خانه / اخبار خراسان / شعب ارائه سرویس ها و خدمات قضایی در استان خراسان‌رضوی افزایش یافت

شعب ارائه سرویس ها و خدمات قضایی در استان خراسان‌رضوی افزایش یافت

شعب ارائه سرویس ها و خدمات قضایی در استان خراسان‌رضوی افزایش یافت

|شعب ارائه سرویس ها و خدمات قضایی در استان خراسان‌رضوی افزایش یافت از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، حجت‌الاسلام علی مظفری ظهر امروز در جمع مسئولان ستادی، اداری و همچنین قضایی خراسان‌رضوی در مجتمع قضایی ولایت مشهد با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در باره مسائل فرهنگی اظهار داشت: مقام معظم رهبری با نگاه توأم با بصیرت از سال شمسی‌ها پیش در باره لزوم توجه بیش از پیش به مسائل فرهنگی جامعه تذکراتی به صورت مستمر ارائه می فرمودند و همچنین توجه مسئولان را به مسائلی مانند تهاجم فرهنگی و همچنین شبیخون فرهنگی جلب می‌کردند.

او همچنین با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع نخبگان گفت: ایشان مکرراً از نخبگان شامل رجال حوزوی و همچنین دانشگاهی، طلاب و همچنین دانشجویان و همچنین سایر تشکل‌های مردمی به روش جد خواستار مطالبه‌گری از مسئولان در باره مسائل فرهنگی و اجتماعی به ویژه مسائل فرهنگی شده‌اند بنابراین تمامی آحاد جامعه موظفند نسبت به دغدغه‌های ولی امر جامعه اسلامی حساسیت داشته باشند.

مظفری با اشاره به پویایی فقه اسلامی خاطرنشان کرد: افتخار ما اجرای قوانینی می باشد که مبتنی بر شرع مقدس اسلام و همچنین فقه پویای شیعه می باشد و همچنین ضروری می باشد تمامی مسئولان به ویژه مسئولان فرهنگی مواضع خود را براساس خواست جامعه اسلامی تنظیم کرده و همچنین موضع گیری کنند.

ریاست کل دادگستری خراسان رضوی نسل جوون را امید بعدی میهن اسلامی دانست و همچنین خاطرنشان کرد: جوانان امروز به عنوان افسران جنگ نرم راه شهیدان در دفاع از کیان نظام اسلامی را ادامه می‌دهند و همچنین امید امام و پیشوا (ره)، مقام معظم رهبری و همچنین همه دوست داران ایران عزیز به آن جوانان می باشد.

او همچنین خاطرنشان کرد: تمامی دستگاه‌ها و همچنین مسئولان موظف خواهند بود طبق قانون به وظیفه خود در برخورد با جرایم و همچنین تخلفات به ویژه جرایم و همچنین تخلفاتی که حوزه نظم و همچنین عفت عمومی را هدف قرار می‌دهد و همچنین همچنین مظاهر علنی فساد، قاطعانه عمل کنند.

مظفری با اشاره به سیاست‌های اصولی دستگاه قضایی در باره حفظ حقوق شهروندی گفت: دستگاه قضایی به عنوان مرکز ثقل حاکمیت نظام مقدس اسلامی همواره با بهره‌گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری و همچنین نیز توجه به برنامه جذاب و جالب و خوب‌های بالادستی شامل برنامه جذاب و جالب و خوب‌های توسعه قضایی، همواره اقدامات مؤثری در آن باره به انجام رسانده می باشد.

او همچنین ضمن تأکید بر لزوم رعایت حقوق شهروندان به مراجعان در تمامی مراحل دادرسی خاطرنشان کرد: وظیفه ما اجرای شرع مقدس و همچنین قانون می باشد و همچنین مسئولان بایستی و حتما به همه مقولات، شامل حقوق شهروندی نگاهی واقع نگرانه داشته باشند.

ریاست کل دادگستری خراسان رضوی تأکید کرد: براساس فلسفه حقوق شهروندی بایستی و حتما به‌دنبال آن باشیم که چه عواملی در جامعه سبب نقض قانون می‌می شود و همچنین به‌دنبال رفع آن هم باشیم.

او همچنین یکی از اصول اساسی در باره حقوق شهروندی را رسیدگی دقیق و همچنین به موقع به پرونده‌ها دانست و همچنین افزود: به‌حمدالله در مدت اخیر تلاش بی‌وقفه‌ای با رعایت تمام جهات شرعی و همچنین قوانین و قانونی در آن باره به انجام رسیده می باشد.

مظفری خاطرنشان کرد: شعار ما در مجموعه قضایی استان در باره حقوق شهروندی ارائه سرویس ها و خدمات هرچه مطلوب‌تر به مراجعان؛ کنترل ورودی پرونده‌ها؛ کاهش موجودی پرونده‌ها و همچنین اجرای قاطعانه احکام می باشد که در آن باره موفقیت‌های چشمگیری نیز به‌دست آمده به‌طوری که در مدت اخیر با تلاش‌های گرفته شده شاهد کاهش بیش از ۷۰ هزار پرونده از موجودی شعب، افزایش تعداد شعب جهت تسهیل دسترسی مراجعان به سرویس ها و خدمات قضایی بوده می باشد.

انتهای پیام/

شعب ارائه سرویس ها و خدمات قضایی در استان خراسان‌رضوی افزایش یافت در تاریخ ۱۶ May 2016 | 10:20 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …