خانه / اخبار خراسان / جایزه بین‌المللی فردوسی سال شمسی ۲۰۱۷ به پژوهشگران اعطا می‌می شود

جایزه بین‌المللی فردوسی سال شمسی ۲۰۱۷ به پژوهشگران اعطا می‌می شود

جایزه بین‌المللی فردوسی سال شمسی ۲۰۱۷ به پژوهشگران اعطا می‌می شود

|جایزه بین‌المللی فردوسی سال شمسی ۲۰۱۷ به پژوهشگران اعطا می‌می شود از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس علیرضا رشیدیان عصر امروز در مراسم بزرگداشت فردوسی‌که در جوار آرمگاه آن شاعر برگزار شد، اظهار داشت: حکومت یازدهم اهتمام ویژه‌ای نسبت به حفظ و همچنین گسترش گنجینه‌های پهناور و بزرگ ادبی و همچنین هنری دارد.

او همچنین با اشاره به آن مطلب که حکومت دبیر و همچنین امید نسبت به منطقه توس توجه ویژه دارد، افزود: حکومت در کنار سایر فعالیت‌های عمرانی خود نسبت به رفع محدویت‌ها و همچنین آبادانی منطقه توس توجه مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را دارد.

رشیدیان خاطرنشان‌کرد: جایزه بین‌المللی فردوسی در راستای حمایت از فردوسی پژوهان در سال شمسی ۲۰۱۷ به پژوهشگران عرصه فردوسی اعطا می‌می شود.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد:حفظ هویت بخشی و همچنین ارزش تاریخی ایرانیان در کنار ارزش‌های ادبی و همچنین حماسی شاهنامه درخشان می باشد.

او همچنین با گفتن آنکه حکیم ابوالقاسم فردوسی با ظرافت‌های بیانی و همچنین کلامی سبب ماندگاری زبان فارسی شد، افزود:حکیم ابوالقاسم فردوسی  به عنوان شاخص‌ترین چهره در تاریخ و همچنین فرهنگ ایران می باشد چراکه  بلاغت کلام آن شاعرحماسه سرا با گذشت سده‌های سبب شد تا فرهنگ و همچنین ادب پارسی ماندگار بماند.

استاندار خراسان رضوی با تاکید براینکه فردوسی مجالی مستحکم جهت حفظ هویت ایران و همچنین زبان فارسی می باشد، گفت: انعکاس فضای سیاسی و همچنین فرهنگی و اجتماعی دوران فردوسی و همچنین تاریخ سرزمین کهن ایران ومزین بودن شاهنامه به اندیشه‌های پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم(ص) از ویژگی‌های بارز شاهنامه فردوسی می باشد.

رشیدیان خاطر نشان کرد: امروز بایستی و حتما فردوسی‌پژوهان جهت حفظ و همچنین گسترش هویت اسلامی و همچنین ایرانی تلاش کنند وادامه دهنده راه آن شاعر نام آور کشور باشند.

انتهای پیام/

جایزه بین‌المللی فردوسی سال شمسی ۲۰۱۷ به پژوهشگران اعطا می‌می شود در تاریخ ۱۴ May 2016 | 5:19 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …