خانه / اخبار مسکن / همه شهرهای کشور دچار بی‌هویتی شده می باشد

همه شهرهای کشور دچار بی‌هویتی شده می باشد

همه شهرهای کشور دچار بی‌هویتی شده می باشد

|همه شهرهای کشور دچار بی‌هویتی شده می باشد از خراسان مسکن|

http://www.bananews.ir/

مدیرکل دفتر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار وزارت راه و همچنین شهرسازی گفت: با توجه به پایین آمدن ارتقای کیفیت ساخت و همچنین ساز هم‌اکنون در همه شهرهای کشور دچار بی‌هویتی شده‌ایم.

به به گفته بنانیوز(BanaNews.ir)؛ نریمان مصطفایی در جلسه ستاد استانی بازآفرینی پایدار محدوده‌ها و همچنین محله‌های هدف با گفتن سابقه‌ای از سند بهسازی و همچنین نوسازی شهری و همچنین توامندی سکونتگاه‌های شهری تصریح کرد: یک سند ملی توانمندسازی جهت پرداختن به قسمت و بخش‌های حاشیه‌ای شهرها و روستاها در سال شمسی ۸۰ تاسیس و همچنین پنج شهرستان پایلوت جهت اجرایی شدن آن سند انتخاب و همچنین بعضی از طرح‌ها نیز اجرایی شد.

او همچنین ادامه داد: در سند جدید نوسازی و همچنین بهسازی شهری ساختار تغییر کرده و همچنین جامع‌تر شده می باشد و همچنین محدوده‌های هدف نیز افزایش پیدا کرده و همچنین تاکید شد که از سکونتگاه‌های غیررسمی و همچنین از بافت‌های ناکارآمد فرسوده جهت توسعه زمین‌های شهری بهره بری و استفاده می شود و همچنین در ساختار جدید، دید فراقوه‌ای نسبت به نوسازی منطقه ها و مناطق شهری اتخاذ شده می باشد.

مصطفایی با گفتن آنکه آن سند، سند جامعی می باشد، به محورهایی که در آن سند وجود دارد اشاره و همچنین تاکید کرد: سند احیای بهسازی و همچنین توانمندی بافت‌های شهری به تصویب هیئت حکومت رسیده می باشد و همچنین اقدامات پیشگیرانه و همچنین پیش‌نگرانه در آن سند وجود دارد و همچنین هم‌زمان با بازآفرینی وضع موجود، امیدواریم در بحث مهاجرت اشخاص بتوانیم ساماندهی جامع‌تری داشته باشیم و همچنین آن‌گونه معضلات را کنترل کنیم.

او ادامه داد: همچنین در اجرای آن سند سعی شده از قسمت و بخش دولتی خارج شده و همچنین مشارکت قسمت و بخش خصوصی و همچنین نهادهای غیردولتی را نیز داشته باشم؛ چراکه هیچ‌کس در آن باره نمی‌تواند به مقدار و اندازه ساکنین محلی در ارائه معظلات و مسائل و مشکلات و همچنین راه‌حل‌ها کمک کند، زیرا در قبل در آن سند یک نگاه دولتی وجود داشت و همچنین موجب ناکارآمدی آن هم شد.

آن مسئول افزود: توجه به ظرفیت‌های شهرداری و همچنین شورای شهرستان با توجه به محلی بودن آن دستگاه‌ها، اولویت توانمندسازی ساکنین، رویکرد محلی‌گرایی و همچنین اجزای پایلوتی سند، دخیل کردن شهروندان و مردم شهر در بحث ارزش‌افزوده پروژه‌ها، تشکیل پنج کارگروه جهت تسریع در انجام عملیات و همچنین دادن تسهیلات به اشخاص توسط بانک مسکن شامل سایر محورهای آن سند راهبردی می باشد.

او همچنین همچنین با یادآوری آنکه دستگاه‌های اجرایی و همچنین خصوصا شهرداری در اجرای آن‌گونه طرح‌ها نگاه مادی و همچنین سرمایه‌گذاری داشته باشد، خاطرنشان کرد: در اجرای آن سند بایستی و حتما یک نگاه فرهنگی و اجتماعی و همچنین فرهنگی داشته باشیم، نه صرفا مادی.

در ادامه آن جلسه ، استاندار زنجان نیز با گفتن آنکه اجرای آن سند ۱۵ ساله بوده و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی شده و همچنین نهاد یافته در کل کشور در حال انجام می باشد، گفت: اجرای آن سند با روند خیلی زیاد کندی در حال انجام می باشد و همچنین جزو کندترین برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایی بوده که اجرایی شده می باشد.

جمشید انصاری با اشاره به آنکه ازدیاد جلسات و همچنین کارگروه‌هایی که جهت دستگاه‌های اجرایی و همچنین خصوصا استانداری وجود دارد، مانعی جهت کند شدن کارها شده می باشد، تصریح کرد: نباید در تشکیل کارگروه خصوصا جهت آن سن عجله کنیم و همچنین با یک دید مشارکتی می‌قدرت از تشکیل بسیاری از آن جلسات و همچنین کارگروه‌ها جلوگیری کرد.

 

ایسنا

onlineblackjack.money

همه شهرهای کشور دچار بی‌هویتی شده می باشد در تاریخ ۱۸ May 2016 | 7:00 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …