خانه / اخبار مسکن / واکنش تندگویان به طرح صیانت از باغات

واکنش تندگویان به طرح صیانت از باغات

واکنش تندگویان به طرح صیانت از باغات

|واکنش تندگویان به طرح صیانت از باغات از خراسان مسکن|

http://www.bananews.ir/

طرح صیانت از باغاتی که به گفته یکی از افراد شورای شهرستان مدت‌ها در کشوی میز هیات رییسه شورا خاک می‌خورد، نهایتا روز قبل در لیست دستور جلسات صحن علنی شورای شهرستان قرار گرفت.

به به گفته بنانیوز(BanaNews.ir)؛ با آنکه تمام وقت چهار ساعته شورا به بررسی کردن آن لایحه گذشت ولی باید توجه داشت تنها چهار ماده آن هم بررسی کردن شد و همچنین نهایتا جهت مطالعه اکثرا و بیشتر به کمیسیون مربوطه برگشت داده شد با آن حال سخنگوی کمیسیون معماری و همچنین شهرسازی معتقد می باشد با وضع قوانین جدید نمی قدرت باغات تهران را حفظ کرد و همچنین بایستی و حتما ضمانت اجرایی جهت قوانین ساخته یا ایجاد کرد.

محمدمهدی تندگویان در خصوص بازگشت مجدد طرح صیانت از باغات به کمیسیون سلامت شورای شهرستان بازگردانده شد، گفت: طرح صیانت از باغات که از سوی کمیسیون سلامت و همچنین محیط زیست شورای شهرستان تهران جهت بررسی کردن به صحن علنی شورا ارجاع داده شده بود در واقع کاهش مقدار و اندازه و میزان بهره‌برداری شهروندان و مردم شهر از باغات را دنبال می‌کرد.

او همچنین که به آن طرح انتقاد داشت، گفت: اعتراض من آن می باشد که مگر مصوبات قبلی اجرا شده و همچنین یا حتی ضمانت اجرایی دارند که مجدد قانون جدیدی در آن باره تصویب می‌کنیم.

تندگویان با گفتن آنکه متاسفانه طی سال شمسی‌های اخیر تا به حال یک مورد ملک که اقدام به تخریب درختان کرده مصادره و همچنین یا به تا حال شهردار منطقه یا ناحیه و همچنین یا حتی یک قوه شهرداری در بحث قطع درختان عزل نشده می باشد، گفت: تا هنگامی که آن روند ادامه داشته باشد هر چقدر قانون وضع کنیم بازدارنده نخواهد بود.

سخنگوی کمیسیون معماری و همچنین شهرسازی با گلایه از عدم برخورد مناسب قوه قضاییه با مسببان قطع درخت، با اثبات و یا تایید کاهش مقدار و اندازه و میزان بهره‌برداری شهروندان و مردم شهر از باغات به ۷٫۵ قسمت و بخش، گفت: تا هنگام و زمانی که که بر اساس قانون اشخاص می‌توانند حتی ۷٫۵ قسمت و بخش در باغ خود ساخت و همچنین ساز داشته باشند ولی باید توجه داشت ۶۰ قسمت و بخش گودبرداری می‌کنند و همچنین هیچ کس با متخلفان برخورد نمی‌کند نمی قدرت از باغات محافظت کرد.

تندگویان افزود: علیرغم مکاتبه با نهاد بازرسی شهرداری و همچنین قوه قضاییه می بینیم که هیچ اتفاقی در حوزه برخورد با تخریب‌کنندگان فضای سبز صورت نمی‌گیرد حالا چه تفاوتی دارد که مقدار و اندازه و میزان بهره‌برداری ۷٫۵ قسمت و بخش یا کمتر و همچنین اکثرا و بیشتر باشد چرا که تخلف صورت می‌گیرد و همچنین نمی‌قدرت با آن هم برخورد کرد.

 

ایسنا

onlineblackjack.money

واکنش تندگویان به طرح صیانت از باغات در تاریخ ۱۶ May 2016 | 1:19 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …