خانه / اخبار مسکن / خبرهای آخوندی از تامین اقتصادی و مالی مسکن

خبرهای آخوندی از تامین اقتصادی و مالی مسکن

خبرهای آخوندی از تامین اقتصادی و مالی مسکن

|خبرهای آخوندی از تامین اقتصادی و مالی مسکن از خراسان مسکن|

وزیر راه و همچنین شهرسازی گفت: به زودی با تغییر پیدا کردن بانک مسکن از حالت تخصصی و همچنین تجاری به بانک توسعه‌ای، تحولات ویژه‌ای در حوزه تامین اقتصادی و مالی مسکن رخ می‌دهد.

بانک مسکن به بانک توسعه‌ای تغییر پیدا کردن می‌می شود

خبرهای آخوندی از تامین اقتصادی و مالی مسکن

وزیر راه و همچنین شهرسازی گفت: به زودی با تغییر پیدا کردن بانک مسکن از حالت تخصصی و همچنین تجاری به بانک توسعه‌ای، تحولات ویژه‌ای در حوزه تامین اقتصادی و مالی مسکن رخ می‌دهد.

عباس آخوندی با حضور در جمع مدیران ارشد بانک مسکن با گفتن آن مطلب و همچنین با اشاره به آنکه اصلاحیه اساسنامه بانک مراحل پایانی را پشت سر می‌گذارد، از ارائه آن اصلاحیه به حکومت جهت تغییر پیدا کردن آن بانک به بانک توسعه‌ای در بعدی نزدیک خبر داد.

به به گفته اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وزیر راه‌ و همچنین ‌شهرسازی از تلاش جهت کسب مجوز تامین اقتصادی و مالی ساخت شهرک‌های مسکونی (ساخت‌و همچنین‌ساز در مقیاس‌های پهناور و بزرگ) در شورای پول و همچنین اعتبار خبر داد که با صدور آن مجوز اجازه راه‌اندازی صندوق پس‌انداز و همچنین تسهیلات مسکن پروژه‌ای و همچنین منطقه‌ای به بانک مسکن داده می‌می شود.

او همچنین گفت: آن صندوق‌ها که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هم سابقه فعالیت در تامین اقتصادی و مالی پروژه‌های پهناور و بزرگ ساختمانی را داشتند با اتکا به سپرده‌های متقاضیان مسکن در آن هم منطقه یا محله و همچنین همچنین جذب سرمایه‌های نقدی سرمایه‌گذاران ساختمانی مقیم آن هم منطقه، منابع اقتصادی و مالی مورد مستلزم و نیاز جهت ساخت شهرک یا ساخت وسازهای انبوه مسکونی را تامین می‌کنند.

آخوندی با اشاره به فعالیت بانک مسکن در حوزه مسکن از قبل به تا حال تصریح کرد: در شرایط رکودی بازار مسکن، بانک توسعه‌ای مسکن می‌تواند آن سیکل رکودی را با یک مداخله سامان‌مند اقتصادی به مسیر رونق هدایت کند.

او همچنین ادامه داد: بنابراین پیشنهادی که من داشتم و همچنین اخیرا حکومت هم توجه بیشتری به آن هم کرده، آن می باشد که بانک مسکن ماموریت توسعه‌ای خود را که طی سال شمسی‌های اخیر از دست داده بود و همچنین به بانک تخصصی تجاری تغییر پیدا کردن شده بود، به‌روش مجدد به دست آورد. در واقع بانک توسعه‌ای مسکن ابزاری باشد جهت آنکه تمام منابع حکومت در قسمت و بخش مسکن را اهرم کند و همچنین آن قسمت و بخش را از حالت رکودی خارج کند. به همین دلیل به زودی اصلاحیه اساسنامه بانک مسکن و همچنین تغییر پیدا کردن آن هم به بانک توسعه‌ای را به حکومت تقدیم می‌کنیم.

آخوندی افزود: به دنبال آن هستیم که بانک مسکن به‌عنوان بانک توسعه‌ای تمام ابزارهای پولی و همچنین اقتصادی و مالی جهت تجهیز منابع را فعال کند؛ به آن مفهوم که مجددا صندوق پروژه جهت تامین اقتصادی و مالی پروژه‌های پهناور و بزرگ داشته باشیم. به‌عنوان نمونه صندوق‌های پس‌انداز و همچنین تامین اقتصادی و مالی جهت توسعه شهری و همچنین شهرهای جدید به روش مشخص در حوزه جنوبی ایران در حاشیه خلیج فارس و همچنین دریای عمان که بتوانیم پروژه‌های پهناور و بزرگ مقیاس را آغاز کنیم. در آن مسیر به‌روش قطع بایستی و حتما به سمت توسعه و همچنین راه‌اندازی صندوق‌های زمین و همچنین ساختمان و همچنین بهره بری و استفاده از ابزارهای بازار سرمایه و همچنین بورس جهت تامین اقتصادی و مالی قسمت و بخش مسکن حرکت کنیم.

وزیر راه‌و همچنین‌شهرسازی همچنین با تاکید بر آنکه شعب بانک مسکن بایستی و حتما از حالت گیشه‌ای خارج می شود و همچنین به سمتی برود که بتواند به خانوارها به خصوص خانوارهای متقاضی خرید مسکن مشاوره اقتصادی و مالی بدهد، گفت: در بحث اقتصاد خرد خیلی زیاد مهم می باشد که یک شعبه بانک بتواند به یک خانوار کمک کند و همچنین مشاوره اقتصادی و مالی بدهد.

او همچنین افزود: بانک مسکن مستلزم و نیاز به آن دارد که در هر شعبه‌ای یک مشاور اقتصادی و مالی داشته باشد که هنگام و زمانی که یک خانوار و همچنین فردی به بانک رفت و آمد و مراجعه می‌کند و همچنین در مورد آن که چگونه منزل و خانه‌دار شوم سئوال می‌کند، به او مشاوره اقتصادی و مالی بدهد و همچنین بتواند تمام فرآیند منزل و خانه‌دار شدن را جهت هر خانوار رفت و آمد و مراجعه‌کننده به تفکیک به او همچنین ارائه کند.

وزیر راه‌و همچنین‌شهرسازی همچنین تاکید کرد: به‌زودی مصوبه صندوق‌های پس‌انداز مسکن پروژه‌ای و همچنین تسهیلات منطقه‌ای را از شورای پول و همچنین اعتبار گرفتن می‌کنیم که فصل جدید و تو و تازه، بنیه جدید و همچنین تحول قابل توجهی در ساخت وساز و همچنین بازار مسکن محسوب می‌می شود.

ارسال به فیسبوک
ارسال به لینکداین
ارسال به توییتر


خبرهای آخوندی از تامین اقتصادی و مالی مسکن در تاریخ ۴ May 2016 | 8:28 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …