تضمین می‌کند که به صورت اقساطی از سوی خریدار به فروشنده پرداخت می شود. او همچنین با گفتن آنکه بانک مسکن بابت آن تضمین پنج قسمت و بخش کارمزد گرفتن می‌کند، افزود: آن کارمزد در طول ۵۰ ماه که زمان پرداخت اقساط می باشد، به بانک پرداخت می‌می شود، ضمن آنکه رقم اقساط مشخص کردن شده از سوی بانک بایستی و حتما حداکثر تا سقف سه میلیون تومان باشد.

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با اشاره به آنکه هنوز تفاهم‌نامه‌ای به امضا نرسیده و همچنین در خصوص بعضی موارد مستلزم و نیاز به مذاکرات بیشتری می باشد، اظهارداشت: یکی از موضوعاتی مورد بحث آن می باشد که بانک مسکن اعلام کرده اقساط را به صورت ماهیانه از خریدار گرفتن کرده و همچنین سپس به صورت فصلی به سازندگان می‌پردازد که ما در آن خصوص هنوز به تفاهم نرسیده‌ایم.

پورحاجت همچنین سقف مشخص کردن شده جهت پرداخت اقساط را از دیگر موضوعات مورد اختلاف با بانک مسکن عنوان کرد و همچنین افزود: ما معتقدیم که ممکن می باشد بعضی از خریداران بتوانند تا سقف بیشتری هم اقساط پرداخت کنند، بنابراین درست نیست که حداکثر سه میلیون تومان مشخص کردن می شود. او همچنین با گفتن آنکه مشخص کردن زمان ۵۰‌ماهه جهت پرداخت اقساط هم از نظر انبوه‌سازان می‌تواند تغییر کند، گفت: معتقدیم که در صورتی که بیش از ۵۰ ماه هم زمان پرداخت اقساط به طول بینجامد، مشکلی ندارد و همچنین شاید بعضی خریداران تمایل داشته باشند در مدت بیشتری اقساط را بپردازند.

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان بااشاره به آنکه جمع‌بندی خوبی شده ولی باید توجه داشت هنوز به عقد تفاهم‌نامه نرسیده می باشد، اظهار داشت: آن قرارداد از طرف ۳۱ انجمن استانی با بانک مسکن از سوی کانون سراسری انبوه‌‌سازان انجام شده می باشد، بنابراین جهت پروژه‌های مورد اثبات و یا تایید انبوه‌سازان در تمام کشور به اجرا می‌رسد. او همچنین با اشاره به نرخ سود فروش اقساطی مسکن، گفت: نرخ سود توافقی بین خریدار و همچنین فروشنده مشخص کردن می‌می شود، ضمن آنکه آن نرخ تابعی از سود بانکی و همچنین نرخ تورم عمومی جامعه خواهد بود.

ارسال به فیسبوک
ارسال به لینکداین
ارسال به توییتر


جزئیات وام ۱۵۰ میلیونی و همچنین مسکن قسطی در تاریخ ۲۱ April 2016 | 11:16 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …