خانه / اخبار مسکن / صدور دوباره پروانه ساختمان از هفته بعدی/ اجرای مبحث …

صدور دوباره پروانه ساختمان از هفته بعدی/ اجرای مبحث …

صدور دوباره پروانه ساختمان از هفته بعدی/ اجرای مبحث …

|صدور دوباره پروانه ساختمان از هفته بعدی/ اجرای مبحث … از خراسان مسکن|

http://www.bananews.ir/

ریاست نهاد نظام مهندسی ساختمان استان تهران از توافق با شهرداری در مشخص کردن انتخاب مهندس ناظر خبر داد و همچنین گفت: اجرای مبحث ۱۶ مقررات ملی در ساختمان‌ها اجباری می‌می شود.

به نقل از بنانیوز(BanaNews.ir)؛ حبیب‌الله بیطرف در نشست خبری در پاسخ به پرسش مهر در خصوص تعلیق صدور پروانه ساختمانی به دلیل عدم مشخص کردن مهندس ناظر از سوی نهاد نظام مهندسی ساختمان گفت: مشکلی که بین نهاد نظام مهندسی استان تهران و همچنین شهرداری وجود داشت، انتخاب مهندس ناظر با مشکل مواجه شده بود که بعد از نمایش جلسات، دوباره مشخص کردن مهندس ناظر به نهاد واگذار شد.

او همچنین افزود: از ابتدای سال شمسی ۹۵، مشخص کردن مهندس ناظر را شهرداری بر عهده مالک قرار داده بود که بعد از نمایش جلسات و همچنین مذاکرات متعدد، بنا شد تا زمان مشخص کردن تکلیف آن موضوع، انتخاب مهندس ناظر متوقف می شود تا جلسات به پس نتیجه آن می شود که برسد.

ریاست نهاد نظام مهندسی ساختمان استان تهران با گفتن آنکه صورت جلسه تا حدود یک هفته دیگر در سیستم ها پیاده سازی می می شود، اظهار داشت: بنابراین تا کمتر از یک هفته دیگر دوباره روند صدور پروانه ساختمانی بعد از سه هفته آغاز می می شود.

بیطرف با گفتن آنکه در یک ماه و همچنین نیم قبل مجموعا ۱۶ جلسه در ارتباط و رابطه با حل آن مشکل بین دو نهاد برگزار شد، توضیح داد: اختلاف نهاد نظام مهندسی و همچنین شهرداری تهران در پرتو هم‌اندیشی دستگاه ها به پس نتیجه آن می شود که رسید.

او همچنین با اشاره به آنکه آن تفاهم نامه شش قسمت و بخش دارد، گفت: قسمت و بخش اول مرتبط به انتخاب مهندس ناظر، قسمت و بخش دوم کنترل مرحله دوم نقشه ها (نقشه های فاز دو)، قسمت و بخش سوم مرتبط به شناسنامه فنی- ملکی، قسمت و بخش چهارم مطالعات ژئوتکنیک و همچنین شناسایی های زیرساختی جهت فنداسیون ساختمان ها، قسمت و بخش پنجم مرتبط به سازندگان و همچنین مجریان ذی صلاح و همچنین قسمت و بخش ششم مرتبط با پرونده های ارجاع شده در طول یک و همچنین نیم ماه قبل می باشد.

ریاست نهاد نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اشاره به آنکه مواضع قوانین و قانونی نهاد مورد اثبات و یا تایید قرار گرفت، گفت: آن توافق نامه در شش قسمت و بخش به فرآیندهای صدور پروانه ساختمانی، کنترل ساخت و همچنین سازها و همچنین تسهیل آنها می پردازد.

بیطرف همچنین با اشاره به موافقتنامه اجرایی مبحث ۱۶ مقررات ملی ساختمان و همچنین الزامات مدیریت مصرف آب خاطرنشان کرد: به تازگی موافقتنامه‌ای بین نهاد نظام مهندسی استان تهران و همچنین شرکت آب و همچنین فاضلاب استان منعقد شده تا مبحث ۱۶ جهت ساخت و همچنین سازهای شهری انجام می شود. او همچنین اضافه کرد: مبحث ۱۶ موافقتنامه ملی ساختمان به تبیین استانداردها، ضوابط، مقررات و همچنین الزامات مرتبط با تاسیسات بهداشتی و همچنین آب و همچنین فاضلاب ساختمان ها و همچنین اماکن می پردازد.

ریاست نهاد نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اشاره به آنکه از سال شمسی ۸۶ تفاهم نامه ۳ جانبه بین وزارت نیرو، وزارت مسکن و همچنین شهرسازی و همچنین نهاد نظام مهندسی منعقد شده بود، اظهار داشت: ولی باید توجه داشت به دلایل متنوع و گوناگون و مختلف آن تفاهم نامه در استان تهران اجرایی نشد، ولی باید توجه داشت بر اساس آن هم تا زمانی که آن استانداردها اجرایی نشود، انشعاب آب و همچنین برق به یکدیگر متصل نخواهد شد.

بیطرف با اشاره به آنکه تمامی ساختمان ها در جهار باره بایستی و حتما از تاسیسات استاندارد برخوردار باشند تا انشعاب آب و همچنین فاضلاب را گرفتن کنند، گفت: آن استانداردها در قالب چهار چک‌لیست مشخص کردن شده و همچنین آن چک‌لیست ها مبنای کنترل مهندسان ناظر خواهد بود.

او همچنین افزود: چک لیست اول مرتبط به لوله کشی آب سرد و همچنین گرم ساختمان ها می باشد که ۳۷ مورد در آن هم ذکر شده می باشد. همچنین چک لیست دوم مرتبط به لوازم بهداشتی می باشد که ۱۲ مورد در آن هم مشخص کردن شده می باشد.

ریاست نهاد نظام مهندسی ساختمان استان تهران با گفتن آنکه چک‌لیست سوم مرتبط به لوله کشی آب باران با ۱۸ مورد می باشد، توضیح داد: چهارمین چک‌لیست مرتبط به تجهیزات بهینه‌سازی مصرف آب شامل ۸ مورد می باشد، بنابراین تمامی آن موارد بایستی و حتما در ساختمان ها به اجرا برسد.

او همچنین با اشاره به آنکه قسمت و بخش بسیاری از زیرساخت ها شامل مشخص کردن مهندسان، آموزش آنها، نمایش دوره های آموزشی تخصصی، فراهم کردن نرم افزار اجرای کار، مشخص کردن نظارت نهاد بر کار مهندسان و همچنین فراهم کردن مقررات ضوابط چک‌لیست ها و همچنین شیوه نامه ها انجام شده می باشد، افزود: نهاد آماده می باشد تا واردکنندگان کالاهای غیراستاندارد را به عنوان لیست سیاه به جامعه معرفی کند. بیطرف ادامه داد: نظام مهندسی استان تهران و همچنین شرکت آب و همچنین فاضلاب جهت اجرای مبحث ۱۶ مقررات ملی به توافق رسیدند و همچنین در بعدی ای نزدیک آن کار به اجرا در می آید.

 

مهر

صدور دوباره پروانه ساختمان از هفته بعدی/ اجرای مبحث … در تاریخ ۱۱ May 2016 | 8:30 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …