خانه / اخبار مسکن / پیش‌بینی رییس انبوه‌سازان تهران از بعدی مسکن

پیش‌بینی رییس انبوه‌سازان تهران از بعدی مسکن

پیش‌بینی رییس انبوه‌سازان تهران از بعدی مسکن

|پیش‌بینی رییس انبوه‌سازان تهران از بعدی مسکن از خراسان مسکن|

http://www.bananews.ir/

رییس انجمن انبوه‌سازان استان تهران معتقد می باشد: طرح فروش اقساطی دچار مشکلاتی می باشد که سقف تسهیلات و همچنین کارمزد بالا دست و همچنین پای آن طرح را می‌بندد. او هم‌چنین ساخت و همچنین ساز در حوزه گردشگری را کلید خروج از رکود مسکن می‌داند.

 

به به گفته بنانیوز(BanaNews.ir)؛ حسن محتشم  اظهار کرد: رقم ۳۰۰ میلیارد تومان که قرار می باشد از طریق اوراق رهن ثانویه به قسمت و بخش مسکن اختصاص یابد رقم بالایی نیست ولی باید توجه داشت بایستی و حتما ببینیم قرار می باشد به چه مخاطبینی تعلق بگیرد؛ چرا که بعضا دیده شده بانک مسکن شرایطی را می‌گذارد که در عمل خیلی‌ها نمی‌توانند از آن هم بهره بری و استفاده کنند. در صورتی که طرح رهن ثانویه را شفاف و همچنین واضح تبیین کند می‌توانیم بگوییم آن عدد قابلیت جذب چه تعداد از مخاطبین را دارد.

او همچنین درخصوص پیش‌بینی از بازار مسکن در سال شمسی جاری گفت: با توجه به آن‌که بحث برجام هنوز اجرایی نشده و همچنین دیدن ثمره نهالی که کاشته شده زمان می‌برد، لذا نتایج آن هم نمی‌تواند تاثیر کوتاه مدتی در قسمت و بخش ساختمان بگذارد. ولی با توجه به آن‌که حکومت در نظر دارد روابطش با دنیای خارج را اکثرا و بیشتر کند و همچنین ارتباطات بهتری را در محیط تجاری و همچنین اقتصادی بین‌المللی داشته باشد قسمت و بخش گردشگری در بعدی تحرک می‌گیرد و همچنین ساخت و همچنین ساز آن قسمت و بخش بالا می‌رود.

رییس انجمن انبوه‌سازان تهران با گفتن آن‌که کمبودهای بسیاری در زیرساخت‌های قسمت و بخش گردشگری کشور وجود دارد افزود: در کشور ما هم‌اکنون مراکز تفریحی، هتل‌ها و همچنین نهاد‌های مرتبط به قسمت و بخش گردشگری خیلی زیاد کم می باشد. لذا در صورتی که حکومت در آن باره تمرکز کند ساخت وساز قسمت و بخش گردشگری می‌تواند رونق بگیرد و همچنین کمک قابل توجهی به خروج از رکود مسکن داشته باشد.

محتشم تاکید کرد: حکومت بایستی و حتما بودجه قابل توجهی را به نهاد گردشگری اختصاص دهد و همچنین آن نهاد بر اساس ارزیابی از استان‌های شامل ظرفیت و همچنین مزیت نسبی گردشگری، بودجه را تقسیم کند.

او همچنین همچنین درخصوص طرح فروش اقساطی که قرار می باشد توسط انبوه‌سازان و همچنین با همکاری بانک مسکن اجرا می شود گفت: بانک مسکن در حالی سقف ۱۵۰ میلیون تومان را جهت فروش اقساطی مشخص کردن کرده که قرار نیست منابعی وارد آن قسمت و بخش کند؛ چرا که منابع توسط انبوه‌سازان تامین می‌می شود و همچنین بانک مسکن تنها تضامین اقساط را بر عهده دارد. لذا نظر ما آن می باشد که آن بانک می‌تواند محدودیت ۱۵۰ میلیون تومان را بردارد.

محتشم افزود: انتقاد دیگر به کارمزد ۵ قسمت و بخش می باشد که جذابیت تسهیلات را پایین می‌آورد که آن نرخ نرخ تمام شده مسکن را بالا می‌برد و همچنین جهت خریداران مقرون به صرفه نیست. قاعده کارمزد در بسیاری از کشورهای جهان ۲ قسمت و بخش می باشد، لذا رقم ۵ قسمت و بخش بایستی و حتما تعدیل می شود.

رییس انجمن انبوه‌سازان استان تهران با گفتن آن‌که لزومی ندارد بانک مسکن تا آخرین مرحله‌ی تعهد خریدار ثبت کند، گفت: بانک مسکن می‌تواند سقف تسهیلات را بردارد و همچنین در صورتی که خریداری اقساط را پرداخت نکرد بعد از دو سه قسط اخطار دهد و همچنین براساس تضمین‌ها نسبت به وصول مطالبات خود اقدام کند. وجود سقف تسهیلات دایره خریداران را محدود می‌کند؛ چرا که قسمت و بخش قابل توجهی از مساکن انبوه‌سازان متوسط به بالا می باشد.

محتشم، نبود برنامه جذاب و جالب و خوب‌ای مشخص جهت فروش اقساطی را از دیگر معظلات و مسائل و مشکلات پیش روی آن طرح دانست و همچنین گفت: هنوز آن طرح سازماندهی نشده و همچنین جا نیفتاده می باشد. بنابراین مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد تا اطلاع‌رسانی کافی در آن باره صورت گیرد تا بتواند مشتریان خود را جذب کند و همچنین قابلیت اجرا به خود بگیرد.

او همچنین در عین حال معتقد می باشد: فروش اقساطی در شرایط فعلی که قسمت و بخش مسکن در رکود قرار دارد نوعی مُسکن می باشد ولی درمان قطعی رکود مسکن نیازمند برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی گسترده و همچنین وارد شدن سرمایه‌ها جهت تحریک دو طرف عرضه و همچنین تقاضاست.

 

ایسنا

پیش‌بینی رییس انبوه‌سازان تهران از بعدی مسکن در تاریخ ۲۵ April 2016 | 3:12 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …