خانه / اخبار خراسان / حکومت عملاً از شهرداری‌ها حمایتی نمی‌کند

حکومت عملاً از شهرداری‌ها حمایتی نمی‌کند

حکومت عملاً از شهرداری‌ها حمایتی نمی‌کند

|حکومت عملاً از شهرداری‌ها حمایتی نمی‌کند از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، مرتضی سقاییان‌نژاد ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی روسای شورای شهرستان و همچنین شهرداران کلانشهرها که در شهرستان مشهد برگزار شد، اظهار داشت: متاسفانه حکومت در گفتن کلام از شهرداری‌ها و همچنین شورای اسلامی شهرستان حمایت می‌کند ولی باید توجه داشت در مقام عمل آن اتفاق نمی‌افتد.

او همچنین افزود: به عنوان مثال در ماده ۱۳۶، ۱۳۷ و همچنین ۱۷۳ برنامه جذاب و جالب و خوب سوم، چهارم و همچنین پنجم توسعه می‌تواند به آن موضوع پی برد.

شهردار قم همچنین به جایگاه شوراهای اسلامی اشاره کرد و همچنین گفت: شوراها به عنوان مظهر شهروندان و مردم شهر‌سالاری دینی به همه معرفی می‌شوند ولی باید توجه داشت عملا شوراها جایگاهی ندارند که از آن هم دفاع کنند.

سقاییان‌نژاد تصریح کرد: در اصل ۱۰۰ قانون اساسی به اختیارات شوراها اشاره شده می باشد ولی باید توجه داشت هنوز فهم مشترکی بین شوراهای اسلامی و همچنین شورای نگهبان در خصوص آن اصل وجود ندارد و همچنین هر طرف برداشت خود را دارد.

او همچنین گفت: در کنار آن هم نماینده‌های مجلس شورای اسلامی در سطح ملی و همچنین کلان به شهرها و روستاها نگاه نمی‌کنند و همچنین بخشی‌نگر خواهند بود.

شهردار قم با گفتن آنکه شوراها و همچنین شهرداری‌ها از ظرفیت‌های خود بهره بری و استفاده نمی‌کنند، تصریح کرد: در کنار آن مهم نتوانستیم از ظرفیت شورای نگهبان و همچنین مجمع تشخیص مصلحت و همچنین کمیسیون‌های مرتبط با شهرداری‌ها و همچنین شوراها در مجلس بهره بری و استفاده نکرده‌ایم.

انتهای پیام/

حکومت عملاً از شهرداری‌ها حمایتی نمی‌کند در تاریخ ۱۹ May 2016 | 9:23 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …