خانه / اخبار خراسان / وارد شدن ۸۰ دستگاه خودرو بیسیم بانوان به چرخه حمل و همچنین نقل مشهد

وارد شدن ۸۰ دستگاه خودرو بیسیم بانوان به چرخه حمل و همچنین نقل مشهد

وارد شدن ۸۰ دستگاه خودرو بیسیم بانوان به چرخه حمل و همچنین نقل مشهد

|وارد شدن ۸۰ دستگاه خودرو بیسیم بانوان به چرخه حمل و همچنین نقل مشهد از خراسان مسکن|

فاطمه غیور در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: با توجه به آنکه قسمت و بخش عظیمی از ترددهای شهری توسط بانوان به صورت روزمره انجام می‌می شود مستلزم و نیاز می باشد تا امکانات بهتری در حوزه حمل و همچنین نقل عمومی جهت امنیت از بانوان صورت گیرد.

او همچنین افزود: در کنار تفکیک بانوان و همچنین برادران در اتوبوسرانی و همچنین مترو به منظور رفاه فرهنگی و اجتماعی بانوان فضایی در مینی بوس و همچنین ون‌های سطح شهرستان تعریف شده ولی باید توجه داشت جهت افزایش امنیت در تاکسی نیز تاکسی بیسیم ویژه بانوان با عنوان ۱۸۲۰ پیاده سازی و راه اندازی شده ولی باید توجه داشت تعداد تاکسی‌های بانوان با توجه به آنکه ۵۰ قسمت و بخش جامعه شهرستان مشهد را بانوان تشکیل می‌دهند جوابگوی مستلزم و نیاز شهروندان و مردم شهر نیست.

ریاست کارگروه عفاف و همچنین حجاب شورای شهرستان مشهد تصریح کرد: در حال حاضر تاکسی بیسیم ۱۸۲۰ به صورت مشترک با تاکسی ۱۳۳ فعالیت دارد و همچنین جهت گسترش حوزه بانوان دو راه اکثرا و بیشتر نداشتیم یا آنکه ظرفیتی از ۱۳۳ را به خانم‌ها اختصاص دهیم و همچنین یا آنکه شرکتی مستقل جهت فراهم کردن امکانات ساخته یا ایجاد می شود.

غیور عنوان کرد: در حال حاضر شرکتی به منظور تجهیز تاکسی بیسیم بانوان اعلام آمادگی کرده و همچنین ۸۰ دستگاه خودرو از اول خرداد ماه به منظور امنیت عمومی بانوان به جمع ناوگان حمل و همچنین نقل عمومی شهرستان مشهد اضافه خواهد شد.

عضو شورای شهرستان مشهد گفتن کرد: مصوبه  ۴۲۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی جهت شهرداری‌ها، ۱۰ وظیفه اعلام کرده که در حوزه عفاف و همچنین حجاب یکی از آنها  افزایش تسهیلات حمل و همچنین نقل شهری به منظور پیاده سازی و راه اندازی توسعه و همچنین تاکسی ویژه بانوان که از سال شمسی ۸۴ آن مصوبه ابلاغ شده ولی باید توجه داشت هنوز اجرای آن هم در شهرداری‌های کشور صورت نگرفته می باشد.

او همچنین خاطرنشان کرد: گسترش اماکن عمومی مانند پارک‌ها، اماکن اسپورت و ورزشی جهت دخترک های جوان و ازدواج نکرده و همچنین زنان و همچنین ساخته یا ایجاد فضا جهت آزادی بانوان و همچنین رعایت حجاب، بوستان ریحانه و همچنین حجاب در مشهد ویژه بانوان افتتاح شده می باشد ضمن آنکه پارک ملت مناسب سازی شده و همچنین در پارک‌هایی مانند نصرت و همچنین پارک‌های بالای ۵ هکتار بایستی و حتما فضای مناسبی جهت بانوان لحاظ می شود.

غیور گفت: ۸ اردیبهشت ماه همزمان با آغاز هفته شورا، ایستگاه مترو ریحانه افتتاح خواهد شد و همچنین از طریق آن ایستگاه بانوان می‌توانند خود را از هر نقطه شهرستان به آن پارک برسانند.

انتهای پیام/

وارد شدن ۸۰ دستگاه خودرو بیسیم بانوان به چرخه حمل و همچنین نقل مشهد در تاریخ ۲۳ April 2016 | 10:25 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …