خانه / اخبار خراسان / "واقعیت و حقیقت، ثواب و فضیلت و همچنین عدالت" سه عنصر اصلی جامعه مهدوی می باشد

"واقعیت و حقیقت، ثواب و فضیلت و همچنین عدالت" سه عنصر اصلی جامعه مهدوی می باشد

"واقعیت و حقیقت، ثواب و فضیلت و همچنین عدالت" سه عنصر اصلی جامعه مهدوی می باشد

|"واقعیت و حقیقت، ثواب و فضیلت و همچنین عدالت" سه عنصر اصلی جامعه مهدوی می باشد از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، حسن رحیم‌پور ازغدی در سخنانی به مناسبت مراسم جشن شب نیمه شعبان در مشهد اظهار داشت: جامعه مهدوی در سه سطح، سه دو قطبی ساخته یا ایجاد می‌کند؛ یکی در سطح هستی شناسی، یکی ارزش شناسی (زیبایی شناسی) و همچنین غیره ای وظیفه شناسی.

او همچنین با گفتن آن نقطه که جبهه کفر در هر سه سطح وارد شدن داشته و همچنین صفی در مقابل صف انبیاء تشکیل داده می باشد، اضافه کرد: استکبار در باره اول (هستی شناسی) در مقابل واقعیت و حقیقت، قائل به واقعیت شد. آن هم هم واقعیت صرفاً مادی. یعنی تنها و فقط محسوسات خواهند بود که واقعیت دارند و همچنین خواهند بود.

رحیم پور ازغدی خاطرنشان کرد: حتی یک درجه از آن هم تنزل کردند و همچنین سر از شکاکیت درآوردند. به آن معنا که واقعیت‌های صرفاً مادی را نیز واقعیت نمی‌دانستند. در مقام مقابله با مکتب انبیاء گفتند حقیقتی که انبیاء از آن هم دم می‌زنند اصلاً واقعیت ندارد.

او همچنین به تشریح سطح دوم پرداخت و همچنین گفت: در سطح دوم (زیبایی شناسی) قائل به طبیعت شدند. در مقابل مکتب انبیاء که از ثواب و فضیلت صحبت کردند.

رحیم‌پور ازغدی گفت: طبیعت یعنی اصلاً شاخصی نداریم. هرکس از منظر خودش خوب می باشد و همچنین اصلاً ملاکی جهت سنجش زشتی و همچنین زیبایی و همچنین خوبی و همچنین بدی نداریم. یعنی نوعی نسبیت، در مقابل، مکتب انبیاء قائل به ملاک‌هایی جهت سنجیدن زشتی و همچنین زیبایی و همچنین خوبی و همچنین بدی بودند. انبیاء ثواب و فضیلت را زیبایی و همچنین رذیلت را زشتی می‌دانستند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: در حوزه سوم (وظیفه شناسی) بر عکس مکتب الهیون که صحبت از عدالت کردند و همچنین عدالت را قرار دادن هر شیء در مکان و همچنین موضع و همچنین حق خودش می‌دانستند، جایگاه و همچنین شانی جهت هر شیء قائل نبوده و همچنین ربوبیت و همچنین خلقت و همچنین هدایتی را برنتافتند. گفتند هرکس به دنبال نفع خودش می باشد و همچنین اصولاً چیزی به نام عدالت با آن هم تعریف پیش نقل شده وجود ندارد.

رحیم پور ازغدی در جمع بندی آن قسمت و بخش گفتن کرد: آن سه دو قطبی از آن هم ابتدای خلقت بوده و همچنین تا ظهور امام و پیشوا زمان ادامه خواهد داشت. پیامبران از واقعیت و حقیقت و همچنین ثواب و فضیلت و همچنین عدالت دم زدند و همچنین در مقابل آنها واقعیت (آن هم هم صرفا مادی)، طبیعت و همچنین منفعت مطرح شد.

او همچنین در قسمت و بخش بعدی سخنانش در توضیح تقابل دو مکتب در حوزه زیبایی شناختی، با خواندن و قرائت بعضی آیات شریفه قرآن گفت: از منظر اسلام همه جهان زیبا خلق شده و همچنین زیبایی صفتی می باشد که بر هر چیزی قابل تطبیق می باشد. خداوند فرموده که ما انسان را زیبا خلق کردیم، آسمان دنیا را به وسیله ستارگان زیبایی بخشیدیم، انسان را به نیکوترین شکل صورتگری کردیم، به پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و همچنین مومنین دستور صبر زیبا می دهد و همچنین …

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: مهمترین رسالت حضرت حجت(عج) مطرح کردن و همچنین عملی ساختن سه گانه‌ واقعیت و حقیقت، ثواب و فضیلت و همچنین عدالت می باشد و همچنین انقلاب اسلامی تلاشی بود جهت تحقق همین سه عنصر، البته در سطح قدرت و همچنین وسعت غیرمعصوم. ما منتظر کسی هستیم که آن سه پایه را در بالاترین سطح مطرح ساخته و همچنین به تمامه جبهه بندی دشمن را درهم شکند.

انتهای پیام/

"واقعیت و حقیقت، ثواب و فضیلت و همچنین عدالت" سه عنصر اصلی جامعه مهدوی می باشد در تاریخ ۲۲ May 2016 | 1:42 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …