خانه / اخبار خراسان / بیش از ۵۰۰ وام قرض الحسنه به مددجویان قوچان پرداخت شده می باشد

بیش از ۵۰۰ وام قرض الحسنه به مددجویان قوچان پرداخت شده می باشد

بیش از ۵۰۰ وام قرض الحسنه به مددجویان قوچان پرداخت شده می باشد

|بیش از ۵۰۰ وام قرض الحسنه به مددجویان قوچان پرداخت شده می باشد از خراسان مسکن|

حسن دهقانی امیرآبادی در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار تسنیم در قوچان در مورد اهم فعالیت‌های کمیته امداد امام و پیشوا آن شهرستان اظهار داشت: اهم فعالیت‌های کمیته امداد شهرستان قوچان در سال شمسی قبل در راستای سیاست‌های کلی کمیته امداد در راستای خودکفایی و همچنین ساخته یا ایجاد اشتغال پایدار جهت مددجویان زیرپوشش انجام گرفته که در سال شمسی جاری نیز ادامه خواهد داشت.

او همچنین با اشاره به آنکه در سال شمسی ۹۴ اعتبارات عمرانی خوبی به آن شهرستان اختصاص داده شده می باشد افزود: در سال شمسی قبل در مجموع ۵۲۰ میلیون تومان به ۲۲۰ خانوار زیرپوشش در راستای بهسازی و همچنین تعمیرات سرویس‌های بهداشتی حصارکشی پرداخت شده می باشد.

دهقانی در مورد فعالیت‌های فرهنگی نیز تصریح کرد: در حوزه فرهنگی ارائه سرویس ها و خدمات به ۱۰۰۰ دانش‌آموز، ۲۷۰ فرد یا شخص دانشجو و همچنین مشاوره و همچنین نمایش کلاس‌های آموزش خانواده جهت ۶۰۰ خانوار جمعاً به مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان را داشته‌ایم.

مدیر کمیته امداد شهرستان قوچان با گفتن همکاری خوب خیرین قوچانی در تهیه جهیزیه اشخاص نیازمند تصریح کرد: در آن مدت با کمک خوب خیرین نوع دوست قوچانی ۳۱۶ مورد جهیزیه به ارزش ۷۰۰ میلیون تومان به زوج‌های نیازمند اهدا شده می باشد.

دهقانی امیرآبادی گفتن داشت: از آن تعداد جهیزیه ۵۸ سری به ارزش ۲۰۰ میلیون از محل صدقات و همچنین کمک‌های مردمی، ۲۱ سری به ارزش ۴ میلیون تومان  از محل زکات و همچنین ۲۳۷ الباقی از محل منابع دولتی تامین و همچنین کلیه افرادی که در نوبت بوده‌اند جهیزیه اهدا شد.

او همچنین خاطرنشان کرد: در سال شمسی قبل بیش از ۵۸۵ مورد وام قرض الحسنه  به مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان به اشخاص مددجو و همچنین غیر مددجو نیازمند پرداخت شده می باشد.

مدیر کمیته امداد امام و پیشوا خمینی(ره) شهرستان قوچان با گفتن فعالیت ۳ مرکز نیکوکاری در آن شهرستان گفتن داشت: در حال حاضر مهمترین مشکل مددجویان آن شهرستان اشتغال و همچنین عدم افزایش مبلغ مستمری با توجه به معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی جامعه می باشد.

او همچنین با اشاره به لزوم همکاری اکثرا و بیشتر نهادهای دولتی و همچنین شهروندان و مردم شهر با آن نهاد تاکید کرد: با توجه به آنکه قستی از خانوارهای تحت پوشش آن شهرستان زنان سرپرست خانوار خواهند بود فراهم سازی باره‌های اشتغال و همچنین عرضه محصولات تولیدی خانواده‌های تحت پوشش از طریق نمایش نمایشگاه و همچنین روز بازار می‌تواند نقش بسزایی در ساخته یا ایجاد اشتغال جهت اقشار کم دخل و درآمد جامعه داشته باشد.

دهقانی در پایان گفت: متاسفانه شهرداری قوچان همچنین و علاوه براینکه در ساخته یا ایجاد روز بازار به تا حال اقدامی انجام نداده در قبال واگذاری غرفه‌های نمایشگاهی از مددجویان درخواست وجه می‌کند و همچنین آن امر جهت مددجویان که اکثراً زنان سرپست خانوار خواهند بود مقرون به صرفه نیست که امیدواریم با همکاری مسئولان آن مشکل نیز به زودی حل می شود.

انتهای پیام/

بیش از ۵۰۰ وام قرض الحسنه به مددجویان قوچان پرداخت شده می باشد در تاریخ ۲۸ April 2016 | 11:41 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …