خانه / اخبار خراسان / ۱۱ میلیون بی‌بضاعت زیر پوشش طرح تحول نظام سلامت خواهند بود/بازسازی و همچنین بهسازی یک میلیون و همچنین ۵۰۰ هزار مترمربع مرکز درمانی

۱۱ میلیون بی‌بضاعت زیر پوشش طرح تحول نظام سلامت خواهند بود/بازسازی و همچنین بهسازی یک میلیون و همچنین ۵۰۰ هزار مترمربع مرکز درمانی

۱۱ میلیون بی‌بضاعت زیر پوشش طرح تحول نظام سلامت خواهند بود/بازسازی و همچنین بهسازی یک میلیون و همچنین ۵۰۰ هزار مترمربع مرکز درمانی

|۱۱ میلیون بی‌بضاعت زیر پوشش طرح تحول نظام سلامت خواهند بود/بازسازی و همچنین بهسازی یک میلیون و همچنین ۵۰۰ هزار مترمربع مرکز درمانی از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، سید حسن قاضی‌زاده‌ هاشمی همین امشب در جشنواره شهید مطهری دانشگاه علوم علم پزشکی جدید مشهد  گفت: یکی از مهم‌ترین تاثیرات و همچنین اثرات مطلوب طرح نظام تحول سلامت زیر پوشش قرار گرفتن  ۱۱ میلیون فرد یا شخص از شهروندان و مردم شهر بی‌بضاعت کشور می باشد.

او همچنین افزود: ۳۰۰ قلم دارو در کشور کمبود داشتیم که خوشبختانه آن بحران دارو و همچنین عدم وجود ۳۰۰ قلم دارو در کشور در حال حاضر بررسی کننده و پروهشگر شده می باشد.

وزیر بهداشت، درمان و همچنین آموزش علم پزشکی جدید خاطرنشان کرد: برنامه جذاب و جالب و خوب طرح تحول نظام سلامت شامل قسمت و بخش‌های متعددی بوده و همچنین به تا حال تنها بخشی از آن هم اجرایی شده می باشد ولی باید توجه داشت خوشبختانه رضایت شهروندان و مردم شهر و همچنین افرادی که سرویس ها و خدمات طرح به آنها ارائه شده را به همراه داشته می باشد.

قاضی‌زاده‌هاشمی با اشاره به آثار مثبت اجرای طرح تحول نظام سلامت خاطرنشان کرد: بعد از اجرایی شدن آن طرح معظلات و مسائل و مشکلات مرتبط به کمبود دارو مرتفع شد و همچنین همچنین ارجاع بیماران جهت تأمین دارو و همچنین سرویس ها و خدمات آزمایشگاهی نیز متوقف شد و همچنین تخلفات شکل‌گرفته در آن حوزه با دوران قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت قابل مقایسه نیست.

او همچنین گفت: همچنین و علاوه بر آن هزینه‌های بستری بیمار در بیمارستان نیز کاهش یافته و همچنین هزینه‌های درمان در حوزه بیماران شهری به ۶ قسمت و بخش و همچنین جهت بیماران روستایی به ۳ قسمت و بخش کاهش پیدا کرده می باشد.

قاضی‌زاده‌هاشمی وزارت بهداشت را جزو پر اعتراض‌ترین وزارت خانه‌ها تا قبل از اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت عنوان کرد و همچنین گفت: نظرسنجی‌های مختلفی بعد از اجرایی شدن آن طرح گرفته شده و همچنین خوشبختانه افزایش رضایت مردمی را به همراه داشته می باشد.

وزیر بهداشت، درمان و همچنین آموزش علم پزشکی جدید با اشاره به پیشرو بودن دانشگاه علوم علم پزشکی جدید مشهد در اجرای آن طرح خاطرنشان کرد: آثار مثبت اجرای طرح در منطقه ها و مناطق حاشیه شهرستان مشهد مشهود می باشد و همچنین از آن بابت قدردان زحمات ریاست دانشگاه علوم علم پزشکی جدید مشهد هستیم.

قاضی‌زاده‌هاشمی با اشاره به آنکه طرح تحول نظام سلامت بایستی و حتما با جدیت و همچنین نیرو ادامه پیدا کند تصریح کرد: در آن باره سایر نهاد‌ها به ویژه حکومت و همچنین مجلس بایستی و حتما پای کار و همچنین حمایت بیایند، همچنین و علاوه بر آن امیدواریم مجلس دهم نیز در حوزه سلامت اقدامات جدیدی را در دستور کار قرار دهد.

او همچنین افزود: در قالب برنامه جذاب و جالب و خوب تحول نظام سلامت بیش از ۱۱ میلیون فرد یا شخص تحت پوشش بیمه قرار گرفته و همچنین یک میلیون و همچنین ۵۰۰ هزار مترمربع از مراکز درمانی سراسر کشور نیز تحت بهسازی و همچنین بازسازی قرار گرفت.

وزیر بهداشت، درمان و همچنین آموزش علم پزشکی جدید با اشاره به معضل حاشیه‌نشینی و همچنین ضرورت ارائه سرویس ها و خدمات درمانی به جمعیت حاشیه‌نشین گفت: حاشیه‌نشینی جزو مخاطرات اصلی کلانشهرهای کشور می باشد که بعد از اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت در حوزه سرویس ها و خدمات درمانی در آن منطقه ها و مناطق نیز با تحول روبه‌رو بودیم.

قاضی‌زاده‌هاشمی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین معظلات و مسائل و مشکلات وزارت بهداشت و همچنین همچنین دانشگاه‌های علوم علم پزشکی جدید پرداخت‌های با تأخیر طولانی از سوی نهاد‌های بیمه‌گر می باشد. آن در حالی می باشد که از زمان اجرایی شدن برنامه جذاب و جالب و خوب تحول نظام سلامت مقرر شد پرداخت مطالبات حداکثر ظرف مدت یکماه انجام می شود ولی باید توجه داشت هنوز هم شاهد معوقات ۱۰ تا ۱۱ ماهه هستیم.

او همچنین گفتن کرد: یکی از راهکارهایی که جهت مقابله با آن پیشامد جدید می‌قدرت در نظر گرفت یکپارچه‌سازی نهاد‌های بیمه‌گر می باشد. همچنین و علاوه بر آن می‌قدرت جهت کالاها و همچنین اقدامات آسیب‌رسان نیز عوارض در نظر گرفت.

وزیر بهداشت، درمان و همچنین آموزش علم پزشکی جدید تصریح کرد: تحول و همچنین نوآوری در آموزش علم پزشکی جدید یکی از گام‌های بنیادی برنامه جذاب و جالب و خوب تحول در نظام سلامت می باشد که ثمرات آن هم در کوتاه مدت شاید قابل دیدن نباشد ولی باید توجه داشت در بلندمدت می‌قدرت آثار مناسبی را در آن هم دیدن کرد.

قاضی‌زاده‌هاشمی گفتن کرد: در حال حاضر حکومت به دلیل کاهش درآمدها در باره پرداخت یارانه‌ها معظلات و مسائل و مشکلات فراوانی دارد. حال آنکه در صورتی که بخشی از آن هزینه‌ها در حوزه سلامت مصرف می شود شرایط به مراتب بهتری را می‌توانیم در حوزه بهداشت و همچنین سلامت و همچنین همچنین دارو و همچنین درمان رقم بزنیم.

او همچنین مجموع اعتبارات طرح تحول نظام سلامت را ۱۸۰۰ میلیارد تومان دانست و همچنین گفت: البته به تا حال ۵۰ قسمت و بخش هزینه‌های مرتبط به آن طرح هنوز بررسی کننده و پروهشگر نشده و همچنین حکومت در تلاش می باشد آن طرح را با کیفیت ادامه دهد.

وزیر بهداشت، درمان و همچنین آموزش علم پزشکی جدید به پیشامد جدید ارتقاء دانشگاه علوم علم پزشکی جدید مشهد در حوزه آموزش و همچنین پژوهش اشاره کرد و همچنین گفت: امیدواریم آن دانشگاه در حوزه اجرای طرح تحول نظام سلامت نیز همچنان پیشگام باشد.

قاضی‌زاده‌هاشمی اظهار داشت: اصلاح هزینه‌های جراحی و همچنین ویزیت پزشکان از مهم‌ترین موضوعاتی می باشد که در طرح تحول نظام سلامت به آن هم توجه شده و همچنین همچنان نیز در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/

۱۱ میلیون بی‌بضاعت زیر پوشش طرح تحول نظام سلامت خواهند بود/بازسازی و همچنین بهسازی یک میلیون و همچنین ۵۰۰ هزار مترمربع مرکز درمانی در تاریخ ۵ May 2016 | 6:47 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …