خانه / اخبار خراسان / کمبود تجهیزات خودرویی مشکل عمده محیط‌زیست شهرستان قوچان می باشد

کمبود تجهیزات خودرویی مشکل عمده محیط‌زیست شهرستان قوچان می باشد

کمبود تجهیزات خودرویی مشکل عمده محیط‌زیست شهرستان قوچان می باشد

|کمبود تجهیزات خودرویی مشکل عمده محیط‌زیست شهرستان قوچان می باشد از خراسان مسکن|

رحمان حسین‌زاده در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار تسنیم در قوچان اظهار داشت: شهرستان قوچان به دلیل برخورداری از آب و همچنین هوا و همچنین طبیعت ویژه و همچنین کوهستانی بودن از تنوع خوب زیست محیطی برخوردار می باشد. آن شهرستان در ابتدای سه حوزه آبریز رودخانه‎های اترک، کشف رود و همچنین قره قوم قرار دارد که سرچشمه رودخانه‌های اترک و همچنین کشف رود در قوچان می باشد.

او همچنین با اشاره به وجود دو نقطه حفاظت شده در آن شهرستان گفتن داشت: قوچان شامل دو منطقه حفاظت شده در بادام با ۳۴ هزار هکتار و همچنین قره جغه با ۳۳ هزار هکتار می باشد.

مدیر محیط زیست قوچان گفت: در آن شهرستان در حدود ۶ هزار هکتار منطقه شکار ممنوع مرزی وجود دارد که در آن هم گونه‌های جانوری  شاخص شامل پلنگ، کبک دری، قوچ و همچنین میش کل، و همچنین بز گربه پلاس وغیره وجود دارد.

حسین زاده با گفتن آنکه مراتع آن شهرستان جزو مراتع درجه یک استان محسوب می‌می شود افزود: تراکم خوب گونه‌های شاخص گیاهی شامل درختان ارس، افرای وحشی، درمنه و همچنین گون و همچنین وجود رودخانه دائمی و همچنین پرآب در بادام و همچنین شمخال سبب شده تا آن منطقه ها و مناطق جزو مراتع درجه یک استان و همچنین از جاذبه‌های  زیبای گردشگری محسوب می شود.

او همچنین افزود: بیش از ۴۰۰گونه از پرندگان در آن شهرستان وجود دارند و همچنین در سرشماری سال شمسی ۹۴ بیش از ۱۵۶ مورد پرنده و همچنین ۳۱ مورد پستاندار دیدن شده، همچنین امسال به تا حال ۳۴ پرنده، ۴بره وحشی و همچنین یک توله شغال از متخلفین کشف و همچنین یا توسط دوستداران محیط زیست به آن اداره تحویل داده شده می باشد.

مدیر محیط زیست قوچان در ادامه با اشاره به مهمترین چالش‌های محیط زیست قوچان گفتن داشت: با توجه به وجود ۳۹ ردیف سازمانی در شهرستان کل قوه موجود ۷ فرد یا شخص می باشد که حداقل ۱۶ نیرو از قبیل ۱۲ محیط‌بان و همچنین ۴نیروی اداری و همچنین کارشناس مورد مستلزم و نیاز می باشد که  طبعاً به رغم تلاش و همچنین کوشش خیلی زیاد کارکنان موجود آن کمبود نیرو در عملکرد آن اداره در حفاظت از محیط زیست تاثیرگذار می باشد.

او همچنین افزود: در بحث امکانات خودرویی نیز در حال حاضر از دو خودروی موجود در آن اداره یکی کاملاً فرسوده و همچنین پرهزینه می باشد و همچنین حداقل وجود ۵ دستگاه خودرو جهت آن اداره مورد مستلزم و نیاز می باشد.

حسین زاده در پایان گفتن داشت : عدم ساماندهی دامداران توسط منابع طبیعی  وعدم خرید پروانه چرای منطقه ها و مناطق امن، عملاً آن منطقه ها و مناطق را در معرض خطر قرار داده که مستلزم و نیاز به توجه اکثرا و بیشتر مسئولان دارد.

انتهای پیام/

کمبود تجهیزات خودرویی مشکل عمده محیط‌زیست شهرستان قوچان می باشد در تاریخ ۹ May 2016 | 8:30 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …