خانه / اخبار خراسان / قوانین دست و همچنین پاگیر حوزه کارگری بایستی و حتما برداشته می شود

قوانین دست و همچنین پاگیر حوزه کارگری بایستی و حتما برداشته می شود

قوانین دست و همچنین پاگیر حوزه کارگری بایستی و حتما برداشته می شود

|قوانین دست و همچنین پاگیر حوزه کارگری بایستی و حتما برداشته می شود از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری تسنیم از سبزوار، رمضانعلی سبحانی فر ظهر امروز در دیدار با فعالان کارگری شهرستان سبزوار که به مناسب روز کارگر صورت گرفت با اشاره به بهره مندی عشایر و همچنین روستائیان از بیمه کارگری اظهار داشت: در آن باره تصویب شده و مصوب قانون شده تا کارگران در کارگاه‌هایی که مرتبط به صنایع خاص روستایی و همچنین عشایری کار می‌کنند، در صورتی که ۱۰ سال شمسی حق بیمه خود را پرداخت کرده باشند بازنشسته شوند.

او همچنین افزود: آن اشخاص در صورت داشتن سن  ۶۵ سال شمسی و همچنین پرداخت مابه تفاوت حق بیمه آنها توسط فرد بیمه‌گر بازنشسته می‌شوند.

سبحانی فر با گفتن آنکه درآمدهای ناشی از قطع یارانه سه دهک جامعه به قسمت و بخش تولید و همچنین کارآفرینی اختصاص می‌یابد تصریح کرد: امروز قسمت و بخش بسیاری از کارگران ما به خاطر شرایط رکود اقتصادی، اوضاع رکود در بازار مسکن، بازار سرمایه و همچنین تعطیلی کارخانه‌ها در سختی قرار دارند.

او همچنین با گفتن آنکه حکومت و همچنین مجلس جهت خروج رکود اقتصادی کشور تلاش‌های بسیاری نموده اند، تصریح کرد: متاسفانه شرایط بد اقتصادی امروز محصول بی تدبیری‌هایی می باشد که در قبل رخ داده و همچنین امروز اوضاع کشور را با رکود مواجه کرده می باشد.

سبحانی فر با گفتن آنکه بی توجهی و همچنین تعلل حکومت قبل در پرداخت به موقع سهم یارانه قسمت و بخش تولید و همچنین صنعت و همچنین کشاورزی سبب تعطیلی و همچنین بیکاری اشخاص بسیاری شده می باشد، خاطرنشان کرد: امروز تلاش شده تا با ارائه بسته‌های حمایتی، تصویب قوانین تسهیل کننده و همچنین حذف بسیاری از قوانین دست و همچنین پاگیر به سمت بهبود اوضاع اقتصاد و همچنین رونق اشتغال بروند.

عضو کمیسیون صنایع و همچنین معادن مجلس شورای اسلامی با گفتن آنکه حکومت و همچنین مجلس با تصویب قوانین خاص کارگران را مورد حمایت قرار داده می باشد خاطرنشان کرد: حکومت با پیش بینی تسهیلات در قسمت و بخش نوسازی کارخانه‌ها، قراردادهای کارگران و همچنین افزایش دستمزدها سعی در رفع معظلات و مسائل و مشکلات آنها کرده می باشد.

او همچنین با گفتن آنکه یکی از معظلات و مسائل و مشکلات کارگران در موضوع قراردادهای غیرشفاف و همچنین پنهانی بود گفت: متاسفانه در بعضی از برهه‌های زمانی دیدن شده که قرارداد به صورت مقطعی و همچنین نه کامل با کارگران بسته می‌شد.

سبحانی فر یادآور شد: متاسفانه در بعضی موارد نیز کارفرمایان با مضر و همچنین بد بهره بری و استفاده از اوضاع رکود بازار اقدام به بستن کارفرمایی از اوضاع رکود بازارکار مضر و همچنین بد بهره بری و استفاده کرده و همچنین اقدام به بستن قراردادهای مخفی و همچنین غیرشفاف می‌کنند.

او همچنین خاطرنشان کرد:در آن قراردادها حقوق کامل یک کارگر شامل گرفتن حق قوانین و قانونی دستمزد، بیمه و همچنین مزایایی کارگری رعایت نمی‌می شود و همچنین آن کارفرمایان متخلف در هر زمان که بخواهند فرد را اخراج می‌کنند.

او همچنین یادآور شد: انتظار ما از دستگاه‌های نظارتی و همچنین اجرایی،نظارت درست بر رعایت قوانین و همچنین حقوق کارگران می باشد.

انتهای پیام/

قوانین دست و همچنین پاگیر حوزه کارگری بایستی و حتما برداشته می شود در تاریخ ۲۸ April 2016 | 11:06 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …