خانه / اخبار مسکن / آغاز جنب و همچنین جوش در بازار اجاره مسکن

آغاز جنب و همچنین جوش در بازار اجاره مسکن

آغاز جنب و همچنین جوش در بازار اجاره مسکن

|آغاز جنب و همچنین جوش در بازار اجاره مسکن از خراسان مسکن|

http://www.bananews.ir/

در حالی مرکز آمار ایران از افزایش متوسط ۹ درصدی اجاره بها در زمستان پارسال نسبت به زمستان سال شمسی ۹۳ خبر داده که به گفته مشاوران املاک طی دو ماه اول امسال نرخ اجاره بها نسبت به مدت مشابه سال شمسی قبل ۱۰ تا ۱۵ قسمت و بخش افزایش یافته می باشد.

به به گفته بنانیوز(BanaNews.ir)؛ اخیرا مرکز آمار ایران در گزارشی از افزایش ۹٫۵ درصدی اجاره بها در زمستان سال شمسی قبل نسبت به زمستان سال شمسی ۹۳ خبر داد.

بر آن اساس میانگین مبلغ اجاره ماهانه به‌همچنین و علاوه سه قسمت و بخش ودیعه پرداختی جهت اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌ های معاملات شهرستان تهران معادل ۱۹۸ هزار و همچنین ۱۵۳ ریال با میانگین مساحت ۷۵ متر مربع و همچنین متوسط عمر بنای ۱۳ سال شمسی بود.

آن مقدار و اندازه و میزان اجاره بها نسبت به فصل قبل از آن هم یعنی فصل برگ ریزان پاییز ۹۴ چهار قسمت و بخش کاهش و همچنین نسبت به فصل مشابه سال شمسی قبل از آن هم (زمستان ۹۳) ۹٫۵ قسمت و بخش، افزایش داشته می باشد.

تعداد معاملات اجاره زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهرستان تهران نیز طی زمستان ۹۴ نسبت به فصل فصل برگ ریزان پاییز آن هم سال شمسی ۷٫۹ قسمت و بخش افزایش و همچنین نسبت به فصل مشابه سال شمسی قبل (زمستان ۹۳) ۱۹٫۴ قسمت و بخش کاهش داشته می باشد.

از سوی دیگر ریاست اتحادیه مشاوان املاک نیز دیروز از افزایش معاملات مسکن خبر داد و همچنین به تسنیم گفت: در فروردین امسال ۶۳۹۰ قرارداد خرید و همچنین فروش در شهرستان تهران و همچنین ۸۱۹۹ قرارداد اجاره ثبت شد، در حالی که در فروردین ۹۴ در خرید و همچنین فروش ۵۹۸۹ فقره و همچنین در اجاره ۷۳۱۸ فقره بوده می باشد.

عقبایی افزود: در حوزه اجاره تا ۱۴ اردیبهشت ماه امسال ۷۷۶۲ قرارداد اجاره در تهران ثبت شد در حالی که مدت مشابه پارسال ۶۸۰۴ قرارداد داشته ایم.

مشاوران املاک سطح پایتخت نیز از افزایش صعودی قراردادهای اجاره بها خبر می دهند. یکی از مشاوران املاک مرکز تهران در آن باره به تسنیم گفت: از ابتدای اردیبهشت ماه تعداد قراردادهای اجاره افزایش یافته و همچنین البته نرخ ها نیز بین ۱۰ تا ۱۵ قسمت و بخش نسبت به مدت مشابه سال شمسی قبل افزایش یافته می باشد.

او همچنین افزود: هنوز فصل جابجایی آغاز نشده می باشد و همچنین با تعطیلی مدارس در خردادماه احتمالا نرخ اجاره بها تا ۵ قسمت و بخش دیگر نیز افزایش می یابد.

بر اساس آن به گفته رهن و همچنین اجاره بهای یک واحد ۴۰ متری واقع در ابوذر به ترتیب ۱۰ میلیون تومان و همچنین ۴۰۰ هزار تومان مشخص کردن شده می باشد. رهن یک واحد ۱۰۰ متری نوساز واقع در دروس ۱۵۰ میلیون تومان و همچنین رهن و همچنین اجاره بهای یک واحد ۵۰ متری در آپادانا به ترتیب ۳۰ میلیون و همچنین ۶۵۰ هزار تومان می باشد.

همچنین یک دستگاه آپارتمان ۱۲۰ متری واقع در ساعی از سوی مالک آن هم با رهن ۱۲۰ میلیون تومان و همچنین یک میلیون و همچنین ۲۰۰ هزار تومان مشخص کردن شده می باشد.

یک مستاجر جهت یک واحد مسکونی ۱۲۵ متری در سعادت آباد نوساز با تمام امکانات بایستی و حتما ۱۰۰ میلیون تومان پول پیش و همچنین ماهانه ۵ میلیون تومان اجاره به موجر پرداخت کند. رهن و همچنین اجاره واحد ۶۵ متری واقع در استاد معین، واحد ۶۵ متری واقع در شارق شرقی و همچنین ۶۰ متری در ارامنه شرقی به ترتیب ۱۰ میلیون و همچنین یک میلیون تومان، ۴۰ میلیون و همچنین ۱۰۰ هزار تومان و همچنین ۵۵ میلیون و همچنین ۱۰۰۰ تومان مشخص کردن شده می باشد.

 

تسنیم

آغاز جنب و همچنین جوش در بازار اجاره مسکن در تاریخ ۱۸ May 2016 | 8:25 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …