خانه / اخبار خراسان / تحمیل خسارت ۲۰ میلیارد ریالی به عشایر سبزواری/ اختصاص ۲ میلیارد و همچنین ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی جهت عشایر

تحمیل خسارت ۲۰ میلیارد ریالی به عشایر سبزواری/ اختصاص ۲ میلیارد و همچنین ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی جهت عشایر

تحمیل خسارت ۲۰ میلیارد ریالی به عشایر سبزواری/ اختصاص ۲ میلیارد و همچنین ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی جهت عشایر

|تحمیل خسارت ۲۰ میلیارد ریالی به عشایر سبزواری/ اختصاص ۲ میلیارد و همچنین ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی جهت عشایر از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری تسنیم از سبزوار، محمد نبوی فرد ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال شمسی زارعی جاری  ۲۰ میلیارد ریال به قسمت و بخش عشایری سبزوار خسارت وارد شده که سبب کاهش تولید گوشت در آن مدت شده می باشد.

او همچنین با گفتن آنکه آن خسارت شامل تلف دام‌های سبک و همچنین کاهش زاد و همچنین ولد در شتر‌ها می‌می شود تصریح کرد: متاسفانه خشکسالی‌های اخیر تاثیر جدی روی دخل و درآمد عشایر و همچنین کاهش تولیدات دامی آنها گذاشته می باشد.

نبوی فرد افزود: عشایر سبزوار با جمعیت بالغ بر ۶۱۵ خانوار بیش در حدود ۸۰۰ تن از چهار هزار تن گوشت مصرفی شهرستان را تامین می‌کنند که ۲۰ قسمت و بخش از گوشت از آن مقدار و اندازه و میزان می باشد.

ریاست اداره مسائل عشایری سبزوار با اشاره به آنکه عشایر شهرستان متشکل از هشت طایفه و همچنین در ۳۵ محله ساکن خواهند بود گفت: قسمت و بخش بسیاری از عشایر ما در قسمت و بخش روداب سبزوار ساکن خواهند بود.

او همچنین با گفتن آنکه در سال شمسی قبل ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات به عشایر شهرستان پرداخت شده می باشد تصریح کرد: آن تسهیلات در قالب زنجیره تولید گوشت قرمز به صورت  نقدی و همچنین تامین علوفه مورد مستلزم و نیاز عشایر پرداخت شده می باشد.

نبوی فرد افزود: در همین راستا نیز بیش از ۲۰۰۰ تن علوفه در قالب آن طرح در بین ۱۱۵ خانواده عشایری توزیع شده می باشد.

او همچنین عنوان کرد: در سال شمسی قبل با پیگیری گرفته شده طرح پرورش شتر مرغ، پرورش آبزیان، پرورش مرغ بومی و همچنین تولیدات صنایع دستی در منطقه ها و مناطق عشایری اجرا شد که باره خوبی را جهت توسعه اشتغال آن قسمت و بخش فراهم کرده می باشد.

نبوی فرد با اشاره به معظلات و مسائل و مشکلات عشایر در باره گرفتن تسهیلات از بانک‌ها گفت: در سال شمسی قبل ۲ میلیارد و همچنین ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی جهت عشایر در نظر گرفته شد که متاسفانه باره پرداخت آن هم بررسی کننده و پروهشگر نشده می باشد.

او همچنین افزود: عمده دلیل آن موضوع قوانین بانک‌های عامل در حوزه ضامن و همچنین وثیقه ملکی می باشد که متاسفانه عشایر هیچ کدام از آن شرایط را ندارند.

نبوی با اشاره به آنکه حکومت در سال شمسی‌های اخیر توجه ویژه‌ای به قسمت و بخش عشایری داشته می باشد افزود: در آن مدت مرمت ۳۷۰ کیلومتر راه دسترسی، ساخت یک مرکز بهداشتی و همچنین درمانی، ساخت بند خاکی با حجم ۹۰۰ هزار مترمکعب آب، سه انبار  ۵۰۰ تنی نگهداری علوفه  و همچنین حمام بهداشتی جهت عشایر ساخته شده می باشد.

او همچنین افزود: ۱۰۰ قسمت و بخش از طرح‌های ملی  و همچنین استانی عشایری مشخص کردن شده  در سبزوار اجرا شده که ۴۸ قسمت و بخش از اعتبارات استانی قسمت و بخش عشایری در هر سال شمسی به آن طرح‌ها اختصاص یافته می باشد.

نبوی فرد با اشاره به آنکه در آن مدت ۱۵ محله بالای ۲۰ خانوار عشایری غرب استان از نعمت برق بهره‌مند خواهند بود  تصریح کرد: در حال حاضر ۱۲ محله در آن منطقه از آب شرب بهداشتی بهره مند و همچنین تنها سه محله به دلیل شرایط خاص جغرافیایی منطقه با تانکر آب رسانی می‌شوند.

ریاست اداره مسائل عشایری سبزوار تصریح کرد: یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های ما در سال شمسی جاری اجرای دو بند خاکی در منطقه عشایری  ذوالفرخ قسمت و بخش روداب سبزوار می باشد که با اجرای آن هم قسمت و بخش بسیاری از منابع آبی منطقه حفظ، احیا و همچنین تامین می‌می شود که در حال حاضر آن طرح مطالعه و همچنین جانمایی شده و همچنین جهت اجرای آن هم به ۱۰ میلیارد ریال اعتبار مستلزم و نیاز مندیم.

انتهای پیام/

تحمیل خسارت ۲۰ میلیارد ریالی به عشایر سبزواری/ اختصاص ۲ میلیارد و همچنین ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی جهت عشایر در تاریخ ۲۶ April 2016 | 11:08 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …