خانه / اخبار مسکن / دیدگاه فعالان قسمت و بخش مسکن از بعدی بازار

دیدگاه فعالان قسمت و بخش مسکن از بعدی بازار

دیدگاه فعالان قسمت و بخش مسکن از بعدی بازار

|دیدگاه فعالان قسمت و بخش مسکن از بعدی بازار از خراسان مسکن|

در حالی رکود مسکن وارد چهارمین سال شمسی خود شده می باشد که بعضی فعالان آن قسمت و بخش معتقدند تاپایان سال شمسی هم دگرگونی و تغییری در آن اوضاع ساخته یا ایجاد نمی‌می شود، البته تیمی هم به رونق مسکن امیدوارند.

رونق به‌معنای سونامی نیست

دیدگاه فعالان قسمت و بخش مسکن از بعدی بازار

در حالی رکود مسکن وارد چهارمین سال شمسی خود شده می باشد که بعضی فعالان آن قسمت و بخش معتقدند تاپایان سال شمسی هم دگرگونی و تغییری در آن اوضاع ساخته یا ایجاد نمی‌می شود، البته تیمی هم به رونق مسکن امیدوارند.

بعدی بازار مسکن یکی از موضوعاتی که خریداران، فروشندگان و همچنین سازندگان مسکن به دنبال آن هم خواهند بود و همچنین در آن بین اختلاف نظرهای متفاوتی وجود دارد، چرا که بعضی معتقدند بازار مسکن امسال از رکود خارج می‌می شود و همچنین دسته دیگر اعتقادی به آن موضوع ندارند.

به به گفته اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، در واقع از دو سال شمسی پیش به تا حال، نظرات متفاوتی در خصوص بازار مسکن داده شده و همچنین هر تیمی آیند‌ه‌ای ویژه ای را جهت بازار مسکن پیش بینی کرده می باشد، تعدادی از کارشناسان هم در آن مدت، پیش بینی سونامی نرخ‌ها را داشتند که هنوز با گذشت آن مدت، اتفاقی نیافته و همچنین حتی نرخ مسکن کاهش هم یافته می باشد.

بنابراین پیش بینی بعدی بازار مسکن چندان آسان به نظر نمی‌آید و همچنین حتی اجرای برجام هم نتوانست شوک مورد نظر بعضی را به آن بازار وارد کند. به همین دلیل بعضی معتقدند تا زمانی که اقتصاد کلان کشور دگرگونی و تغییری نکند، مسکن همچنان در آن شرایط باقی می‌ماند.

همچنین بانک مرکزی در جدید و تو و تازه‌ترین به گفته خود اعلام کرده که در فروردین ماه امسال تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهرستان تهران به ۵۹۱۸ واحد مسکونی رسیده می باشد که نسبت به ماه مشابه سال شمسی قبل ۲۰.۴ قسمت و بخش افزایش نشان می‌دهد.

در ماه مورد به گفته، متوسط نرخ خرید و همچنین فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهرستان تهران ۳۹.۹ میلیون ریال بوده که نسبت به ماه مشابه سال شمسی قبل ۴.۳ قسمت و بخش افزایش نشان می دهد.

توزیع تعداد معاملات انجام شده بر حسب منطقه ها و مناطق متنوع و گوناگون و مختلف شهرستان تهران در فروردین ماه سال شمسی ۱۳۹۵ حاکی از آن هم می باشد که از میان منطقه ها و مناطق ۲۲ گانه شهرستان تهران، منطقه ۵ با سهم ۱۴ درصدی از کل معاملات، بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه نامه را به خود اختصاص داده می باشد.

دیدگاه فعالان قسمت و بخش ساختمان در مورد بعدی مسکن

حسن محتشم ریاست انجمن انبوه سازان استان تهران با گفتن آنکه با توجه به اجرایی شدن برجام، حکومت می‌تواند از آن شرایط بهره بری و استفاده کرده و همچنین قسمت و بخش ساختمان را فعال کند، گفت: حکومت می‌تواند با بالاترین منابع، قسمت و بخش مسکن را از رکود خارج کند و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی اجرایی جهت آن کار داشته باشد.

او همچنین با انتقاد از عدم اجرای طرح مشارکت در بافت‌های فرسوده، افزود: با موانعی که پیش روی ساخت مسکن وجود دارد، نمی قدرت امیدوار بود که مسکن از رکود خارج می شود، آن در حالی می باشد که امکانات بسیاری جهت رونق بازار مسکن وجود دارد.

محتشم به وارد شدن سرمایه های خارجی و همچنین رونق گردشگری اشاره کرد و همچنین گفت: حکومت می تواند از گردشگری هم جهت رونق بازار مسکن بهره بری و استفاده کند و همچنین صنایع مرتبط با قسمت و بخش ساختمان هم از آن طریق رونق می گیرد ولی باید توجه داشت به تا حال آن اتفاق نیافتاده می باشد.

او همچنین، رونق گردشگری را موجب افزایش سطح دخل و درآمد جامعه و همچنین رونق اقتصاد دانست و همچنین اظهار داشت: آن موارد به روش بدون واسطه و غیر مستقیم در بازار مسکن اثر گذار می باشد. او همچنین ادامه داد: تیم اقتصادی حکومت بایستی و حتما تمهیداتی داشته باشد تا مسکن از رکود خارج می شود در غیراینصورت امسال هم دگرگونی و تغییری را در قسمت و بخش مسکن شاهد نخواهیم بود.

همچنین فرشید پورحاجت دبیر کانون سراسری انبوه سازان معتقد می باشد که بازار مسکن حتما رونق پیدا می‌کند ولی باید توجه داشت آن به معنای افزایش نرخ‌ها نیست.

او همچنین با گفتن آنکه شهروندان و مردم شهر استقبال خوبی از بازار املاک دارند ولی باید توجه داشت هنوز به رشد معاملات نرسیده می باشد، گفت: نباید زمانی که سونامی در بازار مسکن بوده را ملاک قرار دهیم، چرا که در آن هم زمان، بازار در شرایط متعادلی نبود.

پورحاجت با اشاره به آنکه بازار مسکن در حال خروج از رکود می باشد، اظهار داشت: اطلاعات همکاران نشان می‌دهد شهروندان و مردم شهر تمایل پیدا کرده اند که وارد بازار مسکن شوند ولی باید توجه داشت حکومت بایستی و حتما با یک برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی جلوی افزایش تورم را بگیرد.

ارسال به فیسبوک
ارسال به لینکداین
ارسال به توییتر


دیدگاه فعالان قسمت و بخش مسکن از بعدی بازار در تاریخ ۲۹ April 2016 | 9:18 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …