خانه / اخبار مسکن / بانک مرکزی: رونق معاملات مسکن ادامه دارد

بانک مرکزی: رونق معاملات مسکن ادامه دارد

بانک مرکزی: رونق معاملات مسکن ادامه دارد

|بانک مرکزی: رونق معاملات مسکن ادامه دارد از خراسان مسکن|

http://www.bananews.ir/

بعد از آنکه بانک مرکزی در سال شمسی قبل پیش‌بینی کرد که تحولات در فضای اقتصادی کشور و همچنین همچنین افزایش تسهیلات اعطایی بانک‌ها در حوزه مسکن می‌تواند موجب رونق در آن قسمت و بخش می شود، اولین پیش بینی آن هم در سال شمسی جاری نیز حاکی از تدوام رونق در بازار معاملات مسکن می باشد.

به نقل از بنانیوز(BanaNews.ir)؛ جدید و تو و تازه‌ترین نقل از بانک مرکزی نشان می‌دهد که در فروردین‌ماه امسال تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی در شهرستان تهران به ۵۹٫۱۸ واحد رسیده که بیانگر رشد ۲۰٫۴ درصدی نسبت به ماه مشابه سال شمسی قبل می باشد.

همچنین متوسط نرخ خرید و همچنین فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در تهران حدود چهار میلیون تومان بوده که در مقایسه با فروردین‌ماه سال شمسی قبل ۴٫۳ قسمت و بخش رشد دارد.

در ماه مورد بررسی کردن از میان منطقه ها و مناطق ۲۲‌گانه تهران نیز بیشترین متوسط نرخ یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده حدود ۸٫۵ میلیون تومان و همچنین متعلق به منطقه یک و همچنین کمترین آن هم با حدود دو میلیون تومان به منطقه ۱۸ اختصاص دارد.

آن نقل از حاکی از آن هم می باشد که در اولین ماه سال شمسی جاری شاخص کرایه مسکن اجاری در تهران حدود ۹٫۸ و همچنین در کل منطقه ها و مناطق شهری نزدیک به ۱۱٫۱ قسمت و بخش شد دارد. آن هم‌روش که بانک مرکزی توضیح داده می باشد ماهیت قرار‌دادهای اجاره مسکن که غالبا یک ساله تنظیم می‌می شود و همچنین نیز اثرپذیری شاخص اجاره بهای آن هم از سیاست‌های کنترلی و همچنین مهار تورم، موجب رشد متناسب اجاره بها با تحولات نرخ تورم در کشور شد.

با توجه به افزایش حجم معاملات و همچنین متوسط نرخ هر متر منزل و خانه نسبت به فروردین سال شمسی قبل، بانک مرکزی اینگونه تحلیل کرده که هرچند در فروردین‌ماه سال شمسی جاری حجم معاملات مطابق روال همه ساله و همچنین تحت تاثیر تعطیلات نوروز با کاهش محسوسی نسبت به اسفندماه مواجه شده، ولی باید توجه داشت با آن حال رشد معاملات در مقایسه با ماه مشابه سال شمسی قبل حکایت از تداوم رونق معاملات حاکم شده بر بازار مسکن از ابتدای زمستان سال شمسی قبل دارد.

آن در حالی می باشد که بانک مرکزی پیش تر نیز از به رونق افتادن بازار مسکن در سال شمسی جاری خبر داده بود. دلیل آن بانک جهت آن پیش بینی آن بود که با توجه به ثباتی که در متغیرهای کلان اقتصادی حاکم شده و همچنین از سویی دیگر تسهیلات جدیدی که در حوزه مسکن از طریق شبکه بانکی عرضه شده می باشد می تواند عامل تحرک و همچنین رونق در بازار مسکن باشد.

 

ایسنا

onlineblackjack.money

بانک مرکزی: رونق معاملات مسکن ادامه دارد در تاریخ ۲۷ April 2016 | 9:06 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …