خانه / اخبار مسکن / اوضاع نابسامان ساخت‌وساز در گلستان/از بین رفتن حس …

اوضاع نابسامان ساخت‌وساز در گلستان/از بین رفتن حس …

اوضاع نابسامان ساخت‌وساز در گلستان/از بین رفتن حس …

|اوضاع نابسامان ساخت‌وساز در گلستان/از بین رفتن حس … از خراسان مسکن|

http://www.bananews.ir/

همایش بزرگداشت روز معمار به میزبانی گرگان برگزار شد و همچنین در آن هم از اوضاع ساخت و همچنین ساز در استان گلستان و همچنین همچنین شرایط معماری و همچنین شهرسازی استان انتقاد شد.

به به گفته بنانیوز(BanaNews.ir)؛ همایش بزرگداشت روز معمار با حضور ریاست نهاد نظام مهندسی استان گلستان و همچنین بعضی از اساتید برجسته آن رشته شامگاه سه شنبه به میزبانی موسسه میرداماد گرگان برگزار شد.

سید مجتبی موسوی، ریاست نهاد نظام مهندسی ساختمان استان گلستان نخستین سخران آن برنامه جذاب و جالب و خوب بود موسوی گفت: سوم اردیبهشت زاد روز شیخ بهایی روز معمار نام گذاری شده می باشد چرا که افرادی که چیزی را در ذهن و همچنین اندیشه خود پرورش می دهند و همچنین یک شگفتی خلق می کنند معمار نام دارند.

او همچنین افزود: در واقعیت و حقیقت چیزی که خلق می می شود در صورتی که برگرفته از معماری اسلامی باشد ما را به نیاکانمان پیوند وهویت ما را شکل می دهد.

موسوی اظهار کرد: بایستی و حتما آن روز را به شهروندان و مردم شهر و همچنین جامعه بهره برداران تبریک گفت چرا که از خلاقیت، علم و همچنین هنر آن مهندسان معمار، از زمان قبل تا به اکنون بهره برده اند.

در ادامه، مدیر مسکن و همچنین ساختمان راه و همچنین شهرسازی استان گلستان به عنوان دومین سخنران به تمجید از شخصیت شیخ بهایی پرداخت و همچنین گفت: شیخ بهایی شخصیت ادبی بالایی داشتند و همچنین در مباحث ریاضیات و همچنین معماری از برجسته ترین دانشمندان ایرانی بودند.

محمود تیموری افزود: چیزی که اخیرا به آن هم پرداخته می می شود کسی که عضو شهر است محوری و همچنین به نوعی هویت انسانی در فضای شهری می باشد.

او همچنین تصریح کرد: در قبل شهرهای ما بر اساس پدافند غیرعامل ساخته می شد و همچنین چند سالی می باشد که دوباره در ایران به آن هم پرداخته می می شود.

مدیر مسکن و همچنین ساختمان راه و همچنین شهرسازی استان گلستان افزود: شاید سیاست گذاری غلط و همچنین دخالت بدون مطالعه حکومت های قبل در حوزه های شهرسازی، معماری و همچنین مسکن باعث شده بسیاری از چیزها را در آن حوزه ها از دست بدهیم.

تیموری تاکید کرد: بایستی و حتما ببینیم چه بلایی بر سر بافت های قدیمی می آید؛ یک سری ساختمان های جدید را جایگزین ساختمان هایی می کنیم که در قبل بر اساس شرایط آب و همچنین هوایی و همچنین اقلیم شهرمان ساخته شده می باشد و همچنین آن در حالی می باشد که آن ساختمان های جدید مصالحش از شهرهای دیگر می رسد و همچنین با آب و همچنین هوای شهرستان ما سازگاری ندارد.

اوضاع نا به سامان ساختمان ساز در گرگان

ابوالحسن اسلانی عضو معمار هیئت مدیره نهاد نظام مهندسی و همچنین عضو هیئت مدیره انجمن مهندسان معمار استان گلستان در حاشیه آن همایش به روزنامه نویس و خبرنگار مهر گفت: در حوزه معماری و همچنین شهرستان سازی اوضاع ساختمان سازی در کشور و همچنین استان ما به قدری نا به سامان می باشد که زندگی شهروندان و مردم شهر را تحت تاثیر قرار داده می باشد.

او همچنین با اشاره به سیمای شهرستان گفت: شهرستان ما در بحث منظر و همچنین سیمای شهرستان و همچنین همچنین فضای درون ساختمان دچار مشکل می باشد حتی در بعضی منطقه ها و مناطق فاصله کم ساختمان ها از هم، زندگی شهروندان و مردم شهر را تحت تاثیر قرار داده می باشد.

اسلانی افزود: برنامه جذاب و جالب و خوب های ما در حوزه نظام مهندسی و همچنین معماری آن می باشد که از طریق دستگاه های متنوع و گوناگون و مختلف مانند اداره کل راه و همچنین شهرسازی استان گلستان، استانداری و همچنین نهاد نظام مهندسی وارد شویم و همچنین در جهت کارهایی شامل ساماندهی مناظر شهری با تصویب قانون و همچنین مقررات نظام مند قدمی برداریم.

آن عضو هیئت مدیره با اشاره به معماری سنتی که در قبل وجود داشته می باشد، گفت: معماری قبل در شهرها و روستاها به گونه ای بود که جهت دسترسی شهروندان و مردم شهر سلسله مراتب ویژه ای وجود داشته می باشد به آن شکل که ابتدا وارد فضاهای عمومی می شدند بعد از آن هم وارد فضای نیمه عمومی، نیمه خصوصی و همچنین بعد فضای خصوصی.

معماری جدید تعلقات را از بین برده می باشد

اسلانی با ابراز تاسف از نا به سامانی های به وجود آمده در معماری معاصر اظهار کرد: متاسفانه ما محلات را از بین بردیم و همچنین آن بحث و داستان حس تعلقات را در شهروندان و مردم شهر از بین برده و همچنین باعث شده که هیچگونه حس تعلقی نداشته باشند.

او همچنین افزود: شاید در قبل وارد هر محله ای می شدیم مشخص بود آن محله متعلق به چه مردمی و همچنین با چه خصوصیاتی بوده می باشد؛ محلات با هم متغایر و متفاوت بودند ولی در حال حاظر هر جا وارد می شویم شکل و همچنین نمای ساختمان ها را شبیه به هم می بینیم و همچنین بحث معماری، فضای سبز و همچنین استاندارد های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را که بایستی و حتما داشته باشند را ندارند.

دایان ایگدری دیگر عضو معمار هیئت مدیره نظام مهندسی و همچنین خزانه دار نهاد نظام مهندسی در ارتباط و رابطه با ارتقای معماری در سطح استان گلستان گفت: ما جهت آنکه بتوانیم معماری را ارتقا دهیم ابتدا بایستی و حتما معماران را ارتقا دهیم که آن امر به حیطه طراحی و همچنین نظارت باز می گردد.

ایگدری با اشاره به برنامه جذاب و جالب و خوب های نهاد نظام مهندسی گفت: نهاد نظام مهندسی برنامه جذاب و جالب و خوب های وسیعی درزمینه طراحی دارد و همچنین نمونه کوچک آن هم نرم افزارهای طراحی می باشد چرا که ما در حیطه بهره بری و استفاده از نرم افزارهای طراحی فقیر هستیم و همچنین آن وسیله اصولی و کاربردی جهت رسیدن به پس نتیجه آن می شود که طراحی مهم می باشد.

مقدار و اندازه و میزان اتلاف انژری در ایران ۵ برابر دنیا

خزانه دار نهاد نظام مهندسی استان گلستان افزود: مقدار و اندازه و میزان اتلاف انرژی در ایران پنج برابر سایر کشورهای دنیاست و همچنین آن یک اخطار می باشد چرا که ما در حال بهره بری و استفاده از منابع فرزندان بعدی آن مرز و همچنین بوم هستیم.

دایان ایگدری تصریح کرد: جهت رفع آن مشکل بایستی و حتما به سمت ساختمان هایی با صرفه انرژی بالا برویم و همچنین آن نرم افزارها به ما کمک می کند تا از آن پتانسیل و همچنین عایق ها به نحو احسن بهره بری و استفاده کنیم و همچنین مبحث ۱۹ که به صرفه جویی در مصرف انرژی می پردازد بایستی و حتما یکی از مبناهای اصلی کارمان باشد.

هر معماری حاصل زمان خودش می باشد

او همچنین با اشاره به موضوعی به نام روح زمان که لوکوربوزیه یکی از بزرگان معماری دنیا اولین بار به آن هم اشاره کرده می باشد، گفت: هر معماری حاصل زمان خودش می باشد و همچنین برگشت به قبل در معماری مفهومی ندارد و همچنین در واقع تکنولوژی و همچنین اقتصاد می باشد که اساس معماری را تشکیل می دهد.

خزانه دار نهاد نظام مهندسی استان گلستان تصریح کرد: فرهنگ در روح زمان به تدریج تغییر می کند و همچنین برگشت کامل به معماری قبل به نوعی عقبگرد می باشد و همچنین ما بایستی و حتما سعی کنیم چیزهای جدیدی به معماری اضافه کنیم و همچنین گام های نوینی در آن راستا برداریم.

حلیمه جرجانی دیگرعضو هیئت مدیره نظام مهندسی استان گلستان گفت: معماری قدیمی ارزش بسیاری دارد مخصوصا در بحث سیما و همچنین منظر شهری و همچنین آن در حالی می باشد که ما امروزه در آن ارتباط و رابطه با بحران رو به هستیم و همچنین جهت رفع آن هم بایستی و حتما کارگروه هایی تشکیل دهیم که چگونه آن سبک را حفظ کنیم.

جرجانی افزود: هیئت مدیره هفتم با شعار بالا بردن کیفیت ساخت و همچنین ساز در جامعه مهندسان شروع به کار کرد و همچنین شرط آن هم آن می باشد که به همشهریان کار خوب ارائه دهیم وبرای آنکه به آن مهم برسیم بایستی و حتما معماری، عمران، مکانیک، برق و همچنین تمامی رشته ها دست در دست هم دهند.

در آن همایش کارگاه هایی با موضوع معماری سنتی و همچنین بررسی کردن مدل های قدیمی با حضور اساتید برجسته برگزار شد.

 

مهر

اوضاع نابسامان ساخت‌وساز در گلستان/از بین رفتن حس … در تاریخ ۴ May 2016 | 9:15 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …