خانه / اخبار خراسان / ماراتن ۱۳۶ نامزد جهت ۶۸ کرسی/ مشخص کردن جناح‌بندی سیاسی مجلس دهم همزمان با ۱۰ اردیبهشت+ اسامی

ماراتن ۱۳۶ نامزد جهت ۶۸ کرسی/ مشخص کردن جناح‌بندی سیاسی مجلس دهم همزمان با ۱۰ اردیبهشت+ اسامی

ماراتن ۱۳۶ نامزد جهت ۶۸ کرسی/ مشخص کردن جناح‌بندی سیاسی مجلس دهم همزمان با ۱۰ اردیبهشت+ اسامی

|ماراتن ۱۳۶ نامزد جهت ۶۸ کرسی/ مشخص کردن جناح‌بندی سیاسی مجلس دهم همزمان با ۱۰ اردیبهشت+ اسامی از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری تسنیمتیم استان‌ها، نخستین مرحله انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲۰۷ حوزه انتخابیه برگزار شد که در پس نتیجه آن می شود که ۲۲۲ منتخب ملت ایران مشخص شدند.

۵۶ نامزد اصولگرا، ۴۰ نامزد اصلاح‌طلب، ۴ نامزد اعتدال‌گرا و همچنین ۳۶ نامزد مستقل به دور دوم انتخابات راه یافتند.

براین اساس مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲۱ استان و همچنین ۵۵ حوزه انتخابیه جهت کسب ۶۸ کرسی مجلس ۱۰ اردیبهشت‌ماه امسال برگزار می‌می شود.

فرایند رای‌گیری مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ساعت ۸ صبح روز جمعه ۱۰ اردیبهشت آغاز می‌می شود. در آن دور انتخابات افرادی می توانند در رای‌گیری شرکت کنند که در مرحله اول انتخابات یا در هیچ حوزه انتخابیه رای نداده باشند و همچنین یا در حوزه‌هائی رای داده باشند که انتخابات به مرحله دوم کشیده شده می باشد.

در انتخابات دور دوم مجلس بایستی و حتما ۶۸ کرسی باقی‌مانده مشخص می شود که براین اساس در مشخص کردن تکلیف نهایی جناح‌بندی سیاسی مجلس دهم از حساسیت بالایی برخوردار می باشد.

توضیح: در جدول زیر نمایندگان منتخب اصولگرا با رنگ زرد، نمایندگان منتخب اصلاح‌طلب با رنگ آبی، نمایندگان منتخب اعتدال‌گرا با رنگ بنفش و همچنین نمایندگان مستقل با رنگ سبزمشخص شده‌اند.

استان آذربایجان شرقی

حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و همچنین اسکو: انتخابات جهت مشخص کردن نفرات سوم، چهارم، پنجم و همچنین ششم بین محمد حسین فرهنگی (اصولگرا) زهرا ساعی (اصلاح‌طلب) علیرضا منادی (مستقل) محمد اسماعیل سعیدی (اصولگرا) علی اصغر الموسوی (اصلاح‌طلب) سید محمدرضا میرتاج‌الدینی (اصول‌گرا) شهاب‌الدین بی‌مقدار (اصلاح‌طلب) عباس عباس‌زاده (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد. 

حوزه انتخابیه مراغه و همچنین عجب‌شیر: انتخابات بین حسین‌زاده (اصولگرا) و همچنین دواتگری (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه مرند و همچنین جلفا: انتخابات بین شافعی (اصلاح‌طلب) و همچنین حسن‌نژاد (اصولگرا) به‌ دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه اهر و همچنین هریس: انتخابات بین حسینیان (اصولگرا) و همچنین عبداللهی (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه سراب: انتخابات بین نصیرپور (اصلاح‌طلب)، داوودی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه شبستر: انتخابات بین علیلو (اصولگرا) آقاپور (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

استان آذربایجان اروپایی

حوزه انتخابیه ارومیه: انتخابات جهت مشخص کردن فرد یا شخص دوم و همچنین سوم بین هادی بهادری (اصلاح‌طلب)، روح‌الله حضرت‌پور (اصول‌گرا)، ‌حاکم ممکان (مستقل) و همچنین مجید دودکانلوی میلان (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه سلماس: انتخابات بین رسول جلایر (اصولگرا) و همچنین شهروز برزگر (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه میاندوآب و همچنین شاهین‌دژ و همچنین تکاب: انتخابات بین عیسی‌زاده (اصولگرا)، هاشمی (اصولگرا) و همچنین میرزایی (اصلاح‌طلب) و همچنین جهانبخش محبی‌نیا (اصول‌گرا) به دور دوم کشیده شد.

استان اردبیل

حوزه انتخابیه اردبیل، نمین و همچنین نیر: انتخابات جهت مشخص کردن فرد یا شخص سوم بین محمد فیضی (اصلاح‌طلب) و همچنین سید کاظم موسوی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه پارس‌آباد و همچنین بیله‌سوار: انتخابات بین ایرج بیگدل‌لو (اصولگرا) و همچنین شکور پورحسین (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

استان اصفهان

حوزه انتخابیه شهرضا و همچنین دهاقان: انتخابات بین حجت‌الاسلام آقایی‌ (اصولگرا)، سمیه محمودی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه سمیرم: انتخابات بین سلیمی (اصولگرا)، جعفری (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

استان ایلام

حوزه انتخابیه ایلام، ایوان، شیروان و همچنین چرداول و همچنین مهران: انتخابات بین جلال میرزایی (اصلاح‌طلب)، لطیف صادقی (اصولگرا)، سلام امینی (مستقل) و همچنین سارا فلاحی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه دهلران، دره‌شهرستان و همچنین آبدانان: انتخابات بین شادمهر کاظم‌زاده (مستقل) و همچنین علی‌محمد احمدی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

استان تهران

حوزه انتخابیه دماوند و همچنین فیروزکوه: انتخابات بین سید احمد رسولی‌نژاد (اصولگرا) و همچنین قاسم میرزایی نیکو (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه رباط‌کریم و همچنین بهارستان: انتخابات بین ابراهیم نکو (اعتدال‌گرا) و همچنین حجت الاسلام نوروزی (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه شهریار، قدس و همچنین ملارد: انتخابات بین حسین گروسی (اعتدال‌گرا) و همچنین محمد محمودی شاه‌نشین (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

استان چهارمحال و همچنین بختیاری

حوزه انتخابیه اردل، فارسان، کوهرنگ و همچنین کیار:انتخابات بین علی کاظمی (اصلاح‌طلب)، اقتدار و قدرت‌الله حمزه (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه بروجن: انتخابات بین خدیجه ربیعی (مستقل) و همچنین علی نادری‌فرد (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

استان خراسان‌رضوی

حوزه انتخابیه تربت‌حیدریه و همچنین مه‌ولات: انتخابات بین ابوالقاسم خسروی (اصولگرا) و همچنین باستانی (اعتدال‌گرا) به دور دوم کشیده شد.

استان خوزستان

حوزه انتخابیه اهواز: انتخابات بین همایون یوسفی (اصلاح‌طلب)، جواد کاظم‌نسب (اصلاح‌طلب)، علی ساری (اصلاح‌طلب)، سید شریف حسینی (مستقل)، شکرخدا موسوی (اصولگرا)، شبیب جویجری (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه آبادان: انتخابات جهت مشخص کردن فرد یا شخص سوم بین غلامرضا شرفی (اصولگرا) و همچنین محمد مولوی (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه ایذه و همچنین باغ‌ملک: انتخابات بین سیدهادی طباطبایی (اصولگرا) و همچنین هدایت‌الله خادمی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه بهبهان: انتخابات بین محمودرضا ضرغامی (اصلاح‌طلب) و همچنین حبیب‌الله کشت‌زر (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و همچنین اندیکا: انتخابات بین علی عسگر ظاهری (مستقل) و همچنین علیرضا ورناصری (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه ماهشهر و همچنین امیدیه:انتخابات بین حبیب آغاجری (اصولگرا) و همچنین گل‌مرادی(اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

استان زنجان

حوزه انتخابیه زنجان و همچنین طارم: انتخابات بین فریدون احمدی (اصولگرا)، سید افضل موسوی (اصلاح‌طلب)، کریم خان‌محمدی (مستقل) و همچنین علی وقف‌چی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه ابهر و همچنین خرمدره: انتخابات بین محمدرضا خان‌محمدی (اصولگرا) و همچنین محمد عزیزی (اصولگرا)‌  به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه خدابنده: انتخابات بین سید البرز حسینی (مستقل) و همچنین احمد بیگدلی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

استان فارس

حوزه انتخابیه شیراز: انتخابات جهت مشخص کردن فرد یا شخص چهارم بین علی اکبری (اصلاح‌طلب) و همچنین جعفر قادری (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه نورآباد ممسنی:انتخابات بین مرادی (اصولگرا) و همچنین گودرزی (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه داراب: انتخابات بین عسگری (اصولگرا) و همچنین انصاری (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه نیریز و همچنین استهبان: انتخابات بین فرهاد طهماسبی (اصولگرا) و همچنین اصغر مسعودی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

استان کردستان

حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و همچنین کامیاران: انتخابات جهت مشخص کردن فرد یا شخص دوم بین سید احسن علوی (مستقل) و همچنین سالار مرادی (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه مریوان و همچنین سروآباد: انتخابات بین منصور مرادی (مستقل) و همچنین امید کریمیان (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

استان کرمانشاه

حوزه انتخابیه کرمانشاه: انتخابات جهت مشخص کردن فرد یا شخص سوم بین احمد صفری(اصلاح‌طلب) و همچنین سید سعید حیدری طیب (اصلاح‌طلب) به‌دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه سنقر و همچنین کلیایی: انتخابات بین حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا (اصولگرا) و همچنین محمد رستگار (اعتدال‌گرا) به‌دور دوم کشیده شد.

استان گلستان

حوزه انتخابیه گرگان و همچنین آق‌قلا:انتخابات بین عبدالغفور امان‌زاده (مستقل)، نورمحمد تربتی‌نژاد(اصلاح‌طلب)، نبی هزارجریبی (اصلاح‌طلب) و همچنین سید علی طاهری (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه کردکوی و همچنین ترکمن و همچنین بندرگز: انتخابات بین رحمت‌الله جلالی (اصولگرا) رامین نورقلی‌پور (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه مینودشت و همچنین کلاله و همچنین مراوه تپه: انتخابات بین نجیب حسینی (مستقل) و همچنین شهرام کوسه‌غراوی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

استان گیلان

حوزه انتخابیه رشت: انتخابات جهت مشخص کردن فرد یا شخص دوم و همچنین سوم بین جبار کوچکی‌نژاد (اصولگرا)، سیدعلی آقازاده دافساری (اصولگرا)، سیدولی‌الله عظمتی (اصولگرا) و همچنین محمدصادق حسنی جوریابی (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه رودبار: انتخابات بین صمد مرعشی (اصولگرا) و همچنین منوچهر جمالی (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

استان لرستان

حوزه انتخابیه بروجرد:انتخابات بین علاءالدین بروجردی (اصولگرا)، هادی مقدسی (مستقل) عباس گودرزی (اصولگرا) و همچنین فاطمه مقصودی (مستقل) به‌دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه خرم‌آباد و همچنین دوره: انتخابات بین محمد بیرانوند (اصلاح‌طلب)، مرتضی محمودوند (مستقل)، محمدرضا ملک‌شاهی راد (اصولگرا) و همچنین اعظم محمدنیا (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه دورود و همچنین ازنا: انتخابات بین حسین گودرزی (اصولگرا) و همچنین مجید کیانپور (مستقل) به‌ دور دوم کشیده شد.

استان مازندران

حوزه انتخابیه قائم‌شهرستان: انتخابات جهت مشخص کردن فرد یا شخص دوم بین علیپور (اصولگرا) و همچنین ادیانی (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه بابل: انتخابات جهت مشخص کردن فرد یا شخص دوم بین حسین نیازآذری (مستقل) و همچنین همت‌الله طاهرنژاد (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

استان مرکزی

حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و همچنین خنداب: انتخابات جهت مشخص کردن فرد یا شخص دوم بین محمدحسن آصفری(اصولگرا) و همچنین سید مهدی مقدسی(اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه ساوه و همچنین زرندیه:انتخابات بین شهلا میرگلوبیات (اصولگرا) و همچنین محمدرضا منصوری (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه شازند: انتخابات بین غفاری (اصولگرا) و همچنین ابراهیمی (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

استان هرمزگان

حوزه انتخابیه بندرلنگه، بستک و همچنین پارسیان و همچنین کیش: انتخابات بین خالد زمزم‌نژاد (اصلاح‌طلب) و همچنین احمد جباری (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

استان همدان

حوزه انتخابیه رزن: انتخابات بین حسن لطفی (اصلاح‌طلب) و همچنین عطا‌ءالله سلطانی صبور (اصولگرا) به دور دوم کشیده شد.

حوزه انتخابیه ملایر:انتخابات جهت مشخص کردن فرد یا شخص دوم بین احمد آزادی‌خواه (اصولگرا) و همچنین علیرضا امامی (اصلاح‌طلب) به دور دوم کشیده شد.

استان یزد

حوزه انتخابیه مهریز، بهاباد، خاتم، ابرکوه و همچنین بافق:  بین محمدرضا بابایی (اصولگرا) و همچنین صباغیان (مستقل) به دور دوم کشیده شد.

انتهای پیام/

ماراتن ۱۳۶ نامزد جهت ۶۸ کرسی/ مشخص کردن جناح‌بندی سیاسی مجلس دهم همزمان با ۱۰ اردیبهشت+ اسامی در تاریخ ۲۲ April 2016 | 9:48 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1397101111105572416276004.jpg

فاطمی‌امین: ظرفیت‌های خبری و همچنین فرهنگی آستان قدس در راستای رسالت تمدن‌سازی می باشد‌

فاطمی‌امین: ظرفیت‌های خبری و همچنین فرهنگی آستان قدس در راستای رسالت تمدن‌سازی می باشد‌ |فاطمی‌امین: …