خانه / اخبار خراسان / سند چشم انداز شهرستان مشهد نیازمند بازنگری می باشد/ مدیریت شهری مشهد بایستی و حتما دانش بنیان می شود

سند چشم انداز شهرستان مشهد نیازمند بازنگری می باشد/ مدیریت شهری مشهد بایستی و حتما دانش بنیان می شود

سند چشم انداز شهرستان مشهد نیازمند بازنگری می باشد/ مدیریت شهری مشهد بایستی و حتما دانش بنیان می شود

|سند چشم انداز شهرستان مشهد نیازمند بازنگری می باشد/ مدیریت شهری مشهد بایستی و حتما دانش بنیان می شود از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، عقیل ملکی فر شامگاه سه شنبه در جلسه هویت بعدی شهرستان مشهد به همت تیم مشاوران جوون شهرداری مشهد با اشاره به لزوم بازنگری در سند چشم انداز شهرستان مشهد اظهار داشت: در سند چشم انداز شهرستان مشهد بایستی و حتما طرح توسعه زیارت خارجی امام و پیشوا رضا (ع) مورد بررسی کردن قرار گیرد در واقع در جهان امروز فرهنگ منبع ثروت و همچنین اقتدار و قدرت می باشد و همچنین رواج صنایع خلاقت و همچنین فرهنگی در مشهد ضروری می باشد.

او همچنین افزود: مدیریت شهری مشهد بایستی و حتما دانش بنیان می شود تا بتوانیم به سمت داشتن  یک جامعه فرهنگی یا به تعبیر بهتر ملت فرهنگی حرکت کنیم.

ملکی‌فر با اشاره به ضرورت توجه با گردشگری مذهبی به عنوان مهم‌ترین ظرفیت هویت ساز مشهد گفت: مشهد از لحاظ مذهبی بایستی و حتما در دنیا مرکزیت داشته باشد و همچنین در واقع بایستی و حتما از کلانشهری به سمت محبوب‌ترین جهانشهر فرهنگی معنوی در جهان حرکت کند و همچنین آن پیشامد جدید در افق ۳۰ ساله مشهد گنجانده می شود.

عضو انجمن علمی بعدی نگری ایران تصریح کرد: در حال حاضر شهرستان مشهد دچار تناقض هویتی می باشد و همچنین جهت حل آن موضوع بایستی و حتما بریک ظرفیت تمرکز کنیم امروزه جهانشهرها شهرهایی تخصصی خواهند بود در واقع هویت تابع ماموریت می باشد و همچنین ماوریت شهرستان مشهد گسترش طرح زیارت خارجی و همچنین تغییر پیدا کردن شدن به محبوب‌ترین جهانشهر فرهنگی معنوی می باشد.

ملکی‌فر با اشاره به آنکه حرکت فعلی شهرستان مشهد به سمت هویت زدایی می باشد گفت: هویت زیارتی و همچنین معنوی مشهد مهم‌ترین و همچنین قوی‌ترین عنصر هویتی  آن شهرستان می باشد ولی باید توجه داشت در حال حاضر دچار التقاط فرهنگی در ظاهر شده‌ایم، در واقعیت و حقیقت مشهد جهت پیشرفت اقتصادی مستلزم و نیاز به گسترش صنایع کارخانه‌ای ندارد و همچنین سرمایه گذاری در صنایع خلاق و همچنین فرهنگی چندین برابر پیش از محصولات صنعتی سودآور می باشد و همچنین به رشد اقتصادی و همچنین اشتغال زایی جهت  قشر فرهیخته جامعه منجر می‌می شود.

در ادامه حجت الاسلام حسنعلی اخلاقی عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی مشهد با اشاره به نقش حوزه علمیه در مسائل هویتی شهرستان مشهد اظهار داشت: حوزه علمیه مشهد حوزه دوم جهان تشیع می باشد و همچنین در واقع درهیچ شهری  سه ظرفیت حرم، حوزه و همچنین دانشگاه را در کنار هم و همچنین با ویژگی‌ها و همچنین موقعیتی شبیه شهرستان مشهد نداریم.

او همچنین افزود: مشهد سالانه میزبان زائرانی از ۱۰۰ ملیت گوناگون می باشد و همچنین حضور حدود ۲ تا ۳ میلیون زائر غیر ایرانی باره ساز ساخته یا ایجاد یک رسانه پهناور و بزرگ فرهنگی در شهرستان مشهد شده می باشد که بایستی و حتما از آن ظرفیت بهره بری و استفاده کرد.

اخلاقی با گفتن آنکه اولویت‌ها و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها در بسیاری از موارد در عمل تحقق نمی‌یابد گفت: ما در شهرستان مشهد بایستی و حتما کسی که عضو شهر است فرهنگی داشته باشیم همانطور که بارها نقل شده می باشد محور انقلاب اسلامی حوزه فرهنگ می باشد و همچنین مشهد مهد تمدن و همچنین محور حرکت‌های فرهنگی در ایران می باشد.

عضو کمیسون فرهنگی شورای اسلامی شهرستان با اشاره به آنکه شورای چهارم آن دغدغه‌ها را در نظر گرفته می باشد تصریح کرد: بیش از دو سال شمسی و همچنین نیم می باشد که روی مولفه‌های شهرستان اسلامی مشغول کار هستیم ولی باید توجه داشت به پس نتیجه آن می شود که‌ای نرسیده‌ایم در واقع مبانی نظری اسلام غنی می باشد ولی باید توجه داشت تغییر پیدا کردن به مدل نشده می باشد و همچنین در حوزه و همچنین دانشگاه در راستای بهره‌گیری از علوم انسانی اسلامی فعالیت مثبتی نداشتیم.

او همچنین خاطرنشان کرد: طرح‌های بسیاری نظیر اطلس زیارتی ایران را تهیه کردیم ولی باید توجه داشت به جایی نرسید در مشهد ظرفیت خیلی زیاد می باشد ولی باید توجه داشت ما منفعل هستیم که در آن راه نیز همچون تجربه دفاع مقدس که از اعتماد به جوانان به پس نتیجه آن می شود که مطلوب رسیدیم، نیازمند مشاوره و همچنین مشارکت جوانان جهت از قوه به فعل تغییر پیدا کردن کردن ظرفیت‌ها هستیم.

انتهای پیام/

سند چشم انداز شهرستان مشهد نیازمند بازنگری می باشد/ مدیریت شهری مشهد بایستی و حتما دانش بنیان می شود در تاریخ ۳ May 2016 | 8:12 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …