خانه / مقالات / تحقیق چهار کلید معجزه آسا جهت رابطه با دیگران

تحقیق چهار کلید معجزه آسا جهت رابطه با دیگران

مطمئناً برای شما هم پیش آمده، افرادی را دیده‏اید که خیلی آسان با تمام رابطه برقرار می‏کنند، دوست ها زیاد ی دارند در روابط اجتماعی‏شان بسیار زیاد خوب ‏اند و گاهی این موفق یت، راه را جهت پیشرفت بیشتر در عرصه‏های مختلف باز می‏کند.

انجام پایان نامه کامپیوتر

انجام پایان نامه کامپیوتر,انجام پایان نامه کامپیوتر,انجام پایان نامه کامپیوتر

تصوّر بکنید توی ایستگاه اتوبوس نشسته‏اید، کسی که کنارتان نشسته، زیاد زود سر حرف را باز می‏کند، مثلاً با این سؤال: »بسیار زیاد مونده اتوبوس از راه برسه؟« و یا »چند دقیقه است شما منتظر اتوبوس هستید؟«. تا این اندازه، احتمالا خیلی طبیعی باشد، امّا چنانچه شخص با عبارت دیگری مثل این: »وای … امروز هوا خیلی گرمه!«، ادامه بدهد، دو ذهنیت مفرق جهت تان پیش می‏آید: این‏که او از اعتماد به نفس بالایی برخوردار است یا به دنبال مقدمه‏ای برای رابطه اجتماعی است.
چنانچه شما، بین دوست ها تان فردی را دارید که وی نیز دوست ها بسیاری دارد، هر جا که بروید، پیش‏بینی دیدن چهره‏ای آشنا، کاملاً طبیعی است. فراموش نکنیم که ما در عصری زندگی می‏کنیم که ارتباطات، تأثیر خیلی ی دارد داشتن نفوذ در بین مردم، به ما یاری بسیاری می‏کند.
حال، جای این سؤال است که: چه چیزهایی می‏تواند در ارتباطات ما موثر باشند؟
به راستی در اوّلین برخورد، چه چیزهایی سبب جذب افراد مورد مخاطب چه چیزهایی سبب دفع آنان می‏شود؟ در این نوشتار، سعی می‏شود، تا آنچه را که در جذب مخاطب، مؤثّر است، برشماریم به شما پیشنهاد کنیم که حتمـا ً آنها را رعایت بکنید .
۱) به ظاهرتان توجّه بکنید !
ظاهر شما در رابطه با افراد دیگر ، بی‏نهایت مؤثّر است. شما هم بارها شبیه این عبارات را به کار برده‏اید: »از ظاهرش معلومه که …«، »به تیپش می‏خوره که …«، »ظاهراً آدم ِ …«.
این عبارات (که شما در مکالمات روزمره، از آن استفاده می‏کنید)، نشان‏دهنده این است که ظاهر افراد، در برقراری رابطه با افراد دیگر ، فوق‏العاده مؤثّر است. اما من هم با این عبارت موافق هستم که نمی‏شود باطن آدم ‏ها را از ظاهرشان فهمید گاهی نیّت آدم ‏ها در قالب هیچ چیزی قرار نمی‏گیرد؛ امّا فراموش نکنید که بخصوص در اوّلین ارتباطها، شما نمی‏توانید به ذات آدم ‏ها پی ببرید؛ پس مهم‏ترین، ابتدایی‏ترین و ساده‏ترین وسیله‏ای که برای معرفت به کار می‏رود و زیاد وقت‏ها هم کاملاً درست از آب درمی‏آید، ظاهر افراد است.
مینا مهندس عمران است. او برای همکاری در پروژه‏ای با یکی از افرادی که به او معرفی شده بود، قراری گذاشت؛ امّا مینا به محض دیدن ظاهر طرف مقابلش، ناخودآگاه، حس بدی درمورد او پیدا کرد و این، باعث شد که این همکاری شروع نشود. احتمال دارد طرف مقابل از توانایی مهارت بسیاری برخوردار بوده است، امّا ظاهر نامناسب او، باعث شده است که مینا او را فاقد این ویژگیها تشخیص دهد.
فکر نکنید که داشتن ظاهر آراسته، همیشه محتاج وضع مالی خوب است؛ نیاز نیست جهت یک ظاهر بهتر ، خرج بسیاری بکنید .
حتی شما با داشتن دست لبـاس مناسب، می‏توانید ظاهر آراسته‏ای داشته باشید. کشیدن اتو به ‏ها و شستن پاک نگاه داشتن آنها، نیاز به تعرفه چندانی ندارد و زیاد ی هم از شما طلب نمی‏کند؛ امّا می‏تواند معجزه‏ای در ارتباطتان با افراد دیگر به‏وجود بیاورد.
به کفش‏هایتان هم توجه بسیاری بکنید ، کشیدن یک دستمال خیس یا زدن واکس به کفش‏ها هم بسیاری از شما نمی‏گیرد؛ امّا در آراسته بودن ظاهرتان کمک بسیاری می‏کند.
آخرین نتایج مشاهدات پژوهشگران ، نشان می‏دهد، افرادی که ظاهرشان جهت شان خیلی مهم است، در اجتماع از موفق یت زیادتری برخوردارند بهتر می‏توانند به اهدافشان دست بیابند.
فراموش نکنید که ما مسلمان هستیم در همه روایات از ساده‏پوشی و در عین‏حال زیبا پوشی پاکی لباس پیامبر، سخنان بسیار زیاد ی گفته شده است. انتخاب قشنگ ی پیامبر اکرم(ص) در رنگ‏های آرام‏بخش و در عین حال، شاد، پاکیزگی و تأکیدشان بر پاکی ، می‏تواند الگوی مناسبی برای تمام افراد جامعه اسلامی بخصوص جوانان باشد.
به یاد داشته باشید که منظور از ظاهر آراسته، این نیست که شما به دنبال »مد روز« باشید؛ متأسفانه مشکلی که این روزها جوانان را به شدت، مشغول خود کرده است. برخی وقتها اوقات، زدن مدهای عجیب و غریب، نه‏فقط شما را برای رسیدن به هدفتان یاری نمی‏کند، بلکه از آن دور می‏کند.
ساناز نوجوانان ۱۷ ساله است، او می‏گوید: »نمی‏توان به دنبال مُد نرفت؛ چرا که دوست ها و اطرافیان آن‏قدر فشار می‏آورند که آدم فکر می‏کند چنانچه از مد مصرف نکند، حسابی عقب‏مانده است…«.
در جواب ساناز بایستی گفت که چه نوع ارتباطی جهت تو با اهمیت زیاد است؟ به راستی به دنبال دوستی با چه اشخاصی هستی؟
تصوّر بکنید که از شما برای مصاحبه دعوت شده است، این مصاحبه، بی‏نهایت حیاتی است؛ چرا که سرنوشت شغل مورد علاقه شما که به اضافه خورداری از حقوق و ویژگی ها ی خوب ، موقعیت اجتماعی مناسبی داشته شما را هم از نظر روحی ارضا می‏کند، در گرو آن است. حال چنانچه با لباس نامناسب، نوع مدل موهای عجیب غریب مد روز، ظاهر شوید، چند درصد احتمـا ل خوب یت را خواهید داد؟
علی عضو هیئت مدیره یک کمپانی بزرگ است که همیشه کار مصاحبه با نیروهای نو را انجام می‏دهد. او می‏گوید: »اکثرا جوانان نمی‏دانند که چطور ظاهر شوند، مثلاً خانم‏ها فکر می‏کنند هر چه ظاهرشان بیشتر جلب توجه نماید ، موثر تر است؛ در حالی که ما چنین ظاهرهایی را نمی‏پسندیم و بسیار زیاد زود رد می‏کنیم. وقار متانت ظاهر، در عین آراستگی و پاکیزگی جهت ما بسیار زیاد با اهمیت است«.
هیچ‏گاه نمی‏توان با ظاهر یک مراسم جشن، در اداره، حاضر شد و یا بالعکس. این نکته که بدانید چه موقع، چگونه ظاهر شوید، ارزش فوق‏العاده‏ای دارد.
مطمئناً مردان خوب در عرصه‏های مختلف مانند سیاست، تجارت … را دیده‏اید. آنها همیشه ظاهری کاملاً آراسته و رسمی دارند، هیچ‏گاه سلاطین بی‏منازع تجارت را در لبـاس ‏های تنگ یا شلوارهای جین ندیده‏اید، پس فراموش نکنید که در همه‏جای جهان ، ظاهری باوقار و آراسته پاکیزه، خریدارانِ بی‏شماری دارد!
۲) صوت شما در ارتباطتان با دیگران موثر است.
صدا، ابتدایی‏ترین وسیله جهت برقراری رابطه با افراد دیگر است. تهم اکنون به لحن صدای خود توجه کرده ‏اید؟ ولوم شما از دید دیگران چطور است؟
ی با دیگران به‏طور حضوری یا پای تلفن حرف می‏کنید و یا حتی وقتی که در نشست گروهی حضـور دارید، یاد بگیرید از صدایتان به عنوان وسیله‏ای غنی پُر طنین مصرف نمایید. همین طور بیاموزید تا با صدایتان توجه آنها را جلب بکنید و نگذارید، صدایتان سدی بر اعمالتان شود. ولوم شما مهم ‏ترین وسیله جهت ارسال پیام شما به حساب می‏آید مانند وسیله نقلیه عمل می‏کند.
مشاهدات نشان داده است، ی که دیده نمی‏شوید، مثلاً ی با تلفن حرف می‏کنید، ۸۴ درصد از اعتباری که شما در گفتگو کسب می‏کنید، ناشی از تُن صدا، زیر بم صدا و طنین صداست. ظرفیت انتفرش صدا بسیار زیاد بیش از آنچه که می‏پنداریم است. ما از تُن ولوم افرادی که از پشت تلفن می‏شنویم، در همان چند لحظه اوّل، می‏توانیم موارد خیلی ی را استخراج کنیم. به افرادی که بهتر آنها را می‏شناسید، تلفن زده، به نحوه اَلو گفتن آنها توجه بکنید . به احتمـا ل قوی، با شنیدن همان کلمه می‏توانید حالت‏های آنها را حدس بزنید.
چهار بخش مهم صدا عبارت‏اند از: آرامش، تنفّس، بلندی طنین صدا. هر یک از این اجزا را می‏توان به‏وسیله آزمایش به گونه‏ای تغییر داد که بر موثر ی صدا افزوده شود. مد نظر داشته باشید که تمام این اصول با یکدیگر در رابطه هستند ، تا به صدا ویژگی خاصی بدهند. تنوّع صوتی،راهنمای مؤثّری برای علاقه‏مند کردن درگیر شدن مخاطب به حساب می‏آید.
صوت شما، می بایست بسته به نوع کلامی که می‏خواهید استفاده بکنید ، موسیقی ویژه خود را داشته باشد. چنانچه تهم اکنون به سخنرانی‏های بزرگ توجه کرده باشید، می‏بینید که موسیقی صدا کلام، بسته به مساله سخنی که گفته می‏شود تغییر می‏کند. مثلاً در یک سخنرانی، کلمات، محکم، قاطع بلند اَدا می‏شوند؛ جهت چه که مثلاً می‏خواهد تا تأثیر شعاری که داده می‏شود به خوب ی نمایان باشد. از سویی دیگر، نمی‏توان یک شعر یا قطعه لطیف ادبی را با همان لحن سخن قرائت نمود؛ برای چه که آرامش در ادای کلمات را می‏طلبد.
کلمات را درست ادا بکنید ! فارسی، زبان شیرینی است که تلفظ کلمات آن، چندان مساله نیست. این موضوع را به خاطر بسپارید که هر کلمه، اهمیت ویِژگزینشه خود را دارد؛ پس سعی بکنید که همه آنها را درست ادا بکنید .
تلفظ غلط کلمه در جمع، احتمالا اسباب استهزا و ناراحتی شما را فراهم نماید .
نیمه بُریده تند، حرف نکنید! تند حرف کردن، اثر کلام شما را از بین می‏برد. کسی به دنبال شما نیست. با آرامش تمام، آنچه را که می‏خواهید، به مخاطب انتقال دهید؛ حتی چنانچه کمبود زمان داشته باشد. اَدای پنج کلمه تأثیرگذار، خوبتر از پانزده کلمه بدون تأثیر است (اما تند حرف نکردن، به معنای کُند حرف کردن، تا جایی که حوصله مخاطب را سر ببرید نیست!).
به هر کلام، آهنگ ویژه خود را ببخشید. تصوّر بکنید قاضی دادگاه هستید و می بایست حکمی را قرائت بکنید . حکم این است: »اعدام ضروری نیست عفو « نوع آهنگ ی که شما به این عبارت می‏بخشید، می‏تواند در پیام، تغییری مهم ایجاد نماید . چنانچه شما کلمه »اعدام« را محکم تلفظ بکنید و بعد از آن مکث کوتاهی بکنید ، حاصل مجله این خواهد شد »اعدام، ضروری نیست عفو « و با این احتساب متهم بخت برگشته را به پای چوبه اعدام خواهید کشاند؛ امّا اگر اعدام را آهسته تلفظ بکنید بعد از »نیست« مکث بکنید و »عفو « را محکم ادا بکنید »اعدام ضروری نیست، عفو «، به متهّم، حیات دوباره بخشیده‏اید.
کلمات، روحی دارند که نوع بیان شما، آنها را آزاد می‏کند. الفاظ، شکل ظاهری این کلمات‏اند؛ پس سعی بکنید تا به روح کلمات توجه شود.
۳) لبخند بزن !
فقط روز
در خیابان لبخند بزن!
احتمال دارد کسی در انتظار
معجزه‏ای از جانب خدا باشد!
در جهان ی متمدّن پر از هیاهوی امروز، داشتن چهره‏ای بشّاش و لبخندی زیبا بر لب، می‏تواند تأثیر معجزه‏آسایی داشته باشد. مطمئناً دیگران ترجیح می‏دهند تا با افرادی خوش‏برخورد، معاشرت داشته باشند. چهره‏ای گرفته و عبوس، به اضافه آن که روحیه شما را به شدت افسرده می‏کند، افراد دیگر را از اطراف شما گریزان می‏نماید. لبخند ساده، هزینه چندانی ندارد، امّا می‏تواند دوست ها بسیار زیاد خوب ی را برای شما پیدا نماید .
تحسین واقعی صادقانه برای روحیه دادن به افراد، ارزش زیاد بالایی دارد. لبخند می‏تواند اوّلین گام برای رسیدن به این تحسین باشد مهربانی و صمیمیت شما را به دیگران انتقال دهد.
دین مبین ادرود و ائمه اطهار هم بر این مورد، تأکید کرده ‏اند احادیثی در این مورد وجود دارد. امام صادق(ع) می‏فرماید: »هر که به روی برادرش لبخند بزند، برای ش حسنه‏ای خواهد بود«.۱

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

معرفی گوشی شیائومی ردمی نوت ۵ پرو

معرفی گوشی شیائومی ردمی نوت ۵ پرو در این مقاله می خواهیم به معرفی گوشی شیائومی …