خانه / اخبار خراسان / مدافعان حرم نماد فرهنگ غنی انسانی می باشد/ خیانت فرهنگی از خیانت اقتصادی مخرب‌تر می باشد

مدافعان حرم نماد فرهنگ غنی انسانی می باشد/ خیانت فرهنگی از خیانت اقتصادی مخرب‌تر می باشد

مدافعان حرم نماد فرهنگ غنی انسانی می باشد/ خیانت فرهنگی از خیانت اقتصادی مخرب‌تر می باشد

|مدافعان حرم نماد فرهنگ غنی انسانی می باشد/ خیانت فرهنگی از خیانت اقتصادی مخرب‌تر می باشد از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، حسن رحیم‌پور ازغدی شامگاه چهارشنبه در همایش اهل بیت (ع)، جوانان و همچنین نهضت حمایت از محرومین که به همت موسسه سرویس ها و خدمات مشاوره‌ای، جوانان و همچنین پژوهش‌های فرهنگی و اجتماعی در تالار قدس کتابخانه مرکزی حرم مطهر رضوی برگزار شد اظهار داشت: مدافعان حرم، مدافع مزار و همچنین ساختمان نیستند پیشامد جدید خیلی زیاد عمیق‌تر می باشد و همچنین نماد فرهنگ غنی انسانی می باشد، در مورد حقوق انسان به ویژه محرومان و همچنین مستضعفان  که قرآن، سنت و همچنین اهل بیت (ع) بارها به آن هم تاکید نموده اند.

او همچنین افزود: براندازی ظلم و همچنین ستم رژیم‌های فاسد بدون جنگ و همچنین زور ممکن نیست و همچنین در روایات ذکر شده که انقلاب پهناور و بزرگ جهانی به رهبری مهدی موعود (عج) حدود ۶ تا ۸ ماه نبرد جهانی مجاهدان رهایی قسمت و بخش خواهد بود که جهت حکومت مستضعفین و همچنین عدالت در جهان، انقلاب می‌کنند.

رحیم‌پور ازغدی با اشاره به آنکه پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله (ص) جهت برقرای توحید و همچنین عدالت در شبه جزیره عربستان متحمل بیش از ۸۰ جنگ‌شد، گفت: عدالت مسالمت آمیز در یک روستا هم تحقق نمی‌یابد چرا که دائما دشمنانی خواهند بود که عزت خود را به نرخ ذلت بقیه میخواهند و همچنین حقوق مستضعفان و همچنین محرومان را پایمال می‌کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: آن جنگ و همچنین درگیری خواسته جبهه حق نیست و همچنین به آن هم تحمیل می‌می شود ولی باید توجه داشت نباید از آن هم گریز و فرار کرد و همچنین اقدامات مدافعان حرم مصداق ایستادگی در برابر آن جنگ‌های تحمیلی می باشد‌.

او همچنین با گفتن آنکه زبان تمدن اسلامی، خدمت به محرومان و همچنین مستضعفان می باشد گفت: امام و پیشوا زمام (عج) نسبت به آحاد بشریت نگاه محبت آمیز و همچنین گفت‌وگو‌ محور دارد ولی باید توجه داشت علق، عرق، خون و همچنین جهاد را علیه صاحبان اقتدار و قدرت و همچنین ثروت که جهان را به جنایات کشیده‌اند، بسیج می‌کند.

رحیم‌پور در مورد آیات و همچنین روایات وجود در ارتباط و رابطه با جهاد فرهنگی و همچنین جهاد فرهنگی و اجتماعی و همچنین اقتصادی افزود: آنان که آگاهی و همچنین معرفت دارند نسبت به سایرین مسئولند و همچنین بایستی و حتما پاسخگو باشند در واقع شهروندان و مردم شهر بایستی و حتما تاریخ تمدن و همچنین جوامع را ببینند افرادی قبل از مستکبرین فعلی بودند که تمام عالم را در دست داشتند ولی باید توجه داشت به فاضلاب تاریخ پیوستند پس نباید مرعوب یا مجذوب شد بلکه بایستی و حتما دشمن را بشناسیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: طبق روایات، علمی که جهت اظهار فضل باشد فایده‌ای ندارد، بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه و همچنین حوزه ظاهراً عالم و همچنین در واقع جاهل خواهند بود و همچنین در مقابل حکیمانی مثل شهدای مدافع حرم  واقعیت و حقیقت زندگی خود را درک نموده اند.

رحیم‌پور ازغدی با اشاره به فرمایشات امام و پیشوا علی (ع) مبتنی بر آنکه بت علم بایستی و حتما علیه جهل جهاد کرد خاطرنشان کرد: آدم فرهنگی بایستی و حتما مجاهد باشد و همچنین درگیر می شود، خیانت فرهنگی از خیانت اقتصادی مخرب‌تر و همچنین جامعه فریب خورده از جامعه گرسنه خطرناک‌تر می باشد چرا که جامعه فریب خورده تا گردن در لجن مادی و همچنین معنوی فرو می‌رود و همچنین خود متوجه نمی‌می شود.

او همچنین افزود: علم درگیر در مقابل علم خنثی و همچنین بی طرف و همچنین درگیری علمی در مقابل درگیری جاهلانه قرار دارد در واقع دین عوامانه و همچنین مبتنی بر احساسات و همچنین خالی از استدلال مصداق شعار دینی بدون شعور دینی می باشد که بنا به گفته حضرت علی (ع) هیچ خیری در آن نوع از دین و همچنین ایمان نیست.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد ضرورت انسان دوستی و همچنین خدمت به مستضعفین گفت: خداوند در قرآن فرموده می باشد که مومن حقیقی خداوند تبارک و تعالی را از انسان جدا نمی‌کند و همچنین اطاعت و همچنین عبادت خداوند تبارک و تعالی در راستای خدمت به خلق و همچنین محرومین می باشد.

او همچنین خاطرنشان کرد : براساس فرمایش پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم (ص) نزدیک‌ترین تو به خداوند تبارک و تعالی خادم‌ترین تو به خلق می باشد و همچنین آن مهم در کنار درگیری علمی با جهل بایستی و حتما اساس کار تشکل‌های فرهنگی کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف قرار گیرد.

انتهای پیام/

مدافعان حرم نماد فرهنگ غنی انسانی می باشد/ خیانت فرهنگی از خیانت اقتصادی مخرب‌تر می باشد در تاریخ ۱۸ May 2016 | 8:43 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …