خانه / اخبار خراسان / ۵ ایستگاه پایش آلودگی صوتی در مشهد‌مقدس راه‌‌اندازی می‌می شود

۵ ایستگاه پایش آلودگی صوتی در مشهد‌مقدس راه‌‌اندازی می‌می شود

۵ ایستگاه پایش آلودگی صوتی در مشهد‌مقدس راه‌‌اندازی می‌می شود

|۵ ایستگاه پایش آلودگی صوتی در مشهد‌مقدس راه‌‌اندازی می‌می شود از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس محمد پذیرا ظهر امروز در نشست خبری روز زمین پاک که در سالن جلسات شهرداری مشهد برگزار شد، اظهار داشت: آموزش شهروندی یکی از سیاست‌های خیلی زیاد مهم جهت حفظ محیط زیست در شهرداری مشهد مقدس می باشد.

او همچنین با اشاره به تدوین سند توسعه محیط زیست مشهد، خاطرنشان کرد:  آن سند با همکاری ۱۶ نماینده از ادارت کل خراسان‌رضوی و همچنین با مدیریت شهرداری مشهد مقدس در حال انجام می باشد.

مدیر محیط زیست و همچنین توسعه پایدار شهری شهرداری مشهد مقدس با گفتن آنکه آن سند در قسمت و بخش‌های کوتاه مدت، میان مدت و همچنین بلند مدت تدوین می‌می شود، اظهار داشت: قسمت و بخش میان مدت آن هم تا پایان سال شمسی بعدی به اتمام می‌رسد.

پذیرا اطلاع رسانی مقدار و اندازه و میزان آلاینده‌ها را عاملی خیلی زیاد مهم در راستای کاهش آلودگی دانست و همچنین گفتن کرد: ۵ نمایشگر اطلاع رسانی از مقدار و اندازه و میزان آلاینده‌های شهرستان مشهد مقدس به ویژه در مورد ۲ مقوله هوا و همچنین صدا در نقاط متنوع و گوناگون و مختلف آن شهرستان نصب می‌شوند که جهت خرید نوع نشان دهنده آلاینده‌های هوای آنها بیش از ۶ میلیارد ریال هزینه شده می باشد.

او همچنین افزود: همچنین۷ میلیارد و همچنین ۳۰۰ میلیون ریال نیز جهت پیاده سازی و راه اندازی ۵ ایستگاه سنجش آلودگی صوتی در خراسان رضوی هزینه شده که اطلاعات دریافتی از آنها به صورت لحظه‌ای به مرکز پایش ارسال می‌می شود.

مدیر محیط زیست و همچنین توسعه پایدار شهری شهرداری مشهد با اشاره به آنکه مشهد مقدس در سال شمسی قبل تنها ۴۷ روز هوای پاک داشته می باشد، خاطرنشان کرد: آن تعداد  نسبت به سال شمسی ۹۳ بالاتر بوده به عبارت دیگر تعداد روزهای پاک در سال شمسی قبل ۴ روز اکثرا و بیشتر از سال شمسی ۹۳ بوده می باشد و همچنین از ابتدای فروردین ماه نیز تمام کیفیت هوای تمام روزها در حالت پاک و همچنین یا سالم بوده می باشد.

پذیرا با اشاره به افزایش تخلفات زیست محیطی در مشهد مقدس گفتن کرد: گشت‌های کنترلی آن مقوله در سال شمسی ۹۴ حدود ۲۹ هزار اعمال قانون داشته‌اند که نسبت به سال شمسی ۹۳ افزایش بیش از ۱۰۰ قسمت و بخش داشته می باشد.

او همچنین در ارتباط با انواع جرایم انجام شده در حوزه محیط زیست تصریح کرد: ۵۱ قسمت و بخش آن جرایم به علت نداشتن معاینه فنی خودرو بوده می باشد.

مدیر محیط زیست و همچنین توسعه پایدار شهری شهرداری مشهد با تأکید بر آنکه بهره بری و استفاده از کیسه‌های پلاستیکی از مهم‌ترین مشکلاتی می باشد که شهروندان و مردم شهر می‌توانند با مشارکت جهت حل آن هم در حفظ محیط زیست شهری بکوشند، گفتن کرد: کیسه‌های خرید تجدیدپذیر در تمام فروشگاه‌های نهاد میادین شهرداری مشهد قرار وجود دارد تا شهروندان از آنها بهره بری و استفاده کرده و همچنین یا می‌توانند کیسه‌های پارچه‌ای به همراه خود داشته باشند.

انتهای پیام/

۵ ایستگاه پایش آلودگی صوتی در مشهد‌مقدس راه‌‌اندازی می‌می شود در تاریخ ۲۴ April 2016 | 10:43 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …