خانه / اخبار مسکن / رونق مسکن چه زمانی فرا می‌رسد؟

رونق مسکن چه زمانی فرا می‌رسد؟

رونق مسکن چه زمانی فرا می‌رسد؟

|رونق مسکن چه زمانی فرا می‌رسد؟ از خراسان مسکن|

یک کارشناس مسکن خروج قسمت و بخش مسکن از رکود را وابسته به نمایان شدن آثار برجام در اقتصاد و همچنین خروج اقتصاد از رکود دانست و همچنین گفت: مشکل مسکن تنها و فقط با پرداخت تسهیلات حل نمی می شود و همچنین مستلزم و نیاز به تدابیر بنیادی دارد.

ستاریان در گفت و همچنین گو با اقتصاد آنلاین

رونق مسکن چه زمانی فرا می‌رسد؟

یک کارشناس مسکن خروج قسمت و بخش مسکن از رکود را وابسته به نمایان شدن آثار برجام در اقتصاد و همچنین خروج اقتصاد از رکود دانست و همچنین گفت: مشکل مسکن تنها و فقط با پرداخت تسهیلات حل نمی می شود و همچنین مستلزم و نیاز به تدابیر بنیادی دارد.

بیت الله ستاریان در گفت و همچنین گو با روزنامه نویس و خبرنگار اقتصاد آنلاین در مورد تاثیر افزایش تسهیلات بر حل مشکل مسکن، اظهار کرد:مشکل مسکن تنها و فقط در تحریک تقاضا نیست بلکه در ارکان کلی اقتصاد رکود حاکم می باشد و همچنین تا زمانی که آثار و همچنین نتایج اجرای برجام  در اقتصاد جلوه نکند نمی قدرت مشکل مسکن را حل کرد.
او همچنین ادامه داد:در صورتی که رکود مانند دوره های قبل تنها و فقط محدود به قسمت و بخش مسکن بود می شد آن فرضیه را قبول کرد که با تحریک تقاضا و همچنین ساخته یا ایجاد شوک در طرف تقاضا مسکن از رکود خارج می می شود و همچنین بعد از آن هم سایر قسمت و بخش های اقتصادی نیز حر کت می کند.
آن کارشناس مسکن با گفتن آنکه در حال حاضر مشکل مسکن تنها و فقط با پرداخت تسهیلات حل نمی می شود و همچنین مستلزم و نیاز به تدابیر بنیادی دارد، گفت: تا نتایج برجام آشکار می شود و همچنین در اقتصاد تحرکی دیده نشود در قسمت و بخش مسکن اتفاقی رخ نخواهد داد.
ستاریان با گفتن آنکه به نظر می رسد از اوایل نیمه دوم سال شمسی جاری اتفاقات مثبتی در قسمت و بخش مسکن تحرک ساخته یا ایجاد می شود، تاکید کرد:رونق در آن قسمت و بخش به تدریج آغاز خواهد شد و همچنین تا پایان سال شمسی جاری نتایج آن هم را شاهد خواهیم بود.
او همچنین با اشاره به آنکه حکومت بر مشکل مسکن چندان مسلط نیست، اضافه کرد:یکی از بزرگترین مسائل قسمت و بخش مسکن آن می باشد که چرخش اقتصادی و مالی در درون آن قسمت و بخش انجام می می شود و همچنین به صورت محدود می باشد و همچنین هیچ گونه ارتباطی با منابع خارجی ندارد و همچنین نمی تواند از منابع خارجی به صورت فاینانس، سرمایه گذاری خارجی و همچنین … بهره بری و استفاده کند و همچنین آن امر موجب شده که قسمت و بخش مسکن دائما منتظر سایر قسمت و بخش های اقتصاد باشد که در پی رونق آنها منابع وارد قسمت و بخش مسکن می شود و همچنین به صورت بیماری هلندی خودش را نشان دهد.
آن کارشناس مسکن با گفتن آنکه قسمت و بخش خصوصی بایستی و حتما مستقیما و همچنین بدون دخالت حکومت جهت پروژه هایش سرمایه گذار خارجی جذب کند، تصریح کرد:آن امکان از قسمت و بخش خصوصی گرفته شده و همچنین هر زمانی که صحبت از آن موضوع می می شود وزارت راه و همچنین شهرسازی می خواهدکه از طریق دولتی آن پیشامد جدید را حل کند.
ستاریان تاکید کرد:به نظر نمی رسد که تسهیلات جدید چندان مورد توجه قرار گرفته باشد ولی باید توجه داشت نه به آن دلیل که نیازی به آن تسهیلات نیست بلکه روانشناسی کالاهای سرمایه ای آن می باشد که خریدار در شرایطی اقدام به خرید می کند که پیش بینی کند در شش ماه بعدی با رشد قیمتی روبه رو خواهد بود و همچنین در صورتی که احتمال کاهش نرخ و همچنین یا توقف بدهد به هیچ وجه اقدام به خرید نمی کند.
او همچنین خاطرنشان کرد:به عبارت دیگر خریدار حاضر می باشد یک واحد را متری شش میلیون بخرد که شش ماه بعد قیمتش  500 هزار تومان اکثرا و بیشتر بشود ولی باید توجه داشت حاضر نیست آن هم واحد را متری سه میلیون بخرد با آن احتمال که ممکن می باشد ۵۰ هزار تومان کاهش نرخ داشته باشد و همچنین آن روانشناسی در مورد کالاهای سرمایه ای وجود دارد و همچنین نباید آن هم را نادیده گرفت.
آن کارشناس مسکن با گفتن آنکه مسکن طی سی سال شمسی قبل به عنوان یک کالای سرمایه ای دیده شده و همچنین متقاضیان مطمئن خواهند بود که طی پنج سال شمسی بعدی رشدی اکثرا و بیشتر از همه کالاها خواهد داشت اماهمه متقاضیان مطالعه گر و همچنین یا شرکت ها نیستند بلکه عمدتا اشخاص عادی خواهند بود که از روانشناسی ویژه ای برخوردارند که همانطور که از لحاظ روانی مسکن جهت آنها کالای سرمایه ای شده همانطور هم در مورد آن هم لحظه ای اراده و تصمیم راسخ گرفته و همچنین عمل می کنند.

ارسال به فیسبوک
ارسال به لینکداین
ارسال به توییتر


رونق مسکن چه زمانی فرا می‌رسد؟ در تاریخ ۲۲ April 2016 | 8:10 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …