خانه / اخبار خراسان / الزام ایستادگی در برابر شعارزدگی/تغییر ندادن ساختار اقتصادی مانند کاشتن بذر مرغوب در شوره‌زار می باشد

الزام ایستادگی در برابر شعارزدگی/تغییر ندادن ساختار اقتصادی مانند کاشتن بذر مرغوب در شوره‌زار می باشد

الزام ایستادگی در برابر شعارزدگی/تغییر ندادن ساختار اقتصادی مانند کاشتن بذر مرغوب در شوره‌زار می باشد

|الزام ایستادگی در برابر شعارزدگی/تغییر ندادن ساختار اقتصادی مانند کاشتن بذر مرغوب در شوره‌زار می باشد از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس غلامحسین شافعی شامگاه شنبه در نشست صمیمانه خود با اصحاب رسانه که در محل سالن جلسات اتاق بازرگانی خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: بایستی و حتما دانست که اقتصاد مقاومتی هیچ وقت اهداف خود را تغییر نداده و همچنین بایستی و حتما جهت آن مقوله با شعارزدگی مقابله کرد.

او همچنین تصریح کرد: آن موضوع که استان‌ها به هم پیوند داده شده و همچنین از ظرفیت‌های منطقه‌ای بهره بری و استفاده می شود یک پیشامد جدید خیلی زیاد مهم و همچنین اساسی می باشد که می‌تواند امکان بهره بری و استفاده از منابع را افزایش دهد.

ریاست اتاق بازرگانی خراسان رضوی با اشاره به آنکه وزارت کشور ایران را به چند منطقه جهت بهره‌گیری اکثرا و بیشتر از منابع تقسیم کرده می باشد، گفتن کرد: در همین راستا رؤسای اتاق بازرگانی منطقه ۵ به مرکزیت خراسان رضوی با یکدیگر تعامل برقرار کرده و همچنین با هم ارتباط دارند و همچنین طرحی جهت ساخته یا ایجاد دبیرخانه میان آنها در دست اقدام می باشد.

شافعی افزود: اساس قرار گرفتن منطقه ها و مناطق در کشور می‌تواند به شکوفایی اقتصاد در شرق کشور کمک کرده و همچنین اتاق بازرگانی هم در آن راستا نه اپوزیسیون و همچنین نه بله قربان گوی حکومت می باشد و همچنین تنها سعی دارد نظرات کارشناسی خود را به هر دولتی ارائه داده تا بتوان از یک تعامل سازنده میان قسمت و بخش خصوصی و همچنین اقتصاد دولتی بهره برد.

او همچنین تنها راه حل مناسب جهت پیشبرد مسائل اقتصادی را تعامل سازنده همه قوه‌های کشور با یکدیگر دانست و همچنین خاطرنشان کرد: همه نظام با یکدیگر در کلان موضوعات اقتصادی اهداف یکسانی دارند و همچنین تنها بایستی و حتما بهترین روش اجرایی را جهت آن هم اتخاذ کرد.

ریاست سابق اتاق بازرگانی ایران افزود: یکی از اقدامات مهم آن می باشد که جهت تغییر ساختار اقتصادی کشور تلاش کرد زیرا تا زمانی که آن تغیرات به وجود نیاید مانند آن می باشد که بذر خیلی زیاد مرغوبی در شوره زار کاشته می شود و همچنین مسلم می باشد که رشد نمی‌کند.

شافعی با اشاره به آماده نبودن بسیاری از بسترها جهت معاملات بین‌المللی، تصریح کرد: با آن حال رفت و همچنین آمد هیئت‌ها در کشور سببب آن شده که تصور بسیاری از شرکای خارجی نسبت به ایران تغییر  کرده و همچنین در مورد توسعه و همچنین پیشرفت کشور علم بیشتری داشته باشند. 

او همچنین با اظهار خرسندی از آنکه به تازگی حضور قسمت و بخش خصوصی در فعالیت‌های اقتصادی پررنگ‌تر شده می باشد، گفتن کرد: ولی باید توجه داشت بایستی و حتما توجه داشت که هنوز حدود  ۸۵ قسمت و بخش از اقتصاد کشور در دست قسمت و بخش دولتی می باشد که بایستی و حتما جهت از بین رفتن آن اوضاع تلاش کرد.

ریاست اتاق بازرگانی خراسان رضوی در ارتباط با مشکلاتی که در حوزه بانک‌داری در کشور وجود دارد، تصریح کرد: ۸۵ قسمت و بخش فعالیت‌های اقتصادی و مالی کشور هم اکنون در اختیار نظام بانکی می باشد که آن موضوع اشتباه بوده و همچنین در واقع آن مقدار و اندازه و میزان بایستی و حتما در اختیار بازار سرمایه باشد.

انتهای پیام/

الزام ایستادگی در برابر شعارزدگی/تغییر ندادن ساختار اقتصادی مانند کاشتن بذر مرغوب در شوره‌زار می باشد در تاریخ ۲۲ May 2016 | 5:38 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …