خانه / اخبار مسکن / هر واحد مسکن مهر بیش از ۳۰۰ میلیون ریال جهت حکومت …

هر واحد مسکن مهر بیش از ۳۰۰ میلیون ریال جهت حکومت …

هر واحد مسکن مهر بیش از ۳۰۰ میلیون ریال جهت حکومت …

|هر واحد مسکن مهر بیش از ۳۰۰ میلیون ریال جهت حکومت … از خراسان مسکن|

http://www.bananews.ir/

ایمان طاهر ضمن تشریح اقدامات انجام شده در طرح مسکن مهر گفت: ۶۰۰۰ واحد مسکن مهر فاقد متقاضی در استان اصفهان موجود می باشد که با شرایطی راحت‌تر از مسکن مهر به متقاضیان واگذار خواهد شد.

به به گفته بنانیوز(BanaNews.ir)؛ طی مصاحبه انجام شده، ایمان طاهر مدیر مسکن و همچنین ساختمان آن اداره کل با اشاره به مشخصات مسکن مهر استان و همچنین ارزیابی آن طرح در استان گفت: احداث پروژه‌های مسکن مهر در استان اصفهان با آماری بالغ بر ۲۲۲ هزار واحد مسکونی از سال شمسی ۸۶ آغاز شد که از آن تعداد ۶۱ هزار واحد مسکن روستایی و همچنین بنگاه‌های زودبازده و همچنین ۱۶۱ هزار واحد مسکن مهر شهری می باشد. آن تعداد واحد با بودجه‌ای بالغ بر ۱۱ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شد که ۴۵۰۰ میلیارد تومان آن هم تسهیلات پرداختی و همچنین مابقی آورده متقاضیان بوده می باشد.

از تعداد ۱۶۱ هزار واحد مسکن مهر شهری به تا حال ۱۳۹ هزار واحد افتتاح شده که با کسر ۶ هزار واحد فاقد متقاضی ۱۶ هزار واحد باقیمانده تا پایان سال شمسی ۹۵ در استان تکمیل وتحویل متقاضیان خواهد شد.

خوشبختانه در استان اصفهان مکان‌سنجی زمین‌ها به گونه‌ای بوده که از مراکز شهرستان ها خارج نیست، که آن مورد در خصوص شهرهای جدید استثنا می باشد.

او همچنین در خصوص سرویس ها و خدمات روبنایی و همچنین زیربنایی واحدهای مسکن مهر گفت: مشکل ویژه ای در باره سرویس ها و خدمات زیربنایی وجود ندارد و همچنین تمام واحدها از امکانات آب، برق و همچنین گاز برخوردارند و همچنین در باره سرویس ها و خدمات روبنایی، مهمترین مشکل در وبسایت و مرکز خبرهای جدید‌های مسکن مهر سرویس ها و خدمات روبنایی می باشد که تلاش می‌می شود حداقل‌های ممکن جهت شهروندان و مردم شهر تامین می شود.

مدیرمسکن و همچنین ساختمان اداره کل راه و همچنین شهرسازی استان اصفهان ابراز داشت: خوشبختانه طرح‌های آماده‌سازی در حال تحویل به شهرداری‌هاست که به تا حال ۴۴ شهرستان سرویس ها و خدمات آماده‌سازی آنها تحویل شهرداری‌ها شده و همچنین شهرداری در قبال تحویل زمین، یارانه و همچنین قیر مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد که نسبت به ساخته یا ایجاد فضای سبز و همچنین آماده‌سازی آن پروژه‌ها اقدام نمایند و همچنین آن نویدی می باشد جهت شهروندان و مردم شهر که بتوان در اینخصوص حداقل‌های ممکن را تامین نمود.

او همچنین با توجه به آمار خیلی زیاد بالای مسکن مهر در استان و همچنین مستلزم و نیاز به بودجه و همچنین اعتبارات اکثرا و بیشتر در باره ارائه سرویس ها و خدمات روبنایی اذعان داشت: سرویس ها و خدمات روبنایی از قبیل ساخته یا ایجاد و همچنین احداث فضای سبز ، مسجد ، آتش نشانی، کلانتری ، آموزشی و همچنین درمانی در پروژه‌ها یکی از چالش‌های آن طرح بوده که طبق قانون ساماندهی مسکن، سرویس ها و خدمات روبنایی به دست دستگاه‌های متولی می باشد لکن، با توجه به آنکه شهروندان و مردم شهر اکثرا و بیشتر وزارت راه و همچنین شهرسازی را متولی ساخت مسکن مهر می‌شناسند از آن جهت توقعی جهت متقاضیان ساخته یا ایجاد شده که در آن مورد آن اداره کل نیز سعی در تامین حداقل‌ها نموده می باشد.

طاهر با اشاره به شرایط خاص وبسایت و مرکز خبرهای جدید‌های مسکن مهر در شهرهای جدید فولادشهر، بهارستان و همچنین مجلسی گفت: با توجه به آمار خیلی زیاد بالای تعداد واحدهای مسکن مهر در شهرهای جدید همیاری مسئولین استانی و همچنین کشوری مستلزم و نیاز می باشد تا بتوان معظلات و مسائل و مشکلات موجود در وبسایت و مرکز خبرهای جدید‌های مسکن مهر در شهرهای جدید را مرتفع نمود، کما آنکه در راستای تامین سرویس ها و خدمات روبنایی در شهرستان جدید فولادشهر یک پاسگاه پلیس و همچنین ۶ باب مدرسه ساخته شده و همچنین سرویس ها و خدمات عمومی غیره ای نیز در دستور کار می باشد و همچنین در آن راستا شهرستان مجلسی به یک شهرستان تمام و همچنین کمال تغییر پیدا کردن شده و همچنین تمام سرویس ها و خدمات فرهنگی، آموزشی و همچنین امنیتی در آن هم موجود می باشد.

در طرح مسکن مهر سند اعیانی به محض تقسیط تسهیلات به نام خریدار می‌می شود ولی سند ملک، بدلیل مالکیت ۹۹ ساله زمین توسط حکومت، در اجاره حکومت می باشد تازمانی که متقاضی هزینه زمین را پرداخت نماید که از ۱۳۹ هزار واحد تحویلی به تا حال بیش از ۱۱۰هزار واحد سند اعیانی به نام متقاضی شده می باشد.

او همچنین درخصوص آنکه آیا مصالح مورد بهره بری و استفاده در ساخت مسکن مهر از کیفیت و همچنین استاندارد مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری برخوردار می باشد گفت:

با توجه به نظارت نهاد نظام مهندسی ساختمان بر ساخت واحدهای مسکن مهر و همچنین با توجه به گزارشات اداره استاندارد و همچنین بازدیدهایی که در طی ساخت واحدها انجام گردیده خوشبختانه سعی شده مصالح بکار رفته در آن واحدها شامل استاندارد و همچنین تاییدیه نظام مهندسی باشند.

او همچنین در ارزیابی طرح مسکن مهر اظهار داشت: ساخت واحدهای مسکن مهر چنانچه با حجم کمتر و همچنین با درایت بیشتری شروع می‌شد پس نتیجه آن می شود که بهتری داشت و همچنین مستلزم و نیاز می باشد که از درست کردن شهرستان ها در خارج از حریم جلوگیری می شود و همچنین آن هزینه‌ها اکثرا و بیشتر در احیای بافت‌‌های فرسوده و همچنین ناکارآمد شهری بهره بری و استفاده می شود.

طاهر گفت: حکومت به ازای هر واحد مسکن مهر حدود بیش از ۳۰ میلیون تومان هزینه کرده می باشد که آن هزینه‌ها شامل پول زمین، یارانه‌های بانکی، تفاوت سود بانک و همچنین فضاهای روبنایی ساخته شده می‌می شود.

او همچنین از طرح مسکن فرهنگی و اجتماعی نیز اینگونه به گفته داد ضمن آنکه آن طرح در بافت‌های ناکارآمد شهری شروع شده ولی در خصوص مسکن فرهنگی و اجتماعی هنوز جزییات طرح به استان‌ها ابلاغ نشده و همچنین در نیمه دوم سال شمسی ۹۵ شروع خواهد شد که به محض ابلاغ جزییات به اطلاع عموم خواهد رسید.

سرانجام واحدهای فاقد متقاضی نیز صحبت پایانی آن مدیر ساختمان و همچنین مسکن بود.

در استان بیش از ۶۰۰۰ واحد مسکن مهر فاقد متقاضی می باشد که بدلیل نداشتن شرایط مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری، اقدامی جهت تحویل آنها انجام نشده و همچنین با اراده و تصمیم راسخ وزارت خانه قرار شد به عنوان پروژه‌های خود مالک، اراضی تحویل انبوه‌ساز و همچنین با ارائه تسهیلات به متقاضیان، با شرایط راحت‌تر از مسکن مهر تحویل و همچنین با نرخ روز بفروش برسد.

 

پایگاه خبری وزارت راه و همچنین شهرسازی

هر واحد مسکن مهر بیش از ۳۰۰ میلیون ریال جهت حکومت … در تاریخ ۷ May 2016 | 12:09 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …