خانه / اخبار خراسان / ۲۱ روستای سبزوار از شبکه آب شرب بهداشتی محروم می باشد

۲۱ روستای سبزوار از شبکه آب شرب بهداشتی محروم می باشد

۲۱ روستای سبزوار از شبکه آب شرب بهداشتی محروم می باشد

|۲۱ روستای سبزوار از شبکه آب شرب بهداشتی محروم می باشد از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری تسنیم از سبزوار، محمد رضا چشمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شبکه عمومی آب شرب  ۲۱ روستای شهرستان فرسوده و همچنین مستلزم و نیاز به مرمت دارد گفته استبخش عمده ای از آن روستاها نیز در قسمت و بخش روداب سبزوار قرار دارند.

او همچنین با گفتن آنکه ۹ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان از نعمت شبکه آب شرب بهداشتی بهره مند خواهند بود تصریح کرد: آن روستاها کلاته حکومت، بینق و همچنین نوده سرسره در قسمت و بخش مرکزی،  بسک، بادآشیان و همچنین شهرستان سوخته در قسمت و بخش ششتمد،  استاج، دو چاهی و همچنین جراحی  در سه قسمت و بخش مرکزی ،ششتمد و همچنین روداب سبزوار با جمعیت هزارو ۱۹۹ فرد یا شخص از نعمت آب شرب آشامیدنی بهداشتی محروم خواهند بود.

چشمی افزود: در حال حاضر از ۱۳۶ روستای بالای ۲۰ خانوار ۱۰۶ روستا شامل با جمعیت ۵۳ هزار فرد یا شخص شامل شبکه آب شرب بهداشتی خواهند بود.

او همچنین با اشاره به اختصاص ۷۱ میلیارد ریال اعتبار به طرح های آبرسانی سبزوار در سال شمسی قبل عنوان کرد: با توجه به محدودیت‌های اعتباری حکومت در سال شمسی قبل حدود ۲۰ میلیارد ریال از آن اعتبارات تخصیص یافت که قسمت و بخش مهم آن هم صرف مرمت و همچنین نگهداری تجهیزات و همچنین تکمیل چهار طرح پهناور و بزرگ آبرسانی ظفر، باغجر، همایی و همچنین کیذور در سه قسمت و بخش مرکزی، روداب و همچنین ششتمد شد.

چشمی گفت: با پیگیری‌های گرفته شده بیش از ۹۰ قسمت و بخش تعهدات ما  در سال شمسی قبل در باره اجرای طرح آبرسانی در شهرستان بررسی کننده و پروهشگر شده می باشد.

مدیرعامل آبفای روستایی سبزوار با گفتن آنکه اولویت ما در امسال اتمام آن چهار طرح نیمه تمام می باشد گفت: جهت اتمام طرح‌های نیمه تمام آب رسانی به روستاها، تعویض و همچنین مرمت شبکه آبرسانی روستاهای برخوردار و همچنین آبرسانی به روستاهای غیر برخوردار از شبکه آب شرب بهداشتی در مجموع به ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیازمند هستیم.

او همچنین افزود: متاسفانه در سال شمسی قبل به دلیل معظلات و مسائل و مشکلات اعتباری ۲۰ میلیارد ریال دیون به پیمانکاران بدهکار هستیم که امیدواریم با تخصیص اعتبارات امسال بتوانیم آن دیون را پرداخت کنیم.

انتهای پیام/

۲۱ روستای سبزوار از شبکه آب شرب بهداشتی محروم می باشد در تاریخ ۲۷ April 2016 | 11:27 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …