خانه / اخبار خراسان / خراسان‌رضوی به ۳۰۰ هزار کیسه خون و همچنین فرآورده‌های خونی مستلزم و نیاز دارد

خراسان‌رضوی به ۳۰۰ هزار کیسه خون و همچنین فرآورده‌های خونی مستلزم و نیاز دارد

خراسان‌رضوی به ۳۰۰ هزار کیسه خون و همچنین فرآورده‌های خونی مستلزم و نیاز دارد

|خراسان‌رضوی به ۳۰۰ هزار کیسه خون و همچنین فرآورده‌های خونی مستلزم و نیاز دارد از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، حمیدرضا اسلامی ظهر امروز در نشست خبری نهاد انتقال خون اظهار داشت: جهت رسیدن به سطح بین‌المللی در حوزه انتقال خون، معظلات و مسائل و مشکلات و همچنین ایراداتی که بازرسان آلمانی جهت صدور گواهینامه بین‌المللی استاندارد اروپا گرفته بودند را رفع کردیم و همچنین هفته قبل موفق شدیم به گواهینامه بین‌المللی دست پیدا کنیم.

مدیرکل نهاد انتقال خون خراسان‌رضوی افزود: بررسی کردن‌های بازرسان آلمانی هر۲ سال شمسی یکبار می باشد که سال شمسی قبل مشروط شدیم ولی باید توجه داشت امسال توانستیم آن گواهینامه مهم بین المللی را کسب کنیم.

اسلامی تصریح کرد:  افتخار ما تاییده وزارت بهداشت و همچنین درمان آلمان می باشد و همچنین تمامی فعالیت‌های نهاد از لحظه اهدا خون تا لحظه فرستادن خون به بیمارستان تحت نظارت قرار دارد و همچنین با آن همکاری منسجم توانستیم درحال حاضر در رتبه سوم کشور قرار بگیریم.

او همچنین در مورد  بودجه نهاد انتقال خون خراسان‌رضوی در سال شمسی جاری عنوان کرد: مبلغ ۵۰۰میلیون تومان اعتبار به نهاد تعلق گرفته که در آن بین تنها ۲۷۰ میلیون تومان بررسی کننده و پروهشگر شده بطوری‌که تنها  ۵۷ قسمت و بخش از اعتبارات دریافتی نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب بودجه به‌دست نهاد انتقال خون خراسان رضوی رسیده می باشد.

مدیرکل نهاد انتقال خون خراسان‌رضوی با اشاره به آنکه درحال حاضر تنها جهت ۵۷ هزار کیسه خون  بودجه داریم گفت: با تلاش‌های فراوان همکاران و همچنین بهره بری و استفاده از همین امکانات ناچیز امروز توانستیم حدود  ۳۰۰هزار کیسه خون و همچنین فرآورده‌های خونی را تامین کنیم.

او همچنین خاطرنشان کرد: درحال حاضر شاهد افزایش روزافزون تعداد عمل‌ها در بیمارستان‌های خصوصی و همچنین دولتی هستیم و همچنین مستلزم و نیاز استان خراسان رضوی ۳۰۰ هزار کیسه خون و همچنین فرآورده‌های خونی می باشد.

مدیرکل نهاد انتقال خون خراسان رضوی در مورد ذخایر و همچنین انبارهای نهاد انتقال خون گفت: برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی‌ کرده‌ایم تا ذخایر و همچنین انبارهای خونی ما به سمت جامعه برگردند و همچنین انبار انتقال خون در رگ‌های اهداکنندگان همیشگی باشد و همچنین در لحظه مستلزم و نیاز با آن عزیزان تماسی مبنی بر اهدا خون برقرار می شود.

او همچنین اظهار داشت: مشهد مقدس شامل ۳۰ میلیون زائر در سال شمسی می باشد و همچنین پشتیبانی و همچنین تامین احتیاجات آن زائرین در حوزه کاری ما نیازمند مساعدت‌ها و همچنین کمک‌های آستان قدس رضوی هستیم.

اسلامی افزود: به تا حال بیش از ۹هزار کیسه خون و همچنین فرآورده‌های خونی به بیمارستان رضوی انتقال پیداکرده می باشد.

مدیرکل نهاد انتقال خون خراسان رضوی خاطرنشان کرد: به عنوان رکوردی جدید در اسناد افرادی که اهدا خون داشته‌اند فردی شناسایی شده که بیش از ۲۲۰ بار اهدا خون داشته و همچنین از سال شمسی ۵۸ آن عمل خداپسندانه را انجام داده می باشد.

انتهای پیام/

خراسان‌رضوی به ۳۰۰ هزار کیسه خون و همچنین فرآورده‌های خونی مستلزم و نیاز دارد در تاریخ ۷ May 2016 | 10:07 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …