خانه / اخبار مسکن / عرضه مسکن ۲۰ برابر تقاضاست

عرضه مسکن ۲۰ برابر تقاضاست

عرضه مسکن ۲۰ برابر تقاضاست

|عرضه مسکن ۲۰ برابر تقاضاست از خراسان مسکن|

بررسی کردن آمار عرضه مسکن نسبت به منزل و خانه‌های فروخته شده در مشاوران املاک شهرستان تهران نشان می‌دهد عرضه ۲۰ برابر تقاضاست.

عرضه مسکن ۲۰ برابر تقاضاست

بررسی کردن آمار عرضه مسکن نسبت به منزل و خانه‌های فروخته شده در مشاوران املاک شهرستان تهران نشان می‌دهد عرضه ۲۰ برابر تقاضاست.

جست‌وجوی فایل‌های دفاتر مشاور املاک از هجوم عرضه حکایت دارد و همچنین در مقابل، آن هم‌چه منجر به خرید می‌می شود قطره‌چکانی می باشد. در اغلب دفاتر تقاضا جهت فروش ۲۰ برابر اکثرا و بیشتر از تقاضا جهت خرید می باشد. البته حسام عقبایی رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران قسمتهای آخر سال شمسی قبل از افت ۹۰ درصدی خرید مسکن طی سه سال شمسی اخیر خبر داد.

به به گفته اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، بررسی کردن‌های میدانی نشان می‌دهد دفاتر مشاور املاک روزهای بدون مشتری را سپری می‌کنند و همچنین به گفته‌ی یکی از کارشناسان مشاور املاک در شمال پایتخت، بسیاری از دلالان از آن کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل خارج شده‌اند. به گفته‌ی او روند ریزش کارشناسان مشاور املاک از سه سال شمسی قبل آغاز شده و همچنین در سال شمسی ۹۴ شدت گرفته می باشد. علت خروج شاغلان املاک از آن قسمت و بخش نیز به یک مساله مرتبط می‌می شود: نبود مشتری.

هم‌چنین آمار خرید و همچنین فروش یکی از وبسایت و مرکز خبرهای جدید‌های فروش مسکن شهرستان تهران نشان می‌دهد منزل و خانه‌های عرضه شده در آن وبسایت و مرکز خبرهای جدید طی فروردین ماه ۳۷ هزار و همچنین ۳۵۵ مورد و همچنین در مقابل، واحدهای فروش رفته هزار و همچنین ۸۶۸ مورد بوده می باشد.

با آن‌که قسمت و بخش مسکن روزهای مشقت‌باری را سپری می‌کند، بعضی مسوولان و همچنین کارشناسان معتقدند روزهای خوب مسکن در سال شمسی ۹۵ از راه می‌رسد. در آن خصوص حسام عقبایی رییس اتحادیه املاک تهران می‌گوید: با توجه به امضای برجام اولین خیز خروج از رکود مسکن از خردادماه برداشته می‌می شود و همچنین در پایان شهریور مسکن وارد دوران رونق می‌می شود؛ پیش‌بینی که بعضی‌ها تردیدهایی نسبت به صحت آن هم دارند.

رونق مسکن مستلزم افزایش سطح تقاضاست که بر اساس بررسی ها طی سه سال شمسی اخیر خریداران مسکن به یک دهم رسیده‌اند و همچنین هم‌اکنون عرضه تا ۲۰ برابر تقاضا رسیده می باشد؛ چرا که در کشور ۱٫۶ میلیون منزل و خانه خالی وجود دارد و همچنین آن رقم در شهرستان تهران ۲۴۰ هزار واحد می باشد و همچنین بدیهی می باشد تا پیدا شدن مشتری جهت آن واحدها، بازار فروش در کسادی قرار خواهد داشت.

در آن شرایط پیش‌بینی کارشناسان آن می باشد که سرعت تولید مسکن از سرعت فروش کمتر می شود ولی باید توجه داشت تسهیلات بانکی خلاف آن نظر را ثابت می‌کند. بر اساس اطلاعات دریافتی از بانک مرکزی تقاضای وام ساخت مسکن در ۱۱ ماه سال شمسی ۹۴ نسبت به مدت مشابه سال شمسی قبل ۲۲ قسمت و بخش رشد داشته ولی باید توجه داشت تسهیلات خرید با کاهش ۲۰ درصدی از نظر تعداد همراه بوده می باشد.

از سوی دیگر قسمت و بخش مسکن به شدت از درآمدهای نفتی تاثیر می‌پذیرد. تجربه نشان داده که افزایش فروش نفت با افزایش تقاضای مسکن ارتباط و رابطه‌ای همسو دارند. با آن وجود درآمدهای نفتی حکومت به دلیل افت نرخ نفت کاهش یافته و همچنین بودجه‌ی حکومت انقباضی بسته شده می باشد. قسمت و بخش خصوصی نیز به دلیل افت شدید ارزش افزوده قسمت و بخش ساختمان طی سه سال شمسی اخیر، رغبت چندانی جهت تولید نشان نمی‌دهد که کاهش ۸۰ درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی از سال شمسی ۹۲ تا کنون آن مساله را اثبات و یا تایید می‌کند.

بر اساس استدلالات فوق، تنها امید قسمت و بخش مسکن جهت خروج از رکود آن می باشد که نرخ‌ها به کف برسد. با آن‌که بانک مرکزی از قسمتهای آخر سال شمسی قبل تاکید می‌کند نرخ مسکن به کف رسیده ولی باید توجه داشت تعداد معاملات چنگی به دل نمی‌زند. البته معاملات مسکن از مهرماه سال شمسی قبل روند صعودی نسبی به خود گرفت ولی باید توجه داشت حسام عقبایی می‌گوید: آن تعداد معاملات آن هم‌قدرها نیست که بتوان گفت قسمت و بخش مسکن دچار تحول شده می باشد.

بنابراین به گفته، تعداد معاملات مسکن کل کشور در ماه‌های مهر، آبان، آذر، دی و همچنین بهمن سال شمسی قبل به ترتیب ۷۷ هزار، ۸۱ هزار، ۸۵ هزار، ۱۰۷ هزار و همچنین ۱۰۶ هزار مورد بود و همچنین البته در اسفندماه نصف شد و همچنین به ۵۷ هزار مورد رسید. پیش‌بینی می‌می شود کسادی بازار در اردیبهشت هم ادامه یابد و همچنین احتمالا در خردادماه شاهد افزایش معاملات خواهیم بود.

ارسال به فیسبوک
ارسال به لینکداین
ارسال به توییتر


عرضه مسکن ۲۰ برابر تقاضاست در تاریخ ۲۲ April 2016 | 6:28 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …